Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy ennyit érzek?

Normális, hogy ennyit érzek?

Figyelt kérdés

Van egy másfél hónapos kislányom. Első baba, tervezetten érkezett, ráadásul 1 évig küzdöttünk érte, nagyon vártuk. Én már a terhességem alatt sem éreztem azt a földöntúli kötődést, persze szerettem volna ha minden rendben van vele és továbbra is nagyon vártuk.

Megszületett, számomra traumatikus szülésélmény mellett. És valamiért azt gondolom, hogyha nekem az volt, akkor neki is. Az első pillanattól van bennem egy rossz érzés, hogy szegénykémnek így kellett világra jönnie. Éppen csak megszületett, de már sz*r anyának éreztem magam.

Azóta meg csak éljük a mindennapokat. Illetve túléljük. Fáradt vagyok, de kelek és csinálom, amit csinálni kell. Segítségem nem igazán van, a férjem, esténként. Ránézek a babára, cuki, megzabálom, de olyan szürreális, hogy ő az, aki bennem fejlődött, a miénk, van egy kislányom!? Nincs meg az a hatalmas kötődés, amit vártam.

Mondogatják, hogy anyuka, anya lettem, gratulálnak, én meg csak pislogok, mintha ennek a szónak nem lenne semmilyen érzelmi vonatkozása.

Nem csinálnám vissza, nem adnám semmiért, de azt gondoltam teljesen más érzéseket vált majd ki belőlem az első pillanattól. Volt valaki így ezzel esetleg? Változott ez valamikor?


2022. júl. 11. 07:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Idő kell, hogy igazán megszeresd. Első babánál ez így van szerintem. Most változott hatalmasat az életed. Nem csak, hogy gondoskodnod kell egy babáról, valahol el is kell fogadnod, hogy az előző életed nincs többé. Ahogy nyílik majd neki a világ, értelmesebb lesz, úgy fogod egyre jobban élvezni a napokat vele. Első babánál én így voltam, hónapok volt, mire éreztem azt, hogy nagyon szeretem. Másodiknál ez már sokkal hamarabb jött, de ott már benne voltam az anyaszerepben.
2022. júl. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

Nr aggódj, majd változik. Mi 2 évet vártunk az elsőre, azóta 3 van. 😊

Az első terhességem borzalmas volt. 10 vérzésem (progeszteron hiány, rosszul tapadó lepény) 3 bélgyulladás végül toxémia. Szó szorosan minden nap a túlélésre gyúrtunk. Indítás, majd 8.órában sürgősségi császár. Kislányom elakadt nyakán a zsínórral, én rosszul lettem. Mivel IUGR baba, és komplikáció lépett fel, rögtön elszállították másik városba. Nem részletezem tovább, a lényeg, hogy nekem is hasonló érzései voltak. Nem volt azonnali kötődés, robot módjára csináltam mindent. Nekem is el kellett telni x időnek, szabályosan kikapcsoltam a szülés napján mindent. De hidd el majd beüt egyszer csak.

2022. júl. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
61%

A traumatikus szüléshez:

A szülés egy trauma. Nagy üzlet van amögött, hogy mindenhol elmenynek állítják be, és aztán kevés kivétellel mindenki csalódik, és aztán a feldolgozáshoz gombamód szaporodnak a tanfolyamok meg coach-ok pszichológusok adnak ki könyveket a témában. (ezzel nem azt mondom, hogy nincs néha ezen felül is trauma...)

Szerintem semmi gond veled ha szepen el tudod látni a picit, és a gondolataid nincsenek beszukulve akkor előbb utóbb megtalálod a természetes egyensúlyt anyaként, és meg bőven hormonális változásokban vagy, tehát a kavargó érzések normálisak. Minden jot!

2022. júl. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%

Az első gyereknél én is ugyanezt éreztem. Vártam, hogy majd azonnal meglesz a kötődés, és földöntúli boldogságot fogok érezni. Na nem.... sokáig nem is jött. Sőt, sokszor már annyira fáradt voltam, hogy nyűgnek éreztem. Alig vártam, hogy a férjem hazaérjen, és kicsit ő foglalkozzon vele. Aztán idővel elmúlt szerencsére. Most a második gyereknél egyáltalán nem volt ilyen. Az első pillanattól kezdve megvan az az érzés. :)

Ne aggódj, most baromi nehéz. De idővel sokkal könnyebb lesz majd.

