Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális dolog, ha egy anya...

Normális dolog, ha egy anya babysitterre bízza a babáját, azért, hogy dolgozni tudjon menni?

Figyelt kérdés
2008. dec. 18. 21:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
szia attól függ baba mennyi idős s hogy milyen anyagi körülmények vannak...én 3 évig vagyok itthon nem érdekel a munka csak a gyerekem hisz azért szültem....DE!!!a férjem két helyen dolgozik ezért tehetem ezt meg,,,szóval megértem ha vki másképp dönt...DE!!! akkor ha ezt tudta előre akkor miért szült??...hosszú:)
2008. dec. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Na most erre mindenki màs vàlaszt fog adni.

Igen is meg nem is.

Bàr én azok tàboràt gyarapitom,akik baby sitter pàrtiak.

Miért?

Nincs szülöi segitség,semmi rokon.Csak én és a pàrom.

ö màr 30 éves,én se sokkal fiatalabb,szoval mire vàrjunk?

A babànak itt volt az ideje.

Viszont az hogy a pàrom egy gyàri fizetésböl tartson el engem,magàt, a babàt is,az nagyon sok.

Nem csak a kaja,a szàmlàk,az orvos, a gyogyszerek,a ruha, a pelus,utazàsi költség,telefon stb. stb. stb.,de még annyi költség van,hogy egy fizetösböl képtelenség megélni.

Igy egy olcso baby sitter,persze tényleg egy olyan,aki kevesebbért is elvàllalja,és én is keresek egész honapban valamit.

Nos ilyen szempontbol igenis normàlis.

De mondom ez az én véleményem,sokan vannak ellentétben ezzel.

2008. dec. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Attol fugg mennyi idos a baba, es sajnos vannak esetek amikor muszaj menni. Kulfoldon pedig talan 6 honapig maradhat otthon a kismama, ez a 3 evi gyes csak Magyarorszagon letezik, ezert ennyire furcsa a magyaroknak az, amikor babysitterek vigyaznak a gyerekekre. Kulfoldon ez teljesen normalis dolog.

Kulonben ez azt mondom, hogy fugg a szituaciotol, mennyire van rakenyszerulve az anya arra, hogy munkaba alljon.

2008. dec. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Nézd, nekem 8 hónapos a kisfiam, saját vállalkozásunk van, amiben több éve dolgozom, ebből élünk. Dolgozom most is, amikor Ő alszik vagy éppen egyedül játszik. Most kezdtem el gondolkkodni azon, hogy keressek segítséget, mert pár hónap múlva nem fogom bírni. Nekünk nincs nagymama, rokon, segítség. A munkától függetlenül rengeteget foglalkozom a kisfiammal, nem megy az Ő rovására. A mi életünk ilyen. Sosem tudtam elképzelni, hogy évekig otthon ülő, más egyébbel nem, csak a gyerekkel foglalkozó anyuka legyek. Valaki ilyen beállítottságú én nem. Kérdésedre a válasz: igen, sztem normális, bár ez is a mértéktől függ. Ha egész nap bébiszitterre (nagymamára) bízza és nem látja, hogy nő fel a gyereke, akkor minek szülte? Sztem a mérték nagyon fontos.
2008. dec. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Harmadiknak van igaza!

Én is igy gondolom!

Màsodik voltam,ja és külföldröl:)

2008. dec. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi Angliaban elunk, itt 6 honapig jar a fizetesem az anyasagi szunet alatt, utana egyszeruen olyan keves a tamogatas, hogy abbol nem lehet megelni, muszaj visszamenni dolgozni. Azt pedig egyszeruen nem ertem, hogy mondhat valaki olyat, hogy minek szul gyereket az, aki masra bizza a kicsit. Az en kisfiam bolcsis lesz januartol, mivel nekunk sincs itt rokonunk, kenytelen vagyok bolcsibe iratni, de nem hiszem, hogy emiatt ram azt kellene mondani, hogy miert vallaltam gyereket. Imadom a fiamat, de valamibol meg kell elni, es egy keresetbol sajnos itt nem lehet.
2008. dec. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenki ezzel az érvvel élne:

-nem vàllalok még babàt,mert dolgoznom kell,akkor szerintem senki se vàllalna babàt.

Nem mindenki tud otthon ülni 3 évet,igen föleg akik külföldön élnek,és juttatàsok nélkül.

Na azok ne vàllaljanak babàt soha,mert külföldön igenis dolgozni kell?

Senkit bàntani nem akarok,félrre ne értsen senki,de én ugy gondolom,otthon ez is nagy baj,hogy 3 év gyes,a mama otthon ül,,szegény alig él meg a segélyekböl,és a csalàd panaszkodik,milyen rossz az élet,milyen szegénység van..

Bizony,ha ellene törölve az a 3 éves tàmogatàs,biztos vagyok benne hogy az otthon ülö kismamàk 80%-a visszamenne dolgozni,és nem csodàlkozna a baby sitteres dolgon.

2008. dec. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Nekem egy éves a fiam, én már lazán visszamennék dolgozni, ha annyit keresnék, hogy tudnék belőle egy bébiszittert alkalmazni. De annyit se keresek,hogy abból a szittert ki tudjam fizetni. Két évesen megy bölcsibe, oda most még nem tenném be.

Mondjuk más az, amikor valakinek arra kell a bébiszitter, hogy addig vigyázzon a gyerekre, amíg dolgozik és más az, amikor munka utána se a gyerekével van mert az csak legyártotta a gyerekét, de nem foglalkozik vele.

Örülök, hogy van, aki 3 évig otthon tud lenni, én nem. Sőt, olyat is ismerek, aki addig otthon van, amíg a gyereke alsós a suliban, hogy ne legyen napközis, hát mondjuk én attól már becsavarodnék. De amúgy nem is sokan tehetik ezt meg.

2008. dec. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem normalis. Ahogy mar mas is irta ez a 3 ev csak Magyarorszagon divat. Van olyan orszag ahol 6 honap es van ahol mindossze 6 het. Nekem 2 idosebb batyam van es anyum meselte hogy mikor meg oket szulte 60-as evek elejen akkor is csak par het volt vagy talan 6 honap. Mar nem emlekszem pontosan, de biztos hogy nem 3 ev. Ha nem volt nagyi a kozelben, ment a baby a bolcsibe es az anyak kaptak a szoptatsi idot.

Szoval szerintem ez a 3 ev luxus.

Aki megengedheti maganak es jol erzi magat otthon tegye.

A tobbiek meg keressenek egy jo babysittert es ne erezzek magukat bunosnek otthon hagyni a gyerekuket.

Udv. mindenkinek egy kulfoldon dolgozo babysitter.

2008. dec. 19. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nem konkrétan ez a kérdés, de idevág: nekem 1 éves a fiam és 1 hónap múlva megy bölcsibe... a szívem szakad meg és sokat sírok miatta, ha nem látja, de azt mondta a főnököm, hogy vagy most, vagy vége... a munka meg kell, lakáshitel, gyerek, stb. Ítéljetek el, nincs más megoldás, a bébiszitterre nem tellik.
2008. dec. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!