Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi tortent a gyerekemmel?

Mi tortent a gyerekemmel?

Figyelt kérdés

3 napja a masfel eves gyerekem kifordult magabol . Mintha megszallta volna valami. Eddig is voltak kis hisztijei, de ez az elmult 3 nap maga a nagybetus KATASZTROFA. SEMMI nem jo neki, egesz nap ordit, hisztizik, konkretan probal terrorizalni (tudom persze egy masfel eves hogy tudna.. hat tud). Csapkod engem, sot igazabol barkit, hozzamvag dolgokat, tepi a hajam.

Ma megvolt a masodik kezrecsapas (az elsonel mar 10perce egy kemeny muanyag jatekaval utotte a fejem hiaba mondtam, kertem, hogy ez faj ne csinalja-azota nem csinalja)most a tompa villajaval akarta mindenaron kiszurni a szemem nekem es a nagyanyjanak is. Hiaba kertem tobbszor hogy ne csinalja, nem szabad, faj.

Amugy egy korahoz kepest tok ertelmes kislanyrol van szo, aki eddig szotfogadott es nem bantott senkit.

A fogait nem latom, hogy jonnenek (16foga van), 1 evesen indult el stabilan, beszelni ertelmes szavakat kb 2 honapja kezdett.

Vagy ez igy tok normalis amit csinal es ez ezzel a korral jar?

Kezdem elvesziteni az idegrendszerem tartalekait mert semmivel nem tudom kizokkenteni amikor hisztirohamja van ami kb 20percig tart. Hiaba olelem magamhoz akkor csapkod, ha figyelmen kivul hagyom elobb abbahagyja es akkor nem bant.

Meg annyi, hogy ezalaltt a 3 nap alatt az ejszakai alvasa is borzalmas. 10korul alszik el es ejfelig-egyik tok jo minden, utana ha nincs a mellem a szajaba akkor kinkeservesen ordit amig megnem kapja. Probaltam mar a leszoktatassal,na akkor majdnem lilara fullasztotta magat a sirassal.



2022. ápr. 29. 22:25
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

A "buntetese" az szokott lenni, hogy berakom az agyaba, vagy elveszem tole ami a kezeben van.

De mint irtam ez az ELMULT 3 NAP az, ami nem olyan mint eddig. Szoval nem honapokrol van szo, csupan 3 naprol.

2022. ápr. 29. 22:46
 12/22 anonim ***** válasza:
35%
Ezek nem korszerű módszerek, nem kéne alkalmazni.
2022. ápr. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom miert estek neked, kérdező.. ez egy olyan helyzet amivel eddig nem talalkoztal.. reméljük csak front van tenyleg. Ha meg nem, és ő ilyen lesz dacosan, akkor kitartast!

Milyen meset nezhet? Van eselye reklamot nezni? Lehet h mar 4 hobapja nézi, de most kezdi "elrontani". Nem vagyok teljesen meseelleneS, nalunk is volt egy kis bogyo es baboca neha, de van, hogy megcsomorlik tole, es akkor muszaj beszuntetni..

2022. ápr. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

14# koszonom, bar bizom en is a frontban es hogy ez nem megy igy honapokig vagy evekig...

Kicsi gesztenye klubot nez, annyi reklamot lat amig tovabb nem tudom nyomni a youtubeon. Kiprobalom a mesementes napokat, hatha csak kezd tultelitodni amiatt az idegrendszere

2022. ápr. 29. 22:57
 15/22 anonim ***** válasza:
85%
Azért nem hiszem hogy 10 perc mese okozza a gondot. Unokatesóm hét éves most, szóval nem olyan régen volt totyogós ő sem. És nézett mesét, többet is mint amit itt a gyakorin mantráznak hogy mennyit szabadna, és soha nem csinált ilyesmit.
2022. ápr. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
29%

Gratulalok, hogy 3 nap alatt 2x megcsaptad a màsfèl èves gyereket. Könnyű babàzni, meg a minta naggyal jò anyanak lenni, de egy kis kihìvàs ès odacsapsz...

Következetesen le kell àllìtani, mikor csapkod. Nem minden gyereknèl működik, de az fontos,hogy te ne ûsd. 20 perc hiszti az nem hosszù. Valòszìnűleg neki èretlenebb az idegrendszere, mint a nagyobb gyerekednek.

Ennyi idős gyereknek mèg kell a szoptatàs, főleg ha ilyen nehez korszaka van.

Nem fàj a füle, vagy mègis a foga? Lègnyomàsvàltozàsra is tènyleg reagàlhat ìgy, vagy ha megijedt. De lehet simàn, hogy neki ennyire intenziv lesz a dackorszaka.

2022. ápr. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Masfel ev alatt csaptam ketszer a kezere :)

Ma este mar az egvilagon SEMMI baja nem volt 🤣

2022. ápr. 30. 05:52
 18/22 anonim ***** válasza:
56%
#17 Ne csinálj már majmot magadból. Komolyan, lassan s#ggnyalással fogják csak büntetni a gyereket. Kézcsapásból ekkora hiszti csinálni. Mintha eddig csak állat élt volna a földön, mert kétszer megcsapta az anyja életében.
2022. ápr. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
51%

A gyereknek mindenképpen látnia kell a határait, különben baj lesz.

Ha te csak könyörögsz hozzá, attól még nem fogja látni.

Úgy néz ki, hogy az egyéb dolgok, amiket csináltál, ebben a pár napban kevés volt.

Remélhetőleg visszatért a normális helyzet, de erre figyeljél.

2022. ápr. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Front is van, de lassan dacol is. Ő akkor nehezebb természetű gyerek, mint a nagytesója. De valóban nem az a módszer, hogy könyörögsz neki meg megütöd, hanem határozottan rászólni, fizikálisan megakadályozni a dolgot. Én ilyen tomboló korszakban szépen letettem a földre és nem vettem róla addig tudomást, amíg abba nem hagyta. Ha veszélyes dolgot akart csinálni, akkor betettem a kiságyba és elmondtam, hogy miért. Már 3 éves. Magától ül be szépen a fotelba lenyugodni, van egy nagy macija, amit megüthet vagy megrúghat, ha szükségesnek érzi. Tudja, hogy nálunk zéró tolerancia van az egymás bántására. Próbálgatja magát feszegeti a határokat, következetesnek és határozottnak kell lenni.
2022. ápr. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!