Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel fertőtleníted a csecsemő...

Mivel fertőtleníted a csecsemő köröm ollójàt?

Figyelt kérdés

Nagyobbik gyerekeknél Régen alkohollal kellett,de wzt mondta a gyerekorvos a férjemnrk,hogy nem írhat fel mostmár ,mint régen.

Ti mit használtok?

Octaniseptet vettünk köldök csonk tisztításához,az jó tárgyak feluletere is?



#baba #csecsemő #olló #Köröm olló #Fertőtlenítès
2022. jún. 13. 15:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
66%

Talán 2 hetes volt, amikor először kellett vágnom a körmeit, és begyulladt az egyik ujjbegye, na ezért körülményeskedek ezzel annyit.


Bénán vágni fertőtlenítve is lehet.

2022. jún. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
52%

[link]


[link]


[link]


Csak három példa erre, ami nem holmi blogról vagy fórumról származik.

De akkor fordítsuk meg a kérdést, te tudsz mutatni olyan cikket, ami arról szól, hogy az alkohol semmilyen káros hatással nincsen egy kisgyermek bőrére?

2022. jún. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
71%

Octenisepttel szoktam néha


De amúgy inkább most, amikor már nagyobbak és vegyesen vágom nekik vele..

2022. jún. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
32%
Novák Hunoron kívül egyik sem hiteles, lektorált forrás, és ami a lényeg, hogy a köldökcsonk ápolására reflektál, ami a gyerek ujjbegyeivel ellentétben egy nyílt seb. Habár évtizedeken át jól bevált sebfertőtlenítő volt az alkohol és senkinek nem nőtt tőle 3 feje (ez magánvélemény), a modern kori csináljunk a bolhából elefántot alapon most már egyenesen életveszélyes alkohollal törölni a csonkot, a “felvilágosult” anyukák szerint, akik bio kőszáli kecskeszarral kenik holdtöltekor, mert az a jó. Annyira bírom, hogy válaszoltam egy egyszerű kérdésre, és a műkörmös okj-s anyukák mondják meg a tutit. Azért kösz még egyszer 👏
2022. jún. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
65%
Nem okozol ezzel bajt,csak rohadtul felesleges még az ujjbegyet is fertőtleníteni... ennyi erővel az is elég ha szappanos vízzel megmosod, az alkohol totál felesleges. Ez túl féltés. Én bele is vágtam a gyerek ujjbegyébe( miután úgy pörgött mint egy tornádó esélyem sem volt nem belevagni) és simán begyógyult. Kapott szappanos kezmosast és betadint. Kicsit gyulladt volt( miért ne lett volna) de egyből meggyógyult, a babák gyorsan gyógyulnak.
2022. jún. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó, köszi a normális választ. Az enyémnek sajnos gennyes lett a kis ujja vége, mert valóban bénán vágtam. Azóta amúgy etetés közben vágjuk este, amikor kezd bekómálni 😊
2022. jún. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
70%

Köldökcsonk ápolásra nem írhatnak fel és adhatnak ki alkoholt. Egyébként nekem simán kiadták kérésre a baba receptek mellé. És kövezzetek meg én a köldökét is ezzel kezeltem napi kétszer.

A kisollót első használat előtt fertőtlenítettem vele, de szerintem ha leforrázod, vagy lefújod Octenisepttel sem lesz gond.

2022. jún. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

4,17 köszönöm!


Se nem bőrt,se nem köldök csonkot kérdeztem, kár egymàsnak esni...


A többiek a semmivel is jobb válasz kommentár nélkül (de nem hasznos),mint csak vitáztni, egymásnak esni-felesleges.

További minden jót Nektek!

2022. jún. 14. 01:21
 19/20 A kérdező kommentje:
(4)18, elnézést -elirtam. 🤡
2022. jún. 14. 01:23
 20/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Sosem fertőtlenítettem az ollót. Alaposan megmosod a kezed és vághatod is a körmét a babádnak.

2022. júl. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!