Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye nincs gond ezzel?

Ugye nincs gond ezzel?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak sajnos születèskor rèszleges oxigènhiánya lett (beszorult), nagyon rossz apgarral született, de azonnal stabilizálták az állapotát, PIC-en sem voltunk, lèlegzett magátòl, megfigyeltèk tovább picity s jöhettünk is haza. Úgy nèz ki semmi baja nem lett ettől, mindent vègigcsinált a mozgásfejlődèsi lètrán idő előtt, 12 hònapos kora òta szalad. Váltott lábbal lèpcsőzik (egy kezem fogja), mindenhova is felmászik, 4 kockát felrak egymásra, kanállal eszik, villát is tudja használni, pohárbòl inni, mindent megèrt ès teljesìteni is tudja a kèrèseket, rengeteget mutogat, könyvekben is megmutat mindent, felismeri a dolgokat a kèpeken stb. Rengeteget dumál babanyelven is, már van pár szava ès utánzással is pròbálkozik. Azonban nem igazán beszèl. Baba, mama, vau vau, bee, mammam, nem, gyere, aja (anya), be, ta, te, ilyesmik. 1x apa is sikerült neki. Sokat dumál, csak nem èrtjük sokszor.. Mi is sokat beszèlünk hozzá, èn elèg nagydumás vagyok, magyarázok neki kint is mindig, de ha kèrem mondja anya, apa, papa, nem akarja, elneveti. Kicsit aggòdom már, nehogy mègis következmènye legyen a születès körüli komplikáciòknak. Tudom, mèg bőven van ideje, csak èpp a szomszèd kislány 3 hèttel idősebb ès csomòt beszèl már, pl nèni, bácsi, ki, adjál..Meg sok ismerős első kèrdèse na ès beszèl már, az enyèm másfèl èvesen már mondatokban beszèlt. Hát jò neked. Most bennem van ez az aggòdás, valahol tudom, hogy az èg világon semmi baja, egy igazi kis eleven èdespofa, de bennem van a fèlsz mègis. Születèse òta mindig megnyugodtam, ha valamit el kezdett csinálni. Most a beszèd ès a szobatisztaság van mèg hátra, s talán, ha bekerül oviba vègre megnyugszom. Alig várom, hogy beszèljen. Nálatok hogy alakult ez? A beszèdnek is van valami "előszele" vagy egyik napròl másikra fog beindulni?
2022. jún. 9. 11:14
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
18 hònapos az úrfi :)
2022. jún. 9. 11:15
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

van olyan gyerek aki csak két évesen kezd beszélni

ha eddig minden rendben volt, nem valószínű, hogy baj lenne

2022. jún. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Az megvan, oviig még pont ugyannyo van, mint amennyit eddig élt?

18 hónaposan az én lányom se beszélt pedig 9/10es apgarral született. 1 hónappal 2 éves kora előtt indult be. Most 2 év 3 hónapos és összetett mondatokban beszél. Annyi hogy 22 hónaposan kezdte a bölcsit, az biztos megdobta.

Nem jelent semmit hogy nem mondja, hogy anya, apa. Ne erőltesd, ne kérd tőle. Mondani fogja, amikor már képes rá.

2022. jún. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Az én lányom 3 éves kora után kezdett beszélni és egy értelmes gyerek. Ismertünk egy másik kislányt, egyidősek, ugyanúgy nem beszélt, most már látszik, hogy fogyatékos, 2 évesen nem láttam rajta semmit. Ha a fiad értelmes, érti, amit mondasz, akkor nem aggódnék, a lányomnál se aggódtam, mindent értett csak nem beszélt.
2022. jún. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szia! Megértem hogy aggodsz, de az alapján amit írsz teljesen rendben van a fejlődése. 18 hónaposan a babák fele 6 szót tud adekvatan használni, külön jó, hogy ezek a szavai a 'fontos' szavak mint anya/apa.

A beszédben elég nagy az egyéni variancia, 18 hónaposan vannak már gyerekek akik mondatokat is mondanak, de nem ez az általános.

Az lenne gyanujel ha semmilyen szava nem lenne.

2022. jún. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem szokványos, de ismerős gyereke 4,5 évesen mondta ki először, hogy any'. Utána kezdett fokozatosan beszélni. Mindenhol jártak, sehol nem találtak kézzel foghatót. Ma már majdnem 7 éves és szeptembertől iskolás lesz. Ma már meg nem mondanád, hogy 4,5 évig nem beszélt.

1,5 évesen egyébként még az átlaghoz képest sincs semmilyen szinten lemaradva. Az átlag 2-4 éves kora között kezd beszélni. Elég tág intervallum.

2022. jún. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Persze, nyilván aggòdok, hisz anya vagyok. Fejlesztèsre sem hordtam, mert mindent rendben talált a neurològusunk. Mèg majd mennünk kell kb 2 èvesen, gondolom terìtèken lesz a beszèd is már akkor. Kifejezi ès meg is èrteti magát. Ha valamit mutatni akar ö-ö zik vagy e! Ès mutogat ezerrel rá, szalad oda mutatni. Ma megkèrdeztem èhes vagy? Mondta nem ès rázta a fejèt. Ha valamire igen a válasz pl. kèrsz tejitalt, akkor nevet rám, hogy eltaláltam ès megy a cumisüvegekhez a konyhában a polchoz. Triciklit kapott. Èletèben először mondtam nekiy mikor már benne ült, hogy kormányozzál, èdesem. Megfogta a kormányt ès elkezdte csinálni. Ezekből gondolom, hogy nagy baj azèrt csak nincs, èrtelmes a gyerek. De megnyugodni csak akkor fogok, ha beindul a beszède rendesen. Sajnos az oxigènhiány egy alattomos dolog :(
2022. jún. 9. 11:43
 8/16 anonim ***** válasza:

Amiket leírsz azok mint a beszéd előtti kommunikáció magas szintjét mutatják!

Amúgy nem alattomos az oxigénhiány, a legtöbbször korai időponttól megfigyelhető a lassubb fejlődés, ilyen-olyan elmaradás, de az olló csak 3-4 éves korban kezd látványosan szetnyilni, hogy a remények szertefoszoljanak, hogy majd behozza őket.

2022. jún. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
2 évesen 20 szó az elvárt, de ebben benne van a saját maga által kitalált szó és az állathang utánzás is, lehet, hogy már most teljesíti.
2022. jún. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy ìrtatok! Bìzom a kisfiamban, illetve a dokik is azt mondták bizonyos fokig nagyon jòl tolerálják az oxigènhiányt, olyan èrtelemben, hogy az agy kèpes egy bizonyos szintig renegerálni magát pici korban. Szinte az utolsò pillanatban bújt ki, de azonnal kapott ingerlèst, oxigènt, majd felsìrt. Nagyon remèlem, hogy ha már lett volna valami hozománya, már tudnánk ròla. Minden szülő elfogult, de pl a barátnőm kisfiátòl bőven előrèbb van, sajna az övè mèg nem jár, csak ha vezetik, pedig már 18 hònapos ès pl itatni is kell, nem akar egyedül semmit, kanállal sem eszik, nagyon lusta gyermek, azt mondja. Az èn fiam ehhez kèpest sokkal önállòbb, már a tèpőzáras szandálját is le tudja venni, bár èn ìgy is nevelem, mindenbe bevonom ès hagyom pròbálkozni.
2022. jún. 9. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!