Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Korai hogy szendvicset adjak...

Korai hogy szendvicset adjak neki reggelire?

Figyelt kérdés

arra gondoltam,h a reggeli 300mltej helyett mondjuk szendvicset adnék 13hós babámnak egy pohár(kb 150ml) kakaóval!és az esti tápszer helyett meg inná a 300ml tejéntejet!korai még?szeretném az esti tápszert már mellözni,de azt sem akarom,h 600ml tehéntejet igyon 1nap alatt,plussz van még,h napközben eszik joghurtot vagy turórudit vagy pudingot ami szintén tejes cucc,az így meg már sok tejes dolog lenne 1napra,nem?

köszönöm a válaszokat és az ötleteket elöre is


2010. szept. 16. 21:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem nyugodtan adhatod így. Amúgy ha nincs semmi baja eddig a tejtől akkor nem lesz a 600 ml-től sem. Az én lányom 9 hós, de kb 2-3 hete már eszik szendvicset, (vajaskenyér felvágottal) vagy virslit reggelire vagy vacsorára. Mondjuk ő se tápszert se tejpépet nem fogad el csak cicizik, de az meg nem sok van már.
2010. szept. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszod!akkor szép lassan elkezdem bevezetni a "szilárd" reggelit!szerencsére nincs baja a tejtöl,de azt se akarom,h túlzásba vigyük a napi tejadagot!ki tudja mennyit bír el,h mikor csapja ki...?
2010. szept. 16. 21:54
 3/13 anonim ***** válasza:
A babatejet próbáltátok már?A tehéntej azért nem jó 1 és 3 év között,mert alacsony a vastartalma,szemben a babatejjel.Ugyanakkor az ebben a korban elszenvedett vashiányt soha nem heveri ki a szervezet.S szerintem kevés vas van a többi élelmiszerben is.Az én fiam is 13 hónapos,de még szopik.Ugyanakkor én is gondoltam a babatej bevezetésére,hogy ne legyen baj,ha hirtelen áll le a szopással.
2010. szept. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

nem,nem gondoltam a babatejre,de lehet,h akkor azt adnék neki reggelihez!így kap vasat a szervezete és a tápszert is elhagyhatjuk,hisz azt meg kiváltom a tehéntejjel...

szerintetek így jó lesz?

2010. szept. 16. 22:13
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem teljesen.A tápszert cseréled le BABATEJRE!A tehéntejet NEM javasolják ilyen pici korban,mert vas nincs nagyon benne.Tehát,az eddigi tápszer helyett babatejből készíted a kakaóját.A tehéntej majd később.Így értette a válaszoló.
2010. szept. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Igen,így gondoltam,köszi utolsó:)

A tápszert az ára miatt váltanád le?Mert sajnos a babatej sem igazán olcsó.Talán kérdezz itt rá,hogyan fogadják el a babák.

2010. szept. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
igazából az is bejátszott,mármint az anyagiak,de ha kell akkor megvesszük a babatejet,ezen nem spórolunk!de ha a tápszer helyett adnám a babatejet akkor ugyan ott vagyok és adhatnám a tápszert is nem?én inkább arra hajtottam,h elhagyjam a plussz dolgokat,mármint amiket nem vennék meg egyébbként!ezek szerint valamit venni kell neki?
2010. szept. 16. 22:59
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Hülyeség ez a babatej dolog. Ez csak a tápszergyártóknak jó. Egészséges baba nyugodtan ihat 1 éves kor felett tejet. Csak gondoljatok bele. Ha minden igaz lenne amit a tejről írnak akkor most mindannyian halálunkon lennénk, hisz azon nőttünk fel. Mi is volt a szlogen? A tej élet erő egészség.
2010. szept. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen...azon nőttünk fel...jól mondod kedves utolsó....annó azon...de most sajnos szegény tehén annyi hormont és antibiotikumot kap a sok nyavaa ellen,hogy ezek miatt nem ajánlja egyre több orvos sem,mert belátják,hogy igen csak nem tesz jót a baba szervezetre a sok szer amit kapnak az állatok.

A férjem állatorvos...nem is engedi hogy adjak tejet,max kimondottan házit,de azt se sűrün.

2010. szept. 17. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Nyugodtan adhatsz rendes tejet,egyetértek az előttem szóló egyik válaszolóval,a babatejet venni csak pénzkidobás lenne.Én sosem adtam a gyerekeimnek kifejezetten babatejet,amikor elmúltak 1 évesek,mindkettőt leszoktattam a tápszerről,rendes tejjel.Esti kakaózás a fiamnál is annak idején elmaradhatatlan volt cumisüvegből,meg most a kislányomnál is igy van.Bolti tejet kaptak,de most már jó pár hónapja úgy vesszük a házi tejet,megforralom és úgy adom,imádják és nem ütötte ki a kis bőrüket sem!Ezmellett az enyémek is esznek joghurtot,vagy túró rudit is.

Ha le akarod szoktatni a babádat az esti tápszerről,próbáld úgy hogy a tápszerhez csempészel egy kis kakaót és úgy adod,én is igy csináltam a leszoktatást!A kakaó azért laktatóbb éjszakára,mint a sima tej.Reggelihez meg nem feltétlen szükséges sztem kakaót adnod vagy tejet,teát is kaphat vagy ivólevet.

2010. szept. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!