Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Folyton síró babával mit...

Folyton síró babával mit tehetnék? már teljesen kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés

Kisbabám 2 hónapos. Napközben kb végig fent van, nagyon-nagyon nehezen altatom el, akkor is 10-15 perc és kezdődik elölről a sírás.

Egyszerűen nincs ötletem, megetetem, vizet is adok neki, tisztába van rakva, kényelmes neki a ruha/ágy, tehát a szükségleteit ellátók. Próbáltam már hordozni, nem jó. Próbáltam babakocsiba kint és bent, nem jó. Cumit adok, nem jó. Fogom, ringatom, nem jó.

Konkrétan már mindent próbáltunk, mégis állandóan ordít... :(

Nem hasfájós, elvileg nem fáj neki semmilyen, hiszen minden rendben van vele szerencsére egészségügyileg.


Már fogy a türelmem sajnos, mert közben van egy 2 évesem is, aki szintén igényt tartana rám, játszana stb.. arról nem is beszélve, hogy a baba miatt néha olyan későn sikerül akár megetetnem is, hogy az hihetetlen és ezek miatt borzasztó anyának érzem magam..


Már volt, hogy annyira elfogyott a türelmem és muszáj volt a fiammal is foglalkozzak, hogy letettem és hagytam, hagy sírjon.. de sajnos ez sem vezetett semmire, meg sem próbált megnyugodni, hosszú percekig képes csinálni :(


Egyszerűen tanácstalan vagyok.. :(

Hogy lehetne ezt megoldani?

Mit tehetnék, amivel jobb lehet neki?!


Ti, akik hasonló helyzetben vagytok/voltatok, hogy tudtatok időt fordítani a nagyobbik gyerekre is? :(


2022. ápr. 22. 10:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Olvass kicsit a több emberes babákról. Milyen eszközzel, hogyan próbáltad hordozni. Próbálj mást, máshogy. Ha ilyen keveseket alszik akkor lehet fáradt is. Ne tedd le ha elaludt. Az én fiam is pl szinte képtelen volt testkontakt nélkül aludni. Igen ő több emberes. Extra figyelem igénye van. Nyilván nem egyszerű úgy hogy ott egy nagyobb, de valami megoldást találni kell.
2022. ápr. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám is csak rajtam aludt napközben, éjszaka is szorosan mellettem. Minden máshogy csak szenvedés volt. Most 6 hónapos és tök jól elvan már egyedül. Vannak ilyen babák. Persze tudom, hogy másik kisgyerek mellett ez katasztrófa lehet. Hogy próbáltad hordozni? Pl. Nálunk a kendő nem vált be, csak a babytai, tesóméknál meg pont fordítva. Lehet érdemes lenne mást is kipróbálni.
2022. ápr. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Derjaderja ***** válasza:
100%

Nálunk letehetetlen volt a kisfiam hónapokig. Én úgy játszottam a 2 évessel hogy az ölemben volt, szopizott vagy karban aludt. Később le tudtam úgy tenni picit, hogy én a földön ültem és mellettem egy pléden volt, simogattam.

Illetve a kinti programok nagyon nyerők voltak.

De hát egyéves korig nálunk is sikítva sírt ha a tesót kivettem a kádból, töröltem.

Azért én az étkezéseket mindig keresztül vittem. De bazi nehéz vplt plusz ugye a nagy szokott szobatisztadágra, ha véletlenül épp békén volt a karomban a kicsi, jött hogy menni kell segíteni pisilni.

A kicsinek a hozzátáplalás is egy katasztrófa, pl nem fogad el ételt, csak ha maát eteti, nem igazán fogadja el az etetőszèket, csak állva hajlandó enni. Ha éhes csak cici jó 16hónaposan is mert nem hajlandó piszmogni a kajával.

A lányom meg már úgy indult neki hogy már akkor ki volt bukva amikor meg se született még a pici. Egy bodyt nem bírt elviselni hogy a másik kapja. Zokogva ébredt hónapokig éjjel hogy megszületett. Nem fogadta el. És persze az apját sem fogadta el egyik se, nem hagyott kettesbeb a babával hogy pl az apja altassa csak zokogott.

Pedig tandem szopi ment hónapokig, egyútt aludtam velük. Szóval a lányom még erre a hozzaállasra egy ilyen kistesót kapott.

