Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A hordozás nem árt a hordozó...

A hordozás nem árt a hordozó gerincének?

Figyelt kérdés
3 hetes kislányomat más megoldás híján most kezdtem el hordozni a lakásban, máshogy nem bír létezni, csak ha valaki fogja, főleg ha fáj a hasa. Az jutott eszembe, hogy hosszútávon nem fog ez ártani a gerincemnek? Akik szintén hordozták a babájukat hónapokon át, nem lett semmi következménye?

2022. febr. 13. 11:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem hordozol olyan sokat elől, hogy baja legyen. Csak 7 kilóig ajánlják elől. Biztosan nem jó a gerincnek, de azért nem évekig történik. Amúgy az én fiam 6,5 kg már baromi nehéz elől, meg szeret nézegetni is szóval lassan megpróbáljuk hátul.
2022. febr. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Ha jól van felkötve (nem túl alacsonyan, puszi magasság betartása, elég szorosan), akkor egy átlagos edzettségű nőnek nem kéne hogy ártson (főleg az első időkben), amellett hogy betartja hogy 7-9 kilóig lehet kényelmesen elöl hordozni. Nekem a szövött kendőben hordozás adta azt az érzést, mintha nem is lenne rajtam, kb 5-6 kilóig. Szerettem a rugalmas kendőt is, mert azt volt a legkönnyebb megkötni. Csatosban csak háton hordoztam, így azt nem tudom. De lényeg, hogy nekem nem okozott semmilyen gerincbántalmat, a kendőnek ugyanis a lényege, hogy nemcsak a babát támasztja meg, hanem "téged is", vagyis éppen jól tehermentesít. Annyi, hogy kb 1-1,5 éves kora között jött ki némi piriformis problémám, de az inkább az emelgetéstől, sokszor kendő vagy bármilyen hordozó eszköz nélküli cipeléstől. Ezt egy fantasztikus fizikoterapeuta (K-fizikoműhely) helyretette.

Emellett amint lehet, érdemes elkezdeni a core izomzatodat erősíteni. Ez a későbbiekben is nagyon hasznos. 3-4 évig még sokszor kell felvenni, vinni. Persze később már sokkal-sokkal kevesebbszer. De a jó core izomzat mindenkinek szükséges lenne, nemcsak kisgyerekeseknek ;)

2022. febr. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem annyira mint kézben cipelni. Ez egyenletesen terhel legalább
2022. febr. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Akik szerint ezek a válaszok nem hasznosak, akkor megindikolnák, hogy miért? Vagy csak azért van a lepontozás, mert hordozásról van szó?
2022. febr. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
4. Jaj ne keress ebben logikát. Itt egyszer valami zseni beugatott, hogy a babának a szobájába kell feküdni egész nap és aludni nem cipelni még sz*rni is :D annyira sötétek, fel sem fogják a hasznos szó jelentését..
2022. febr. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs az anyànak alapbòl hàtproblemàja, akkor nem okoz gondot. Fokozatosan szokik hozzà a hàtad. Magzatkènt mèg amagzatvízzel ès a placentàval együtt cipelted. Ha jòl van megkötve, akkor a megfelelő izmokat terheled ès ahogy nô a kicsi, hozzàedződsz. Ha egy ket èvest kezdene az ember minden előzmèny nèlkül hordozni, az megterhelő lenne.
2022. febr. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szintén 3 hetes a babám, 4,5 kg körül van már, sokat hordozom, én nem aggódom ezen. A nagyobb gyerekemet is sokáig hordoztam és semmi baja nem volt a hátamnak, de én alapból nem vagyok hajlamos derékfájdalomra sem meg semmi ilyesmire.
2022. febr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Neeem


A 7 kg elölhordozád határ sem a gerinced miatt van.


A gátra nehezedő nyomás nem jó a nőknek átlagosan annál a súlynál, hiába van jól kötve. Persze rövid időkre az sem kàros.



Fontos a jó kötés..

Ha ferde és félreterhel az sem neked sem a babának nem jó.


Egyébként én terhesen is órákat vittem a nagyobbikat a hátamon..

Teljesítménytúráztunk is.


Elöl cipelve is mentem terepen is még 7 kg alatt..

2022. febr. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat! Akkor nem aggódok ezen :)
2022. febr. 13. 15:39
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Minél közelebb van a súlypontja a testedhez, annál kevésbé terhel aszimmetrikusan. Ezért kötik olyan szorosra, azon kívül, hogy a baba teste mindenhol alá legyen támasztva. Amikor a hordozási tanácsadóval először kötöttem fel, brutál izommunka volt és csak néztem, hogy ez komoly? Tényleg ilyen szorosnak kell lennie?
2022. febr. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!