Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám ma kapta a 15 hós...

Babám ma kapta a 15 hós oltást Prevenárral együtt. A Nurofent még adjam neki? Folyt. Lent.

Figyelt kérdés
Szóval múlt hét szerdán beteg lett,Nurofent szedett napi 3x,még ma reggel is adtam neki.Ma már jól van,ezért beadta neki a doki az oltásokat. Elfelejtettem kérdezni,hogy ma még a Nurofent adjam-e neki,nehogy belázasodjon? Szerintetek?
2010. szept. 21. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:

A prevenartól ma vagy holnap lehet láza, a 15 hós oltástól viszont majd csak 7-10 nap múlva.

Szerintem ma add még neki.

2010. szept. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem volt lázas, az se értem, miért kapta 1 hétig folyamatosan a lázcsillapítót. A lázcsillapítóra akkor van szükség, ha a gyerek lázas (38 fok vagy több a hője persze már levonással).Ha a múlt héten lázas volt, addig érthető a szer adása, de ahogy elmúlt a betegség, teljesen fölösleges adni ilyet. Most is, ha majd megemelkedik a hője 38 fok fölé, akkor adj, előtte ne, mert a hőemelkedés eleve jó a szervezetnek, ez mutatja, hogy felismerte a behatoló kórokozókat, elkezdett ellenanyagot termelni. Ha most elnyomod az immunrendszert, akkor később lehet majd gond.
2010. szept. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A doki mondta,hogy napi 3x 4ml adjak neki. Nagy bajt csináltam,hogy még ma reggel is adtam neki? Amúgy nem tudtam,hogy beoltja vagy nem!
2010. szept. 21. 13:46
 4/4 anonim ***** válasza:

szia!

szerintem se adjad csak ha lázas!mi a múlt héten kaptuk meg a 15 hóst.már du-ra folyt az orra és azóta is fél óránként szívom de lázas még nem lett tőle.

2010. szept. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!