Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez normális viselkedés?

Ez normális viselkedés?

Figyelt kérdés

7 hónapos babám egésznap nyűgös. :( Alig van el 1 órát felkelések után és amúgy egesznap nyuglodik. Már lassan nem tudom mit csináljak vele hogy jól érezze magát. A fogát gellel kenem ha már nagyon nyűgös de őszintén nem sokat segít. :( Van hogy a játékai se érdeklik csak nyafizik egesznap. A kezemből 10 perc után feszíti ki magát és nyafizik hogy tegyem le de ha leteszem akkor még sír 😅. Akkor van el ha sétálok vele. Soha nem volt felkapkodva, eddig teljesen másmilyen volt.


Azt látom rajta hogy már menne nagyon de sajnos előre meg nem tud kúszni, úgy veszem észre emiatt is sokat mergelodik.


Más babának is van ilyen korszaka? Nekünk lassan 3 hete tart és egyre nehezebb. :( Lassan már az én idegeim se bírjak mert nem haladok a házimunkaval se úgy mint kéne. Illetve a picin is látom hogy nagyon elégedetlen valamivel.


2022. jún. 29. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Normális, ráadásul nagyon meleg van, azt is lehet nehezen bírja. A házimunka megvár, azért kár idegeskedni.
2022. jún. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk születéstől mászásig ez volt :D Szerintem normális, érdekelné a világ, csak nem tud menni felfedezni. Zavarja a foga, a meleg, a tehetetlensége. Nekünk is ez az időszak volt a legnehezebb, a 6-7 hónapos kor, alvás, sírás, nyűgösség szempontjából, rengeteget kellett vele játszani, motiválni a kúszásra, ,,bújócskázni+ vele, a földön hemperegni, ilyesmi. Én a háztartást akkor teljesen elengedtem, a túlélésre mentünk, vannak ilyen időszakok. A férjem segített hétvégén. Aztán jött a mászás, áttört a foga fent és mintha kicserélték volna a gyerekemet. Egy tipp, hátha nektek is segít: nálunk valamiért a fényképekre indult be nagyon a lányom, amin mi voltunk a férjemmel, meg ő, úgyhogy nyomtattunk neki párat, amit gyűrhet, ettől kezdett el kúszni, minden más tárgyat letojt magasról.
2022. jún. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A fentieken túl még ami felmerül: hozzatáplálás? Nem lehet, hogy éhes? Alvás? Mennyit alszik, milyen felbontásban?
2022. jún. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Este olyan 9 körül alszik el és olyan 3-5 között ébred egyszer. Akkor kap tapit. Utána olyan. 7ig alszik mostanában. Utána 8-9 között eszik sinlacot gyümölccsel vagy rizskásat gyümölccsel vagy valamilyen gyümölcsöt (100 gramm körül). Utána olyan 11 körül alszik 1-2 órát mikor mennyit. Utána 1-2 között ebédel valami húsosat (200g körül) utána 5 kor alszik fel-1 órát meg. 6 körül tapi uzsonnara (150 mili körül) és fekveskor meg 240 mili táp. Kb így telik egy napja.


2-3 órát szoktunk sétálni is ha úgy jön ki a lépés. Amúgy a földön van sokat, ott próbálom szórakoztatni.

2022. jún. 29. 22:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi is ezzel küzdünk most, a szintén 7 hónaposommal. Ma tettem ki neki egy kis medencét, pár cm vízzel, amibe bele tud hasalni. Ez abszolút pozitív irányba vitte a napunkat. Egyebekben szinte csak kézben van el, vagy menni kell Vele.
2022. jún. 30. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én babám 6,5 hónapos, de ugyan ez :D Nem rég írtan ki én is egy kérdést erről.

Amúgy ez a cikk pont ide illik, ajánlom. :)


[link]

2022. jún. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!