Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Folyton síró babával mit...

Folyton síró babával mit tehetnék? már teljesen kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés

Kisbabám 2 hónapos. Napközben kb végig fent van, nagyon-nagyon nehezen altatom el, akkor is 10-15 perc és kezdődik elölről a sírás.

Egyszerűen nincs ötletem, megetetem, vizet is adok neki, tisztába van rakva, kényelmes neki a ruha/ágy, tehát a szükségleteit ellátók. Próbáltam már hordozni, nem jó. Próbáltam babakocsiba kint és bent, nem jó. Cumit adok, nem jó. Fogom, ringatom, nem jó.

Konkrétan már mindent próbáltunk, mégis állandóan ordít... :(

Nem hasfájós, elvileg nem fáj neki semmilyen, hiszen minden rendben van vele szerencsére egészségügyileg.


Már fogy a türelmem sajnos, mert közben van egy 2 évesem is, aki szintén igényt tartana rám, játszana stb.. arról nem is beszélve, hogy a baba miatt néha olyan későn sikerül akár megetetnem is, hogy az hihetetlen és ezek miatt borzasztó anyának érzem magam..


Már volt, hogy annyira elfogyott a türelmem és muszáj volt a fiammal is foglalkozzak, hogy letettem és hagytam, hagy sírjon.. de sajnos ez sem vezetett semmire, meg sem próbált megnyugodni, hosszú percekig képes csinálni :(


Egyszerűen tanácstalan vagyok.. :(

Hogy lehetne ezt megoldani?

Mit tehetnék, amivel jobb lehet neki?!


Ti, akik hasonló helyzetben vagytok/voltatok, hogy tudtatok időt fordítani a nagyobbik gyerekre is? :(


2022. ápr. 22. 10:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Másfajta tápszer esetleg? Több séta hátha kint alszik?
2022. ápr. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Derjaderja ***** válasza:
100%

A többemberes babáknak erre a típusár aki vsz ingerkereső extrovertált karakter, ez totál igaz hogy máshol nincs velük baj.

Nekem mind2 fent leírt gyerekem ilyen. 4 hónapos koruktól már rajongtak a gyerekekért, idegenekkel összemosolyogtak az utcán.

A kisfiamnak kb ez a létformája, hogy legyünk ott vhol egy nagy szabad térben, pokróc, más gyerekek, nyüzsi, és akkor szuper tényleg, mindenhol dicsérik, ezerszer hallottam milyen könnyü baba. A lányom meg akárkivel elment játszózni, odacsapódik, barátkozik, hátra se néz. Simán lejön 1-2kmt a 16 hónaposom és most kirándult lábon 5kmt hegymászással a 3évesem. A kicsi egy mászóbajnok meg terepkismotoros stb.

A sánta ördög meg nem mondja, hogy egy évig folyamatos sikoltozás vol mindeb este, mert egy étkezést nem bír kivárni, a másikhoz hozzá se érj (ez vice versa), ha nem tetszik valami 9 hónapos korától toporzékol ha nem tetszik vmi, csapkod, dobál.

És amúgy meg nagyon okos, aranyos gyerekek, ez a fenti fiam ez öleli, puszilja az embert (minket), egyszerűen amúgy imádnivaló, alkalmazkodó, de a természetük az égig ér.

2022. ápr. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Derjaderja ***** válasza:
100%

Még esetleg nézesd meg az izomtónusát.

A lányom kicsit lassabb mozgásfejlődésű. Csak 11 hónaposan mászott, és kb addig volt ilyen nagyon nyűgös. Utánq viszont egy másodpercre nem állt meg, ölbe se lehet venni az9ta se mert már meg is.

2022. ápr. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Már próbáltuk a hosszabb / több kint létet a levegőn, de egyszerűen nem... kb az utca sarokig nem érünk el, és ki kell venni a babakocsiból, mert ordít :(

Pedig próbáltuk a babakocsit Mózessel és hordozóval is, de minimális ideig jó neki :/


Elvileg az izmaival stb minden rendben van, a védőnő rendszeresen nézte / nézi, illetve az orvosunk is. Minden este tornáztatjuk, illetve akkor napközben is szoktam :/


A tápszer elvileg jó neki, ez a 2. fajta, akit kap. Az első valóban nem volt jó, de akkor sűrűbben is evett, most viszont az étkezése már úgy, ahogy beállt..


Képzeljétek, volt valamelyik nap, hogy a szokásos vigasztalhatatlan sírás kört futottunk, letettem a kanapéra, odament hozzá a bátyja, megfogta a kezét és közel hajolt hozzá, csak nézte, és a lányom egyből elhallgatott.. dehát hogy mondhatnám meg egy mozgékony 2 évesnek, hogy foglalkozz már a (kb csak sírni tudó) húgoddal :D

2022. ápr. 23. 07:19
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor nem leszek nagy segítség, de egyet tudok mondani, hamarosan vége lesz. Vannak ilyen babák. Azért 3-4 hónapos korukra rendeződni szokott a dolog. Lehet a hasa, lehet, hogy ő tényleg csak kézben érzi jól magát. Tudom, hogy idegtépő. Amikor a férjed hazajön egy fél órát szánj magadra. Igyál meg egy kávét, folyasd magadra a vizet, sétálj egyet, bármi. A biogaia cseppet esetleg érdemes kipróbálni és próbálj sokszor menni társaságba vele. Legyen sokszor aki átveszi picit tőled. Kitartás! Hamarosan jobb lesz.
2022. ápr. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

15!

Kapja a biogaiát születése óta. :/

Igen, én is ezzel 'nyugtatom' magam, hogy elmúlik, túl leszünk ezen :)


Mindenkinek szívből köszönöm!!

2022. ápr. 23. 08:42
 17/17 anonim ***** válasza:

Elvileg az izmaival stb minden rendben van, a védőnő rendszeresen nézte / nézi, illetve az orvosunk is.


Elvileg az én lányom is rendben volt, aztán mégis elvittem állapotfelmérésre szakemberhez, és kiderült, hogy a nyaki izmoknál van letapadása. Semmi egyéb jele nem volt azon kívül, hogy tehermentesítésként hamar fordult arra az oldalra. Ezt a vedőnő és a gyerekorvos 4 hónap alatt nem vette észre, a gyógytornász meg 2 perc alatt.

2022. ápr. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!