Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális dolog, ha egy anya...

Normális dolog, ha egy anya babysitterre bízza a babáját, azért, hogy dolgozni tudjon menni?

Figyelt kérdés
2008. dec. 18. 21:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
66%

Mondjuk ilyet a főnök nem mondhatna... Én a helyedben nem pattognék neki, ha még otthon akarsz lenni, hanem mennék a munkajogászhoz, mert ilyet nem lehet.


Egyébként tény és való, hogy az előző rendszerben (nem akkor amikor én születtem a nyolcvanas évek végén, hanem amikor a szüleim születtek a hatvanas években), akkor hat hét volt a szülési szabadság és aki akart, az mindenféle ellátás nélkül még 3 hónap fizetés nélküli szabadságra mehetett. Utána vagy nagymama, vagy bölcsi. És ez amúgy más országokban is így van a mai napig. Magyarországon is csak később lett először csak a GYES, ami annak járt, aki előtte dolgozott, másnak nem. És csak még később lett a GYED is. Ezeket azért találták ki, mert sokan nem szívesen vállaltak gyereket, pedig ha belegondolunk, most meg sokan csak a pénzért szülik egyik gyereket a másik után.

Egyébként meg az első válaszolóval nem igazán értek egyet. Ő ugye azt írta, hogy nem érdekli a munka (de jó neki, hogy ezt így ki tudja jelenteni), és 3 évig otthon lesz mert megteheti, mert a férje két munkahelyen dolgozik. Na de akkor az most jobb? Annak a gyereknek két szülője van ám. Az miért jobb, hogy ugyan az anyuka otthon van vele egész nap, de az apját csak hétvégén látja? Én inkább arra szavazok, hogy dolgozzon mindkét szülő (oké, az anyuka szerintem se dolgozzon addig amíg szoptat legalább, és tényleg jó dolog otthon lenni a picivel, én helyeslem, hogy magyarországon ilyen egyedülállóan van a GYED/GYES), de úgy osszák meg a munkát, hogy mindketten annyit dolgozzanak, hogy a munkájuk mellett mindkettejüknek jusson idejük a gyerekükre. Ne csak az egyiküknek! Mondom ezt úgy, hogy nálunk egyáltalán nincs apuka, de pont ezért érzem át, hogy mennyire hiányzik a családból. És nem csak a fizetése!

2008. dec. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Magyarországon a családok 95% nem tudja megfizetni a babysittert. Legtöbben már korábban visszamennének dolgozni,de a bölcsödei rendszert leépitették,amikor egy 15 ezerfős városban a bölcsödei férőhely 15-20 fő,akkor lehetetlen ezt megoldani. Persze vannak a nagyik,akiknek szintén 90-95% még dolgozik,vagyis nem tud a picire vigyázzni...ugy hogy aki itt szidja az olyan kismamákat,akik 3 évig a gyermekükkel vannak,mert másképpen nem tudják megoldani a felügyeletüket, és hiába akar nem tud visszamenni dolgozni,az elöször gondolkodjon el az itteni körülményeken.
2008. dec. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!