Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az szégyen lenne, ha hívnék...

Az szégyen lenne, ha hívnék egy bébiszittert és elmennék pszichológushoz úgy, hogy nincs szülés utáni depresszióm?

Figyelt kérdés
5 hetes babáról van szó, és már most túlnőtt rajtam az anyaság. Nincs szülés utáni depresszióm, csak stresszes vagyok, ezért szeretnék elmenni pszichológushoz, hogy kibeszélhessem magamból a rossz dolgokat. A férjem és a többi családtag és rokon is meghallgat, de gondoltam hátha jobb lenne egy szakemberrel beszélni. Amit nagyon nehezen bírok, az az éjszakázás és nappal is talpon lenni. Pár családtag és barátok tudnának segíteni, de inkább hétvégén, de nincs szívem őket minden nap iderángatni. A férjem is nagyon sokat segít, mindent megcsinál, két dolog kivételével: mosogatás és fürdetés, de annyi baj legyen. De amikor nincs itthon, akkor egyedül vagyok a picivel, és olyankor félek. Ezért gondoltam a bébiszitterre, mert az nem opció, hogy minden nap átrángatok egy családtagot hétköznap, mert nekik is szabad nap a szabadnap. Szégyellem magam, hogy 5 hét után idejutottam úgy, hogy nincs semmi bajom, de most hirtelen nem tudok mást kitalálni. Reggel 8-tól délután 4-ig lenne itt a bébiszitter, és akkor napközben tudnék pihenni és jobban bírnám az éjszakát. Vagy az túl sok idő?
2020. aug. 6. 22:34
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
63%

Öthetes babát nemhogy 8 órára, de három órára se nagyon tudod magára hagyni. Pláne minden nap.

Ettől függetlenül menj el pszichológushoz, ha úgy érzed, hogy szükséged van rá. Annak az idejére kereshetsz bébiszittert. De az legföljebb heti egy alkalom. Egy óra beszélgetés + oda-vissza út, tehát 2-2,5 óra távollét.


Egyébként sem hinném, hogy működik az, hogy a bébiszitter elvan a gyerekeddel, míg te szunyókálsz a másik szobában. A gyerek egyszer csak elkezd ordítani, amit az anyja (de csakis ő!) többméteres kőfalon át is meghallana. És képtelen lenne pihenni.


Mitől félsz, amikor egyedül vagy?

2020. aug. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
93%
Miért kéne reggel 8-tól délután 4-ig bébiszitter? Alkalmanként pár órára bőven elég, akkor aludd ki magad, máris szebben látod majd a világot. 😉
2020. aug. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
Nem úgy gondoltam, hogy 8 órán keresztül én bolyongok a városba, amíg a bébiszitterrel van a gyerek. Hamem amikor nem azért sír, mert éhes, akkor a bébiszitter lenne vele, én meg aludnék vagy pihennék kicsit.
2020. aug. 6. 22:49
 4/48 anonim ***** válasza:
77%

"Hamem amikor nem azért sír, mert éhes, akkor a bébiszitter lenne vele, én meg aludnék vagy pihennék kicsit."


Nem fog működni.

Sír, mert anyahiánya van. Ezen mit tud a bébiszitter segíteni?

Amúgy is a szopás nemcsak étkezés, hanem kapcsolat anyával, nyugalom és biztonság.

És mondom: ha meghallod a sírását, akármilyen halkan, nem fogsz tudni nyugodtan pihenni.

2020. aug. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
86%
Az sztem nem baj ha segitseget kersz, akar pszichologus alar bebiszittyo. De hogy minden nap egy bebicsosz nevelje a gyerekedet, amikor epp nem azert sir mert ehes... ezt nem tudom feldolgozni😃 termeszetesen egy gyerek nem csak akkor sir ha ehes, sot ahogy egyre nagyobb lesz egyre kevesebbszer fog azert sirni mert ehes hanem minden masert. Mert szeparacios szorongasa van, mert kialakul a sajat akarata es rajon h nem mindig az van amit o akar, mert nem tudja meg kezelni az erzelmeit, mert jon a foga stb stb... ezekben a fontos idoszakokban mind a bebiszitter lesz mellette?😃 a kerdes koltoi, nyilvan nem erre gondoltal(vagy?), de erted mit akarok mondani... a gyerekneveles joforman arrol szol h te megprobalsz eron felul teljesiteni, hogy egeszseges, intellgiens, erzelmileg kiegyensulyozott felnott legyen belole. Ezt bizony ott kezdodik hogy mit teszel ha sir egy baba. A bebiszitter elorantada mindossze nehany hetesen az ilyen szituaciok megoldasa hat nem a legjobb irany...
2020. aug. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
33%
Nos en csak valaszolnek a kerdesedre a leirtak alapjan: igen, igen szegyen lenne.
2020. aug. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
85%

Goldmund73 igaza van.Rossz alvó babának volt, délután párommal próbáltuk, hogy ők a nappaliban voltak,én meg a távoli hálószobában pihentem, aludtam volna hogy birjam az éjszakát hát nem jött be😂 Egyszer se bírtam elaludni mert sírt es gyereksiras mellett lehetetlenség pihenni.

5 hetes baba mellé napi 8 órára bébiszitter szerintem durva ötlet.

2020. aug. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
65%
Napi 8 oraban bebiszitter?? Egy 5 hetes baba melle? Te meg vagy huzatva??? Nem vagyok egy osanya tipus, de megis meg kell kerdezzem, te minek vallaltal gyereket??? Nem szeretem ha minden laza anyukanak nekiszegezik ezt a kerdest de ez nekem kicsit magas amit te most kitalalta
2020. aug. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
75%

Amíg elmész a pszichológushoz, belefér a szitter. De az, hogy te a másik szobában szunyókálsz addig egy szitter van vele, nem. Az szegyen.

Ha alszik nap közben, te miért nem fekszel le vele szunyókálni? Vagy jobbat mondok, miért nem bújsz össze vele a nagy ágyon ahol csak meszoptatod és kész? Tudsz mellette pihenni.

Az éjszakázás sz..r, de ki kell bírni.

Azt tanácsolom, nappal aludj vele, hordozd, szeresd. A házimunka megvar. Főleg hogy a párod a mosogatáson kívül mindenben segít jó dolgod van.

2020. aug. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
89%

Komolyan, az ilyenek miatt kellene tök őszintén beszelni arról, hogy gyereket vállalni rohadt kemény dolog és kihívás. Mert amíg csak a pelenkareklamot látod meg az ismerős gyerekét fel órára, addig bele se gondolsz, hogy milyen amikor napokig csak ordít és nem tudsz vele mit kezdeni.

Lehet most a kérdező se lenne ennyire elveszett, ha ezt tudta volna előre.. tudom h a válaszom nem annyira kapcsolódik a kérdéshez, de remélem azért nem pontoztok le, ez inkább hangos gondolkodás volt.

2020. aug. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!