Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túl pici a babám súlya 4...

Túl pici a babám súlya 4 hónaposan? Keveset hízott?

Figyelt kérdés

Napra pontosan 4 hónaposan a babám 5150 gramm. Két hete voltunk dokinál és kiderült, hogy másfél hónap alatt 600grammot hízott, és a doki azt mondta, hogy szopi után 60 ml tápszert adjak neki. Így is tettem, de gyakran csak 40-50 ml-t ivott meg, nem kért többet. Két hét múlva (tegnap) újra vittem mérni és megint keveset, 150 grammot hízott. A doki azt mondta, hogy emeljem a tápszer adagot, adjak neki 100 ml-t. Nem nagyon érdekelte, hogy a 60 ml-t se eszi meg gyakran, csak azt mondogatta, hogy neki pedig többett kell enni mert nem hízott eleget.

Most akkor mit tegyek? Nem bírom eröltetni, hogy egyen amikor csak “játszik” a cumisüveggel, nem eszik miután megitta azt a 40-50 ml-t. Tényleg nagy a baj?

2840 grammal született



2022. jún. 2. 09:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

10, em vagyok az anyukája a fent említett kérdésbeli kisfiúnak. Gobdolom legalábbis h erről irt a válaszoló.


Kisfiam egy hónapos kora óta 7 % percentilisen van, egy-két százalékot ugrál csak, bár az olyan kis különbség, hogy akár okozhatja az is, hogy kakilt e vagy se a mérés előtt.

Amit a gyerekorvos művel velem, abba kezdek belefáradni de nagyon.


Voltunk már magánban mások gyerekorvosnál, az értetlen volt, hogy mi a gond? 3 százalék felett van? Akkor? Nem értette miért vagyunk ott.

2022. jún. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat :)

Kicsit most lassult a súlygyarapodása, elsö 2 hónapba 800 grammokat hízott.

2022. jún. 2. 12:58
 13/15 anonim ***** válasza:

10-es vagyok. Ahogy nekünk kinézett: 1 hónap: 850 gramm

2-13 hóig havi 300 gr. Heim Pálban evés terapeuták mondták h ez így ok. Én is hagytam kikészíteni magam a gyerekorvossal…

2022. jún. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen rendben van a gyerek súlya. Az én fiam 3250 grammal született, most 13 hetesen 5800 gramm. Nekem is beleültették a fülembe a bogarat a nagyokosok, hogy mások ilyenkor már megvannak 7000 grammosak. A védőnő hétfőn mondta, hogy tökéletes a súlya.
2022. jún. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

14, tehát a gyerek 3 honaposan majdnem 6 kg.

A kérdező gyereke 4 honaposan 5100.

Érzed a különbséget???

2022. jún. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!