Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet baja a gerincének?

Lehet baja a gerincének?

Figyelt kérdés
A fiam 6 hónapos,ha megfogja a kezem vagy kapaszkodik a babakocsiba felhuzza magát és par percig tartja magát.Lehet baja?

2022. máj. 18. 21:41
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Egy ismerosom azt mondta,hogy ettől baja lesz es csak akkor hagyjam ülni ha mar teljesen magatol ül fel.Nagyon rosszul erzem magam emiadt hogy baja lehet mert hagyom ülni.az eslo baba és félek.
2022. máj. 18. 21:45
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne hagyd ülni? Ne engedd, hogy felhúzza magát. Ennyi a probléma megoldása... Sok sikert hozzá.
2022. máj. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet. Ne húzd-vond!


Mi az hogy hagyod ülni? Felül fekvésből és úgy hagyod?

2022. máj. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%

Az nem ülés, amikor felhúzza magát a baba; hanem ültetés. Onnantól tud ülni egy baba, hogy egyedül, minden fajta segítség nélkül képes felülni, és saját erejéből megtartani a törzsét.

Minden, ami ettől eltér; káros a baba gerincére.

2022. máj. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Kúszással- mászással fog megerősödni annyira a gerince, hogy tudjon egyedül ülni.

Ha még nem kúszik, nem mászik akkor ne hagyd felülni. Dévényessel megnézetném. Lehet picit feszes az izomzata és azért húzza fel magát idejekorán. Az én kisfiam is csinálta... :)

2022. máj. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Pl fekszik a babakocsi az oldalaba megkapaszkodik es felhuzza magat es ül.Mindig vissza feltetem de ugyan azt csinalja.ha csak a kezet fogom meg ha oltoztetem mar huzza fel magat.
2022. máj. 18. 21:51
 7/15 A kérdező kommentje:

5ös!

Kúszik mar 5 hónapos kora óta.

2022. máj. 18. 21:52
 8/15 anonim ***** válasza:
25%
Ez ültetés
2022. máj. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
21%
Arról nem is beszélve, hogy így nagy valószínűséggel ki fog maradni a mászás, ami viszont bizonyítottan, jelentősen hozzájárul a diszlexiához, és egyéb tanulási nehézségekhez.
2022. máj. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%

Ha már kúszik vagy mászik, akkor nem gond! Nekem a dévényes mindig ezt mondta. 🙂

Jó korán kezdte a kúszást. Villám baba. 😀

2022. máj. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!