Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A második gyerekkel is lehet...

A második gyerekkel is lehet annyit foglalkozni, mint az elsővel?

Figyelt kérdés
Most 4 hónapos a kislányom,és rengeteget foglalkozom vele:) Ha majd születik pár év múlva kistesó,vele is fogok majd udni ennyit törődni?Lesz a nagyobbik mellet is ennyi időm? Köszönöm:)
2008. dec. 21. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezen már én is sokat gondolkodtam, nekem 5 hónapos kisbabám van... Gondolom, lehet két gyerekkel is rengeteget foglalkozni, csak talán másképpen. Amíg most egy babának énekelsz, akkor majd kettőnek fogsz, szerencsére két kezünk van, kettőt is lehet símogatni... Nem tudom, biztos nem lesz egyszerű... Én is aggódtam már sokat ezen, mert tudom, hogy mennyi odafigyelést kapott már pocakban a picurkám, ez a következőnek is kijár, na meg az elsőt se kellene elhanyagolni mellette...

Mindig azt tartottam, hogy az édesanyák ösztönből jól csinálják a dolgokat, remélem, ez működni fog a következő baba idején is.:-))

2008. dec. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én most a 3. babámat várom és sokszor van lelkiismeretfurdalásom amiatt, hogy eleget tudok-e törődni a 2-kal, majd a 3-kal!? De rájöttem, hogy ami pluszt kap az első, azt ő átadja a testvéreinek. Ezt látom nálunk. A két első között 3 év van, most azt mondom ideális. Nálunk nem volt irigység és nagyon szépen eljátszanak együtt. A nagy megtanítja nagyon sok dologra a kicsit. A kicsi hamarabb megcsinál dolgokat, mint a nagy abban a korában. Szóval, megtérül az a plusz, amit a nagy nevelésére fordítunk. Egyébként a kérdésre válaszolva, sztem nem jut annyi idő a msodik gyerekre, mint az elsőre.

33 hetes

2008. dec. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem jut rá annyi idő amennyire szüksége van. Akár a második vagy harmadik babának is, mivel minden életkorban más-más szükséglete van a gyerekeknek.
2008. dec. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nem. Illetve ÉN úgy érzem, hogy nem tudom mindazt megadni neki, mint a nagyobbiknak. Kicsi a korkülönbség, és se a terhességre nem tudtam rákoncentrálni, se az első 4 hónapra. Persze ő biztos nem így érzi (mert igyekszem kompenzálni pláne hogy a nagyobbik oviba jár és egy fél napra csak a kicsié vagyok) de nekem örök lelkiismertfurdalásom lesz. A harmadiknál majd nem állítok magam elé hülye elvárásokat és akkor majd nem agyalok ezen :D
2008. dec. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:) Kellemes ünnepeket nektek:)
2008. dec. 21. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!