2022. júl. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális! Egyre jobb lesz! Ölelés!
2022. júl. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
20%

Én ugyan csak nagynéni vagyok(tesóm gyereke 8 hónapos), de én is inkább 2-3 hónapos korában kezdtem némi kötődést érezni hozzá. Nővérem azt hiszem hasonlóan volt.


A kötődés meg olyan, hogy idővel alakul ki. Nem egyik napról a másikra. És minden nap teszel érte. Ez kb minden kapcsolatra igaz. Pl párkapcsolatnál se egyből érzed azt, hogy kotodsz a parodhoz, hanem idővel alakul ki.

A lényeg, hogy jelen legyél, ha sír felvedd, etesd, szeretgesd stb.

2022. júl. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%
Ezért nem szabad érzeseket elvarni. Nem olyan, soha nem olyan, mint amilyennek elkepzeljük. Semmi baj nincs veled, egyszerűen csak illúzióid voltak a kisbabaval kapcsolatban. Most megtapasztaltad a valóságot es koppantal. Sokan vannak így. Teljesen normalis minden amit érzel.
2022. júl. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nekem bőven 6+ hòs volt a lànyom, amikor igazàn kötődni kezdtem hozzà. Addig is ellàttam, jàtszottunk, stb. De òrànkènt kelt, folytin sìrt ìgy egy kimerült robot voltam. Lassan 3 lesz ès nagyon bensősèges a kapcsolatunk.

Termèszetes, ha nem jön csak ùgy, idő kell, ölelès.

2022. júl. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Teljesen normális! Az csak mese, hogy mindenkinél bekapcsol egy "szuperanya" gomb, és az egész ösztönből azonnal tökéletesen olyan, ahogy azt az ember lánya elképzeli, ahogy a nagykönyvben meg van írva. amiket leírsz, teljesen normálisak, érthetőek, ne stresszeld magad ezen tovább, és főleg ne érezz bűntudatot olyasmi miatt, amiről nem tehetsz. Ettől még persze ez sem kapcsol ki, de az embernek újra és újra meg kell magyaráznia magának, hogy ez nem az ő hibája, nyilván ha tehetett volna valamit ellene, megtette volna, de nem állt a hatalmában. Inkább próbálj talán úgy tekinteni a traumatikus élményre, hogy ez volt az első KÖZÖS harcotok a lányoddal, és megharcoltátok, megnyertétek, jó csapat vagytok.

Változni fog a kapcsolatotok, de ne táplálj elvárásokat, hagyd, hogy alakuljon. A szervezetedben ilyenkor szülés után amúgy is fel vannak borulva a hormonok, nagyon sok friss anyuka szenved ettől, nem véletlenül lehet sokat olvasni a szülés utáni depresszióról.

2022. júl. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Az első négy hétben nem volt olyan nap, hogy ne zokogtam volna napi 1 órát legalább. Sokszor azt sem tudtam miért, csak dőltek a könnyeim. Iszonyatos hullámhegyek és völgyek váltogatták bennem egymást, ezt betudtam a hormonoknak. Mostmár azért sokkal jobb, a hormonjaim talán kicsit rendeződtek, én meg szedtem magamra egy kis magabiztosságot, jobban értem a babánk nyelvét.

De még most is sokszor bennem van, hogy vajon lesz-e bármilyen hatással rá ez a szülésélmény az életben és elkeserít, hogy alakulhatott volna ez szebben is. Annak örülök, hogy ezek az érzések mondjuk így csapódnak le és nem ellenszenv alakult ki a babámmal emiatt. Ilyet is hallottam már.

Amúgy igen. Ahogy általában mesélnek a nők, volt egy ideám, hogy micsoda eufórikus érzés, amikor a kisbabádat a hasadra teszik és megkezdődik a közös kinti élet. Bizonyos értelemben az is persze, de nekem az is inkább szürreális volt valahol...

2022. júl. 11. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!