Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha az 5 hónapos babám stabilan...

Ha az 5 hónapos babám stabilan ül az ölemben, szabad a játszótéren hintáznunk?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy buta a kérdés, de úgy szereznék neki egy kis új élményt. Tehát ha a hintán az ölembe ül, akkor nem lehet semmi baja?

2022. máj. 16. 15:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%

5 hónapost még nem kellene ültetni az öledben sem.

Hintába pedig csak akkor üljön ha már teljesen önállóan tud ülni, támasz nélkül.

2022. máj. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ha az ölemben ül és a háta meg van támasztva, illetve a hónalja alatt fogom, akkor az nem szamít ülésnek, a doktornőm szerint. De akkor a hintazással lehet, hogy várunk még.
2022. máj. 16. 15:53
 3/19 anonim ***** válasza:
52%

A "stabilan ül az öledben" az, amit nem lenne szabad megtenni a babával, így teszed tönkre a gerincét!

A gyereket elöször akkor szabad ültetni, amikor már egyedül, mindenféle segítség nélkül ül, általába mászásból kezdve, kiül a térde mellé, najd szabályos ülö helyzetbe kerül. Ez elött tilos, nagyon sokat árt neki az ültetgetés.

2022. máj. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Akkor is, ha támasztva van a háta és a testsúlyát szinte teljesen én tartom a kezemmel, ami a hóna alatt van?

A babám semmilyen más testhelyzetben nem marad meg 1 percnél tovább, ezt élevzi. A doktornőnk azt mondta, hogy így nincs vele baj, hiszen a tartóvan, amiben magunkra lehet akasztani, abban is hasonló testhelyzetben van 🤔

2022. máj. 16. 16:13
 5/19 anonim ***** válasza:
81%
szerintem az orvosra hallgass, ne egy gyakoris körmös Jutkára.
2022. máj. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
62%
Ez nem ültetés, nyugodtan csinálhatod. A hintázás szerintem teljesen felesleges így, akkor inkább vegyél neki adamo hintát. De ártani nem fog, ha akarod csináld.
2022. máj. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%
Konduktor azt mondta nekem, hogy ha stabilan tartja a fejét és a hátát a hóna alatt megtámasztva ülhet az ölemben. Mi így etetjük pl, nyilván nem órák hosszat “ül” így. Akkor ezek szerint van baba aki csak 9 hónaposan kezdhet el enni kedves 1-es? Na mindegy. Kérdésedre a válasz, hintába ne ültesd. Az viszont tényleg nem jó, amíg nem ül magától. Én is várom nagyon, hogy végre hintázhassunk, szóval megértelek, de türelem :)
2022. máj. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
23%
7-es A dönthető háttámlájú etetőszékről hallottál e már? 🤣
2022. máj. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Az ültetés az, amikor a háta függőleges helyzetben, teljes súlyával az alsó szakaszra nehezedik, és ebbe a pózba tesszük le a gyereket. Ezt nekem konduktor mondta, mikor kérdeztem hogy etessem, mert nem tud ülni, fekve meg nem lehet etetni. Ő mondta, hogyha a háta maximum 45 fokos szöget zár be, és a hátának teljes hosszában tartja valami, pl az anya mellkasa, akkor az rendben van, mert a súly nem az alsó szakaszra terhelődik.
2022. máj. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
45%

Rengeteg olyan szülőt látok, aki így hintáztatja a gyerekét.

Nekem,személy szerint rossz nézni.

A fiam már járt, amikor először hintázott, de az is igaz, hogy téli születésű, hamarabb nem is tudtam volna beleültetni.

2022. máj. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!