Utána mindkezzőnek csak az a játék jó amivel a másik játszik.

Azért megnyugtatlak, hogy 3 és 1 évesen mindkettő nagyon cuki, ölelgetik egymást, játszanak együtt, értelmesek, normálisak. Csak durván makacs és önérvényesítő szerintem mindkettő.

2022. ápr. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Derjaderja ***** válasza:
100%

a hordozást pedig az első 2 hónapban jól fogadta, aztán nyűglődés volt, aztán 4 hósan hátra tettem, akkor megint szerette,de ettől a kortól már mindenképp csak sétán vagy kint viselte el, otthon pl házimunkához nem.

Anno a lányom szinte kezdettől csak gyors járással kombinálva bírta a hordozást (meg kb az életet).

2022. ápr. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
2022. ápr. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk az elemes babahinta segített, egy pár nyugodt órát adott egy-egy napra. Nem azt mondom, hogy állandóan abban legyen, de én muszáj voltam beletenni, mert kb megőrültem volna. Elvileg nem jó a gerincének, mert ugye görnyed, de volt olyan, hogy beletettem, 3 perc ringatózás után pedig elaludt, és nem tettem át a kiságyba, így akár másfél órát is aludt, egyébként ágyban (akár kiságy, akár nagy ágy mellettem) a max 15 perc volt. Szóval a gerincére visszatérve: 9 hónaposan kezdett el mászni a lányom, ,,szabályszerűen" fejlődött a mozgása, úgyhogy elvileg a gerince is rendben. Jobbnak láttam ezt, mint hogy az egész napot végigordítsa, amikor épp nincs cicin.
2022. ápr. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

Pont ugyanez volt a helyzet nálunk is. Egy folyton visító, állandó figyelmet igénylő 2 éves és egy állandóan ordító 2 hónapos.

Én elővettem a Suttogót és bevezettem a 4É módszert. Nem azt mondom, hogy egy csapásra megoldódott minden, de rendeződött kicsit az életünk. Ha ilyen keveset alszik a babád, akkor simám ordíthat a fáradtságtól. Csak nem tud elaludni, mert behergeli magát, és indul az ördögi kör.

2022. ápr. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az eddigi segítségeket!!

Van adamo hintánk, abba cumival kerek 2 percet kibír, illetve van elemes hinta is, na abba még kevesebbet...

egyszerűen úgy érzem, hogy nem tetszik neki a hordozás, kendővel próbáltuk, feszeng benne.


Lehet tényleg a közelség kell neki, de ez számomra olyan érdekes, mert éjszaka pedig a 4 órákat simán megaludja egyedül a szobájába, az ágyába..


Szoptatni sajnos kb egyáltalán nem tudtam, így teljesen tápszeres baba. :/


Csak számomra az is érdekes, hogyha nem itthon vagyunk, hanem pl mamánál, dédinél stb semmi gond nincs vele, kb egy hangja sincs, ezért mindenki azt kérdezi nekem mi a bajom ezzel a babával, semmi probléma nincs vele 🤦🏼‍♀️

2022. ápr. 22. 15:52
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
8. Ne hogy azt gondold, te vagy a hibás. Szuper anya vagy hidd el. De, nem lehet, hogy érzi rajtad, hogy ki vagy merülve és tiszta ideg vagy? Apa mennyire van jelen a napjaitokban? Milyen segítséged van, ha van?
2022. ápr. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

9!

Igen, sokszor úgy érzem, hogy egyszerűen felrobbanok, türelmetlen és ideges vagyok, amit tudom, hogy érez és ilyenkor is olyan rosszul érzem magam, hiszen ő egy pici baba, tőle függ, én pedig ideges vagyok és ezzel is stresszelem őt :(


A férjem kora reggeltől 5-ig dolgozik. Miután hazaér a baba kb csak nála van. Megfürdeti, elaltatja.

Nekem ekkor van időm a háztartásra, illetve a nagyobbra jobban, bár rend szerint a férjem pihenésre int.. egy szavam sem lehet, nagyon sokat segít, de nagyon hosszúak a napok, jelenleg leginkább túlélni próbálok / lunk.

2022. ápr. 22. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!