Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altatjátok hason alvó...

Hogyan altatjátok hason alvó babátokat?

Figyelt kérdés

Őt nem tudom úgy lerakni, mint a háton alvó babákat, nem lehet a kezébe adni semmit, ha hason van vagy nem tudja nézni a zenés forgóját sem.

Vagy cicin alszik el vagy kézben van addig míg félálomba nem kerül és úgy próbáljuk lerakni. Ha esetleg felébred már nem vesszük fel hanem paskoljuk a popóját és halkan beszélünk hozzá. Ha ébren rakom le, akkor egyből könyököl és nézelődik. 4,5 hós a baba. Háton nem szeret aludni, tehát ez a megoldás kizárva.

Van esetleg más módszer is?


2008. dec. 20. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hadd nézelődjön, majd ha kellőképpen elálmosodik, leteszi a fejét, és elalszik. Tapasztalataim szerint elég nagy öngól rászoktatni egy kisbabát az altatgatásra.
2008. dec. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekiáll nyüglődni, nem teszi csak úgy le a fejét. A nyügi után meg nem az alvás jön, hanem a sírás.
2008. dec. 20. 21:17
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát én sajnos rászoktattam a cicin alvásra, és már lassan 1 éves lesz. De a cicimen 5 perc alatt bealszik, viszont ha csak úgy leteszem aludni, nem alszik, hiába fáradt és leragad a szeme. Kis kora óta van ez. Igen ő is felemelte magát, vagy dobálta jobbra balra a fejét, de most már felül, feláll a kiságyban. Küzd az alvás ellen. Nem tudom mi lesz ha már nem szopik... Mert így könnyen megoldom, csak a hátránya az, hogy éjszaka is ha felébred csak cici kell. És egy kicsit kimozdulni se tudok, engem akar mindig. :) Ami nagyon jó érzés, mert megsimogat, odabújik, rám mosolyog, puszit ad... Imádni való.

Tehát segíteni nem tudtam, én is várom a tanácsokat. Egy biztos arra nem szabad rászoktatni, hogy csak veled tudjon elaludni. Vagy köztetek, melletted. Semmiképp se.

2008. dec. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Ha elkezd nyűglődni, finoman simogasd a hátát és halkan énekelj neki. Lényeg, hogy ne vedd ki az ágyából, ha egyszer letetted aludni. Az persze más, ha egyéb okból sír (pl. fáj valamije), de azt meg úgyis hallod a hangján.
2008. dec. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

szia az első válaszolónak teljesen igaza van.

Nekem 3.5 éves a lányom, 2.5 a fiam, hozzá szoktak az altatáshoz, és a mai napig is bent kell velük lennem, amíg el nem alszanak. Sokszor én is hajnalban keveredek az ágyamba, mert elalszom velük.



A kérdésre válaszolva, én is úgy altattam őket ennyi idősen, hogy simogattam, paskoltam a feneküket, nekünk bevállt.Volt, amikor hosszabb ideig tartott, de volt, hogy gyorsan ment.

2008. dec. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kislányom 6 honapos koráig ölben volt csak hajlando aludni,mert én ugy szokattam,most 2 hét alatt megtanitottam egyedül elaludni,5 böl egyszer van hogy sir nagyon de a többi 4szer egyedül 5 perc alatt elalszik,mégpedig a felvesz letesz modszerrel.Berakom a kiságyba aludni,kijövök a szobájábol,ha sir bemegyek felveszem majd abbamarad a sirás és én azonnal leteszem,ha megint sir megint felveszem de ahogy abbamarad azonnal vissza a kis ágy,két hétig csináltam és nem adtam fel egyszer sem,volt hogy üvöltött és nehezen tudtam megvigasztalni,de megérte mert azota 5 perc alatt egyedül elalszik.Most lesz karácsonykor 7 honapos.
2008. dec. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!