Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 2 hónapos babám felhúzáskor...

A 2 hónapos babám felhúzáskor lógatja a fejét, ez baj lehet?

Figyelt kérdés

Annyit tudok hogy 2 hónapos státusznál ezt is nézik. Viszont én tettem egy próbát, éppen hogy egy nagyon picit húztam volna fel, de láttam hogy lógatja a fejét. Tudom hogy nem szabad ülésbe húzni, mert még nagyon picik, de csak éppen egy fél centire húztam fel az ágytól.

Kérlek emiatt ne kövezzetek meg.

Ez utalhat valami neurológiai gondra? Vagy még alakulhat rövid időn belül?



2022. jún. 1. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem csak akkor aggódj, ha státuszon ezt kiemelik.
2022. jún. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Várd meg a védőnő véleményét.

Ha úgy latja, úgyis megmondja mi a teendő (valószínűleg Dévényeshez küld), de addig ne stresszelj rajta.

2022. jún. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ülésbehúzásnál teljesen fel kell húzni ülésbe. Ez nem ültetés, hanem egy fejlődésneurológiai teszt. Semmi baja nem lesz ennyitől a gerincének. Az orvos is fel fogja húzni teljesen.

Az, hogy pont az elején nem dolgozott be; nem jelent semmit.

Egyrészt így nem is csináltad helyesen, másrészt az indítás a legnehezebb része (fizika, erőkarok), amit általában csak később tudnak megcsinálni.

Legjobb tanácsom az, hogy ha nem tudod, hogy hogy, és mit kell csinálni, akkor ne csináld Vele! Majd az orvos megnézi, ha gond van, akkor elküld titeket gyógytornára, ott meg majd megtanítják Neked is, hogy mit, hogyan kell csinálni.

2022. jún. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Akkor kóros ha hat hónaposan is fennáll.

Nekünk 3 hónapos kortól ajánlottak a gyogytornat.

Meg ne aggódj nagyon bár tudom ez nehéz :(

2022. jún. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
"Éppen egy fél centire elhúztam az ágytól"-na itt a baj!!! Nem, nem ezt csinálják a státusznál, hanem teljesen felhúzzák, úgy hogy közben megtartják hogy oldalra ne billenjen el
2022. jún. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Persze ezek után nem próbálkozom többet, mert nem vagyok orvos ( csak egy hirtelen felindulásból szerettem volna megnézni, de azonnal abba is hagytam, mert nem akarok kárt tenni a gyerekemben). Megvárom a dokit, majd ott megmondják.

Ettől függetlenül is szerettem volna megtudni, hogy ennek ilyenkor milyen probléma is állhat mögötte?

De majd a szakember megmondja, hogy egyáltalán van e valami gond

Köszönöm szépen az építő jellegű válaszokat!

2022. jún. 1. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!