Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babakocsi vagy hordozókendő/me...

Babakocsi vagy hordozókendő/mei tai?

Figyelt kérdés

Aki nem tud dönteni, illetve aki már döntött és kíváncsi, hogy jól döntött-e:


http://www.youtube.com/watch?v=zga_mW9vqnE&feature=player_em..


2010. szept. 19. 22:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
38%
Babakocsi (és kenguru)
2010. szept. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Babakocsi mindenfélekèppen kell, és ahoz kiegészítèsként ha szeretnél valamilyen hordozó eszköz kengurú vagy kendő!

De van amelyik baba mint pl. Az enyém nem is bírja a hordozó kendőket kengurut, lehányt benne mindig 5 perc sétá után!

A babakocsi kényelmesebb egy babának, na meg az ember háta sem bírja sokáig ha állandóan cipeled a gyereket magadon!

2010. szept. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez babától is függ és helyzettől is.Vki pl. üvölt babakocsiban,annak jobb a kenguru/mei tai.Nagyvárosi közlekedéshez is jobb.De sétára mindenképp a babakocsi a megfelelő.Egy biztos:egyfélével nem úszod meg.
2010. szept. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

első

Még mindg szereti a babakocsit a kicsi(1,5 éves) emelett van hátihordozónk pl kiránduláshoz, túrázáshoz. El sem tudta volna képzelni egyik gyereknél sem babakocsi nélkül.

(séta, bevásrlás, kertben is aludtak babakocsiban)

2010. szept. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám sem bírja a kengurut. Tiszta pénzkidobás vot. A babakocsit meg nem akaszgatom ilyen nyavajákkat tele. Mikor nagyon pici volt sétáltatás közben aludt később pedig imádta nézni a fákat meg a leveleket. Most már ül a babakocsiban és tud nézelődni.
2010. szept. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
70%
Nekunk sokaig nem volt babakocsink, csak mei-tai. Nagyon imadtuk. Masfeleves koraban kerult elo a babakocsi, mert mar nehez volt a popsija. Azert a babakocsi ossze se hasonlithato a Mei-taijal. Imadtam, h szabad mindket kezem. A kisfiamnak meg ugy kb. 5 perc kellett szabadlevegon es mar aludt is benne.
2010. szept. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
17 hónapos a kislányom,és én 1 éves kora körül kezdtem csak el kendőben hordani.(sajnos)Mert azóta sokkal könnyebb az életem.itt Budapesten tök nehéz a buszokon babakocsival evickélni,és a kutya sem segít.De ha felkötöm kendőbe gyorsan eljutok bárhová.Most a második babámmal vagyok várandós,de őt már hamarabb szeretném kendőben hordani.Arról nem beszélve mennyire imádja a kislányom,hogy a hátamon viszem,egész úton kurjongat. :)))Persze ha ide a környékre megyek használok babakocsit is,és most terhesen néha nehéz vinnem a manókát.
2010. szept. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
39%

Nekünk mind a kettő van. A babakocsi jelenleg porosodik. üvöltött benne a fiam, és nagyon nehéz volt vele k9zlekedni, pedig könnyűt és jó márkát vettünk (Peg Perego venezia).


De mire a babakocsit a gyerekkel együtt kicipelem a folyosón, le a lépcsőn, ki az utcára, mire átvergődök vele a kertkapun és a járdaszegélyeken, az alatt kétszer megjárom az utat oda-vissza mei taival.


Megértem, ha valakinek a babakocsi kényelmesebb, főleg ha mást nem próbált. De azzal nagyon nem értek egyet, hogy babakocsi nélkül nem lehet létezni. Azzal se, hogy az ember háta nem bírja. A kengurut nem is... De egy jó hordozóban meg se érezni a gyerek súlyát.


Aról nem is beszélve, hogy rengeteg helyre el se lehet jutni babakocsival. Pl nem lehet vele túrázni, hegyi utakon, erdei ösvényeken járni, csigalépcsőn közlekedni, bejárni egy középkori várat, távolsági buszra szállni. Vonatozni maga a halál, az aluljárókat már ne is említsem, és a tömegközlekedés se leányálom. Mei taival szabad vagyok, mobil, kinyílt előttem a világ, nem szorulok segítségre, ugyanakkor mindig kapok ülőhelyet a buszon.


Fél évvel ezelőtt, a fiam születése előtt még el se tudtam volna képzelni, hogy lehet babakocsi nélkül gyereket nevelni. Mindenki babakocsit tol, tehát én is ezt fogom tenni, hiszen ez a norma, ezt várják el, hogy is lehetne másképp, nem igaz? Pedig tényleg lehet másképp is. Bátorság, próbáljátok ki!

2010. szept. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 poci-maci ***** válasza:

HÁt nem tudom ki hogy van vele de mi nem 1x megtettük a vonattal 280km-t

Soha nem volt problémám vele a vonatra fel is meg le is segítettek nekem nem volt vele problémám

2010. szept. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 poci-maci ***** válasza:
lemaradt hogy babakocsi + kenguru
2010. szept. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!