Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák biztatnátok egy...

Anyukák biztatnátok egy kicsit? Akinek nagyon sírós volt a babája az első hónapokban.

Figyelt kérdés

3 hónapos a babám nagyon hasfájós volt. mindig kézben volt most viszont nem marad el csak kézben...

egész nap csak sír... a hintába is csak pár perc a pihenőszékben is csak pár perc a játszó szőnyegen is csak 1-2 pillanatig marad el.

ha nem beszélek neki akkor is sír, mindig nézelődni akar és hogy csak ő vele foglalkozzunk, pedig még csak 3 hós...


mikor lesz már vége?


2010. szept. 21. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem a teljes első év így telt. Azt hittem megbolondulok. Sosem volt el magában, az első 3 hónapot végigordította. Űzött vadként tekeregtem vele napi 5-6 órán át a városban, babakocsival mert az ingereket imádta, kellett neki folyamatosan a látnivaló. Ő egy ún. ingerkereső, impulzív gyerek. igazi sajtkukac. most másfél éves és amióta jár azóta fényévekkel könnyebb a dolgunk (sajnos csak 16 hónaposan kezdett járni) dem ár 1 éves korától könnyebb volt kicsit. De addig .... :(((((

Most érkezik a tesó és nagyon remélem hogy ő hátha a nyugis apukájára üt majd, mert egy túlmozgásos, már-már hiperaktív szerzet elég lenne (a "nagy" rám ütött "sajnos")

2010. szept. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ja, az előző vagyok. Vettem egy MEI-TAI-t és mikor kisebb volt elöl, majd később a hátamon hordoztam. Na, azt imádta!!! Sokszor otthon is így mostam, teregettem. egy éves koráig a hátamon létezett ,aztán jött a tesó és terhesen már nem "mertem", nem esett hordozni, de addig eszményi volt!!!!
2010. szept. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nem esett jól hordozni (ezt akartam írni)
2010. szept. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Na ez az, amiről az anyukákat nem tájékoztatják! Milyen az, amikor egész nap sír a gyermek!

Én átéltem, kb 2-3 hónapig ez ment, de főleg étkezés után. Sokat tornáztattam a gyerkőcöt, így szabadult meg a levegőtől. Nálunk ez használt, s olyan jól ment már, hogy abbamaradtak a sírások. A kicsinél már tudatosan tornáztunk, itt nem is volt gond!

Türelem, nem lesz örökké hasfájós, majd szépen kinövi, s azt veszed észre hogy nem is emlékszel már rá!

2010. szept. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
hát igen..az első év ,mikor csak kézbe akar lenni néha sok volt...sétálni is elindulni,hát csúcs volt...persze nekem még ott is ki kellett vennem..aztán mikor elindul stabilan akkor már jobb...de addig a házimunka igazi teher mert nem tudod magad utolérni,mikor alszik akkor meg neked is pihenned kell,hogy bírd ...
2010. szept. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Első vok. Igen, engem sem tájékoztattak erről... :-(

Volt hogy órák óta úgy visított mint akit nyúznak és semmi nem használt, se ringatás, meg semmi. De olyan éktelen visítással volt, hogy elszaladtam vele az orvoshoz. Ott meg élvezte az új környezetet és nagyokat vigyorgott a dokira. Azt hittem ott süllyedek el...

2010. szept. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát...ha 3 hónapig hurcoltad, akkor bizony azt szokta meg. ha neked ez terhes, akkor szépen lassan le kell hogy szoktasd erről. Ha szereted hurcolni, akkor tényleg vmilyen hordozóeszköz kell.

Nem rossz arány az, ha valamennyit már elvan. Szépen nyújtsd az időt, mert az TUTI, hogy magától nem lesz vége.

Egy 3 gyerekes fiatal anyuka

2010. szept. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi 6 hósak vagyunk, 3 hónapig hasfájás, azóta meg csak ölben van el. Könnyen mondja az, akinek nem sírós a babája, hogy ne cipeld, de ki tudná egész nap hallgatni, hogy ordít. Nekem még most sem sokáig marad el, sőt még a babakocsit sem szereti, max. 20 percet van el benne. Én már csak abban bízom, hogy minél hamarabb el kezd mászni, és akkor talán könnyebb lesz, addig is számolom a napokat. Kitartást, az első év nem könnyű. Tudom mit beszélek, én már másodszor játszom el ezt.

2 gyerekes anyuka

2010. szept. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

15 hós baba anyukája


FEL A FEJJEL!


Nekünk az első 3 hónap maga volt a pokol. Sem éjjelünk, sem nappalunk nem volt. Hasfájás, és semmi nem használt, kórház lett a vége, holott rendszeresen tornáztattam.

Utána persze megszokta...nagyon nehéz volt, mert elvárta, hogy ringatva altassuk, nem maradt el magában stb.

Vettem mei-tai-t és hordoztam magamra kötözve. Aztán szerencsére hamar ülni és mászni kezdett, így amíg főztem beültettem a székbe és főzőshow-t tartottam. Neki adtam fakanalat azzal csapkodta az asztalkáját. (előtte mindent éjjel csináltam takarítás, főzés, mosás, teregetés, hisz a babától semmit nem tudtam)

Kinyílt a kis elméje, és utána már játszottunk kukuccs játékot. Egyre hosszabban elvoltam, így már el tudtam úgy menni a mellékhelyiségbe, hogy nem üvöltött :D Nagy

eredmény volt ez nekem.

10 hónaposan elindult egyedül...no onnantól megint nehezebb lett, mert mindent pakolt, meg ugye esett kelt hamar kifáradt. Állandóan a nyomában kellett lenni.


Ahonnan könnyebb...13-14 hónaposan eldöntötte, hogy neki elég a ringatásból! :D Leszereltük a rácsos ágy egyik oldalát azóta ki be közlekedik ha aludni akar. Ez maga volt a megváltás. Főleg, hogy már igencsak nehéz volt cipelni a pici popóját. S most, hogy már elég jól beszélget MEGÉRTJÜK egymást. Fantasztikus, hogy napról napra egyre több szót ismer, és használ. Végre nem találós kérdés az egész nap.


Szépen eljátszik, néha kirohan anya megvan oké főz/mos/tereget/vasal és nem szabad hozzányúlni a forró dolgokhoz (odamegy rámutat, hogy nem és a keze fejére üt, holott nem bántottam magamon mutattam :D ) ad egy puszit, aztán fut is tovább a dolgára. S ott van még a közös játék :) Most már igazán élvezem én is.

2010. szept. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!