Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tenyleg nagyon elronthattam...

Tenyleg nagyon elronthattam valamit? 6.5 honapos a kislanyom es cicifuggo!

Figyelt kérdés

a sogornom szerint valamit nagyon elrontottam! az igazsag az, hogy mar csak 4x eszik a babam(neha elofordul, hogy 5x), de peldaul elaludni csak a cicivel tud, napkozben is. az ejszakat(10-12 ora) mar par hetes koratol atalussza. az a rossz, hogy ha hulla faradt es sir, akkor sem lehet elaltatni semmivel, csak ha cicit kap, de akkor beajul.

A masik gond, hogy 1 hete elkezdtem a hozzataplalast,eszeget is, de egy ido utan duhos lesz es cicikevel fejezi beaz evest.

Azt hiszem azert ennyire cicis, mert az elejen alig volt tejem es rengeteget cicire tettem, hogy minel tobb termelodjon, aminek meg is lett az eredmenye, mert tej van, csak o kapott ra tulsagosan a cicire.

Ez tenyleg annyira nagy baj egy ekkora babanal? Hogy szoktassam le errol?


2010. szept. 22. 08:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy baj!!!!Kisfiúnk(Ő a 3.babánk)9 hónapos és kizárólag anyatejes!Csak a cicin tud megnyugodni,elaludni:)Próbálkozz a hozzátáplálással,de a fő eledele az anyatej maradjon továbbra is!
2010. szept. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor olyan mérges leszek...a sógornőd egy hülye p@csa, már elnézést. A babád teljesen normális. Egyáltalán nincs "túlságosan" rákapva a cicire. Az max az, mikor a 2 éves gyereket még éjjel 3szor szoptatja az anyja.

Én nem is tudom, mit nem adnék azért, ha az 5 hónapos fiamat tudnám még szoptatni. Mindent jól csinálsz.

Megkérdezhetem, mire alapozta a sógornőd ezt a kijelentést? esetleg neki van gyereke, szoptatott?

2010. szept. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne izgulj, minden szopis baba ilyen. Legalábbis akit igény szerint szoptatnak. Az én babám is csak cicin alszik el, sehogy máshogy. Már 1 éves, most kezdenek ritkulni a szopik, előtte 10x is szopizott egy nap, ha bánatos volt, fájt az ínye, stb...

Most már megeszik annyi ételt, hogy szopizni nem kíván annyit.

Szerintem legyél büszke magadra! :) Ne foglalkozz az sógornőddel! :) Örülj, hogy van tejed, csak így tovább! :)

Ne félj, tápszerből nem kérne ennyit :D

2010. szept. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

na, meg meg is konnyeztem a valaszokat! olyan aranyosak vagytok, koszonom szepen! akkor igy tovabb, en legbelul ereztem, hogy ez nem annyira baj, de tenyleg olyan sokat hallottam es elbizonytalanodtam.

igen, van egy 4.5 eves kisfia a sogornomnek, lenne rajta is mit kritizalni, de en nem teszem(megteszi az osszes tobbi rokon a hata mogott).

akkor a hozzataplalas is csak ido kerdese es menni fog! koszonom es minden jot nektek es a babaitoknak!

2010. szept. 22. 09:08
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Nem minden anyatejes baba alszik el a cicin, ez is szoktatás kérdése.

Én azt jobbnak tartom, ha önállóan el tud aludni, illetve nem csak szopással tud elaludni, ha álmos.

A második babámnál ezt sikerült igy alakitani. Az elsőnél az Aludj jól gyermekem c. könyv módszerét alkalmaztuk.

2010. szept. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam ma 21 hónapos, éjjel egyszer felkel szopizni, és úgy is alszik el. Napközben is párszor jön, és ellentmondást nem tűrően követeli a cicit:)
2010. szept. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

koszonom mindenkinek a valaszokat! a 4. valaszolotol kerdeznem, hogy a konyv modszere nem keso mar egy 6.5 honapos babanak? ti a kezdetektol alkalmaztatok?

bar az igazsag az, hogy nem hiszem, hogy lenne eleg erom megvonni tole a cicikejet, olyan rovidke ez az idoszak az eletunkben es ki szeretnem elvezni!

2010. szept. 22. 11:04
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

4. vagyok.

6 hónaposan alkalmaztuk a módszert, 11 hónapos koráig szopott ez első babám.

Miután megtanult elaludni, este csak letettük és pikk-pakk elaludt, ringatás, dúdolás, simogatás stb. nélkül.

A második ugyanezt magától is tudja, 5,5 hónapos, anyatejes.

2010. szept. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
koszi szepen! beszerzem a konyvet, ha mas nem, legalabb elolvasom! minden jot!
2010. szept. 22. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!