Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi tortent a gyerekemmel?

Mi tortent a gyerekemmel?

Figyelt kérdés

3 napja a masfel eves gyerekem kifordult magabol . Mintha megszallta volna valami. Eddig is voltak kis hisztijei, de ez az elmult 3 nap maga a nagybetus KATASZTROFA. SEMMI nem jo neki, egesz nap ordit, hisztizik, konkretan probal terrorizalni (tudom persze egy masfel eves hogy tudna.. hat tud). Csapkod engem, sot igazabol barkit, hozzamvag dolgokat, tepi a hajam.

Ma megvolt a masodik kezrecsapas (az elsonel mar 10perce egy kemeny muanyag jatekaval utotte a fejem hiaba mondtam, kertem, hogy ez faj ne csinalja-azota nem csinalja)most a tompa villajaval akarta mindenaron kiszurni a szemem nekem es a nagyanyjanak is. Hiaba kertem tobbszor hogy ne csinalja, nem szabad, faj.

Amugy egy korahoz kepest tok ertelmes kislanyrol van szo, aki eddig szotfogadott es nem bantott senkit.

A fogait nem latom, hogy jonnenek (16foga van), 1 evesen indult el stabilan, beszelni ertelmes szavakat kb 2 honapja kezdett.

Vagy ez igy tok normalis amit csinal es ez ezzel a korral jar?

Kezdem elvesziteni az idegrendszerem tartalekait mert semmivel nem tudom kizokkenteni amikor hisztirohamja van ami kb 20percig tart. Hiaba olelem magamhoz akkor csapkod, ha figyelmen kivul hagyom elobb abbahagyja es akkor nem bant.

Meg annyi, hogy ezalaltt a 3 nap alatt az ejszakai alvasa is borzalmas. 10korul alszik el es ejfelig-egyik tok jo minden, utana ha nincs a mellem a szajaba akkor kinkeservesen ordit amig megnem kapja. Probaltam mar a leszoktatassal,na akkor majdnem lilara fullasztotta magat a sirassal.



2022. ápr. 29. 22:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
14%
Nem tudsz gyereket nevelni, nulla a tekintélyed nála. Olvass utána ennek a témának,különben a gyerekkel teszel nagyon rosszat.
2022. ápr. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
63%

Mi az hogy bánt meg tépi a hajadat?


3 fiam van, sose tettek ilyet, ezt idejében kezelni kell.

Terrorizal? Na ne már.

2022. ápr. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
45%
Front van eleg erosen! Lehet ez is megzavarja
2022. ápr. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
73%

Ezekből a gyerekekbol lesz a kezelhetetlen SNI - s gyerek...


Kezét megfogod minden egyes alkalommal, és határozottan mondod hogy nem!! Ha kell, naponta 30szor.

2022. ápr. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
51%

Mennyit mesezhet? Mindent belertve, akar mondokas par perces youtubos video. Sokaknal olvastam, hogy megzizzennek tole.

Vagy a frontok mostanaban. Az en lanyom is eleg hisztis pont ugyanigy 3 napja. Ő 3 eves.

2022. ápr. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
60%
Nem szabad hagynod, hogy megüssön. Főleg nem mást családtagot, rokont. Fogd meg a kezét, amikor oda akar ütni, és nagyon komolyan és érthetően mond meg neki, hogy ilyet nem csinálhat, nincs megengedve. Ami még fontos és nem látom sehol az írásodban, az a viselkedésének a következménye(i), avagy hol van a büntetés? Van egy műsor erről, vagy volt, ha jól rémlik a "The Nanny" (brit). Nagyon jó dolgokat lehet belőle tanulni, a nő remek szakember, aki pontosan tudja, hogyan lehet büntetni. Mivel tv program és rendkívül népszerű, így értelemszerűen rengeteg jó tanácsot és megoldást kínál. Én eddig csak részleteket láttam belőle, de nagyon tetszett és működik. 😊👍
2022. ápr. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%

Dackorszak.

Kezelni kell. Ha azt tapasztalja, hogy bármit megtehet, akkor egyrészt nem érzi jól magát (zavarja, hogy nem látja a határokat), másrészt később is kezelhetetlen lesz.

2022. ápr. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
82%
Front van! Alapbol nem szoktam rafogni erre semmit, de tobb baratnommel beszeltuk, hogy 3-4 napja kikeltek magukbol. Lanyom mindenen olyan hisztit csak, es elkezd sírni, hogy nem ismerek ra... Soha ezelőtt ilyet nem csinált. Vagy legalábbis nem ennyire durvan.
2022. ápr. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
71%

De basszus.. Nem kérni kell, meg a szádat jártatni feleslegesen, nem is biztos, hogy érti.

2x szólsz majd elveszed tőle vagy felállsz mellőle ha bánt. Utana is mondhatod neki, hogy miért történt, előbb utóbb össze rakja. De az ismetelgetesnek, úgy hogy semmi eredménye, nincs értelme, főleg hs utána kiakadsz és a fizikai erő fölényeddel "érvényesülsz". Nem is érti.. Csak félni fog.

Mindig szakítsd meg a nem kívánatos viselkedést, adj hozzá egyszerű magyarázatot és dicserj amikor helyesen viselkedik. És türelem. Sok. Ez a nevelés..

2022. ápr. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Van egy 5.5 eves csoportelso nagylanyom aki sose csinalt ilyeneket, szoval azert csak konyitok valamit a gyerekneveleshez :)

Naponta 50szer alkalmazom a kez megfog hatarozott nem eszkozt. Semmit nem erek el ezzel az elmult 3 napban.

Delelott van egy 10perces mesenezesi ideje amig megreggelizik es en rendezem a lakast(ez kb 4 honapja lett bevezetve)

2022. ápr. 29. 22:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!