Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött babával mikor...

Újszülött babával mikor "szokás" utazni?

Figyelt kérdés

November közepére vagyok kiírva, első baba lesz. Már most nehezemre esik az utazgatás, de nyilván még megyünk anyósomékhoz, akik 1,5 órányira laknak tőlünk. Úgy szoktuk, hogy pénteken munka után megyünk, vasárnap este jövünk, havonta 1X. Alapjáraton nem szeretek ott lenni, kicsi a ház, kényelmetlen, nincs intimszféra, mert az anyósom folyamatosna bejön a szobába, felkelt stb., de igényli, hogy menjünk ilyen sűrűn. Mikor én ott vagyok, akkor a cigit nem elöttem szívja, de másik szobában igen, pedig tudja, hogy attól jött ki az asztmám is és hogy utálom a cigit úgy ahogy van. Ez szó, mint száz, kisbabával nem szeretnék ezen okok miatt ott aludni.

Viszont a legutóbbi látogatáskor apósom is pont ezt mondta, hogy ha megszületik a pici, akkor nyilván ritkulnak majd a látogatások, így is nehéz beütemezni ezt a havi 1 hétvégét, erre anyósom, hogy már miért lenne így, ugyanúgy megyünk.


Akkor gondolkoztam el, hogy más ezt hogy csinálja/csinálta? Mikor utazott 1,5 órát a picivel, vagy aludt ott máshol vele? Én úgy terveztem, hogy ha november közepén megszületik a pici, akkor utána ők jönnének el meglátogatni, mi meg karácsony körül mennénk elsőnek, de szívem szerint akkor sem aludnék ott, inkább reggel mennék, este jönnék.


2022. júl. 14. 13:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Nem mindegy, hogy kinek mi a szokása? A férjeddel megbeszélitek, ők meg kénytelenek lesznek alkalmazkodni a helyzethez, úgy lesz, ahogy nektek kényelmes. Apósod legalább logikusan gondolkozik.
2022. júl. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Beszéld meg velük hogy jöjjenek ők

Elsősorban ott a te/ti szabályaitokon van minden,másodsorban nekik egyszerűbb mind nektek egy kisbabával és a sok csomaggal,babakocsival meg a többi babadologgal.

Mi egyébként messzebre idén jöttünk először a lányunkal(14hós)(család par kmre lakik),mivel a lányunk egyszerűen utál autozni de ez babafugő,tietek lehet épp imádni fog ami a jobbik eset,a rosszabik ha utálni mind a miénk akkor hidd el katasztrofa lesz az a máafél óra,és ezt anyosodnak kutyakötelesége lesz megértenni.

2022. júl. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

ha nem alszol ott, az már 1 napra 3 óra utazás. hát... ha nem muszáj, én inkább nem mennék ilyen útra 1.5 hónapos picivel se.

36. hét után lehet nem mennék már, ottalvósan legalábbis biztosan nem. elmondanám hogy az orvos nem javasolja a nagy utakat, meg bármikor indulhat a szülés, stb., de ettől függetlenül szívesen látjátok őket 1-1 napokra. aztán legközelebb késő télen, kora tavasszal mennék 1 napra, amikor kicsit kiszámíthatóbb az időjárás is, nincs fagy, hó, stb. főleg ha külön egyeztetni kell, és az időjárás jelentés nem számolt tükörjéggel, ónos esővel... jöjjenek ők. különben sem szívesen vinnék egy csecsemőt olyan házba, ahol bagóznak, nem még több napra.. főleg ha pont nem is érdekelné anyóst, hogy akkor tetted le aludni a gyereket 2 óra altatás után, ő meg egyből felveri.... biiztoshogynem. jöjjenek ha akarnak, de ők sem ottalvósan. ha nem akarnak menni... hát így járnak, nehogymár akkor te cipekedj a gyerekkel.

2022. júl. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Mi épp most autozunk le apamekhoz, 3. 5 honapos a fiam
2022. júl. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
De, mindegy másnak mi a szokása, szimplán érdekel, mivel nincs még gyerekem és nem tudom mivel fog járni. Egy elképzelésem van, se az lehet téves
2022. júl. 14. 13:48
 6/16 anonim ***** válasza:
Lehet utálni fogja a gyerekülést, hordozót. Én nem vinném bagó füstbe.
2022. júl. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan dolog, amit előre nem tudhatsz. Majd kiderül, ha megszületett. Mondjuk cigifüstös lakásba én se vinném.
2022. júl. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk alapelv hogy nem alszunk senkinél, és senki nem alszik nálunk. Eddig 1x fordult elő kényszerből hogy ott kellett aludni valahol még baba előtt, de nagyon megbántuk, ezért hoztuk ezt a döntést. Én anyósomék 1 órára laknak, náluk 1 hónaposan voltunk, akkorra lettem olyan jól, hogy bírtam annyit ülni. A baba miatt akár hamarabb is mehettünk volna, jól bírt mindent. Mondjuk dohányfüstbe nem vinném egyáltalán.
2022. júl. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Én is csak úgy vinném, hogy abba az egy szobába lennék, ahol nem szívja, de abba bízok, hogy ha előállok ezzel, hogy cigifüstbe nem viszem, akkor végre rászokik, hogy kint szívja el. Mert mikor ott vagyunk, akkor is nagyrészt kimegy, de még mindig bent gyújtja meg és végig megy a lakáson vele
2022. júl. 14. 14:04
 10/16 anonim ***** válasza:

A sajàt rugalmassàgotokonmúlik.


Mi 1 hónapos korulban simán aludtunk màr másutt.


5-6 hónaposan napokra elmentünk.


2 éves és 4 hónapos korú gyerekekkel baba táborbamentem, ami nem ittalvós, hanem reggeltől ebédig tart.

Ezután mentünk panzióba is. Utaztunk anyósomhoz is.


Elsővel 10 hónaposan elmentünk 1000km-re arrébbi rokonhoz ( én làr terhes voltam)

Ez a rokon család a babàjuk 3 hetes koràban màr jött hozzánk onnan 1000 km-ről


Szóval mi rugalmasak vagyunk..


Bàrmikor lehet, ha nem görcsöltök a napirenden és a babán.



De látod, van, aki 1 éves kora után is nehezen.

2022. júl. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!