Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hetes babám ordít ha hasra...

10 hetes babám ordít ha hasra fektetem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2022. jún. 23. 08:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A többségük utálja ha hasra rakják őket. Kitartás.
2022. jún. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap tedd egy picit hasra, majd meg fogja szokni.
2022. jún. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki, hogy magadon fekteted hasra és tereld el a figyelmét. Pl ha a férjem bohóckodik neki ilyenkor, még mosolyogni is képes. Ami még bevált nálunk a repülőztetés. Megfogod a mellkasa alatt meg a lába között, hogy a végtagjai és a feje ne legyenek megtámasztva. Eleinte lógatni fogja, aztán rájön hogy emelni kell. A mi babánk így gyakorolt, aztán amikor megerősödött, már a kiságyban sem sírt rögtön ha hasra került.
2022. jún. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a fekete-fehér könyvek váltak be, elé raktam hogy hason fekve nézegethesse. Idővel egyre többet tudott hason lenni :)
2022. jún. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A lányom addig utált hason lenni, míg meg nem tanult forogni. Azóta szereti
2022. jún. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Füldugó,engedd el a füled mellett.

Minden nap többször hasra kell tenni akkor is,ha utálja.


És még nagykoráig rengeteg dolgot meg kell majd vele tenned, amit utálni fog. (Körömvágás,vérvételre elvinni, kúpot adni, leckét írni, soroljam még?)

Azért vagy az anyja,hogy akkor is megcsináld vele,ha ő nem akarja. Mert az ő érdeke.


Én járok a rehabra gyógytornára a lányommal. Vannak ott babák, betegek. Nagyon fájdalmas tornákon kell részt venniük. Nekik sokkal rosszabb, mégis meg kell csinálniuk.

Ha a tiéd sír,gondolj rá,hogy legalább egészséges, és nem "kínlasztja" egy idegen.


Add elő játékként,tegyél elé érdekes dolgokat.

2022. jún. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A többiekkel ellentétben én azt ajánlom, hogy hagyjad őt a hátán. Sérti a szabad mozgást, hogy beleerőlteted a hason fekvésbe. Kellett mozgásterapeutához járnunk, ő mesélt nekem erről először.

Ajánlom ezt a szakértői oldalt:

[link]

[link]

2022. jún. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
58%

7-es vagyok. Idézet a második linkről:


A babák hasaltatásának gyakorlata azért alakult ki, mert az volt a babákhoz az ajánlás, hogy csak etetéshez és pelenkázáshoz legyenek fölvéve, különben legyenek lerakva. Ha ezt a gyakorlatot követjük a babával, akkor valóban szükség van a hasaltatásra, ugyanis háton fekve nincsen alkalma a babának emelni és tartani a fejét. Ha a baba egész nap le van téve, és a hátán fekszik, akkor tényleg nem tud erősödni a nyaka, nem tudja használni a nyakát.


Ha a baba rajtad, nálad van függőlegesen, akkor mindent megkap, amit a hasaltatástól várnánk: használja, emeli, tartja a fejét. Sőt, ennél többet is kap: testközelséget, mozgatásos ingereket, és mindezt kényelemben, biztonságban. A stressz helyett, amit a hasaltatáskor átél. A stressz blokkolja a tanulásos folyamatokat - az idegrendszer éréséhez biztonságérzetre van szükség.

2022. jún. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!