Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is ilyen szerencsétlen...

Más is ilyen szerencsétlen császármetszés után? Plusz koraszülött osztályon a babája?

Figyelt kérdés
Hétfőn császároztak, ma jöhettem haza. Időbe szültem, csak nem vett levegőt, mert nem vették észre, hogy forditva fekszik, úgy akarták, hogy szüljem meg. 13 óra vajúdás után 'gyanús' lett, megcsászároztak, farfekvéses volt. 5 percig rá kellett segíteni neki, mert nem akart levegőt venni. Most a koraszülött részlegen van. Minden nap utazunk egyszer, látogatni, etetni, ilyesmi 1 órát. melleim már begyulladtak, tápszerezik, inkább próbáljuk elapasztani. Mivel császároztak, fejgörcsöm van, a vénámnál a karom teljesen belilult, a sebem fáj, húzódik, közbe görcsöl a hasam, gyenge mindenem. Más is járt hasonló cipőben? Ráadásul van egy egy évesem is, ele most én vagyok itthon, amíg férjem dolgozik. Ti hogy éltétek meg?
2013. ápr. 19. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnállak ez szörnyű lehet. Engem február 11-én császároztak meg, de nekem is iszonyatos fejfájásom volt azt hittem belehalok igaz csak 3 napig tartott de az olyan volt h szó szerint nem tudtam felülni sem :(

Am engem azért császároztak meg mert a gyerek szívhangja nagyon leromlott. Az utolsó pillanatban vették ki a nyakára és a mellkasára volt csavarodva a köldökzsinór. Szerencsére nem lett nagy baj. A koraszülött osztályra se vitték el annyi volt még h besárgult. A hasam nekem is húzódott elég sokáig nehezen tudtam ellátni a dolgaimat de szerencsére volt segítségem. Kitartást kívánok neked akik csak tudnak segítsenek neked. Am meg azt nem lehetne megoldani ha úgyis minden nap mész be a kicsihez h lefejd a tejedet??? Azért szerintem az most sokkal hasznosabb lenne neki mint a tápszer. Főleg az első időkben lenne a legjobb attól sokkal többet tudna erősödni. Ja és egyébként mit mondtak mi lett a kicsivel? Miért kell még mindig bent tartani? Meg azt nem értem mi az h nem vették észre h farfekvéses???? Elmebeteg banda már nem azért. Egy tökéletesen egészséges kisbaba most lehet baj lesz neki. Nagyon szurkolok nektek h minden rendben legyen.

2013. ápr. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
3. császármetszésem volt tavaly. A lányomat 1 naposan levitték a csecsemőosztályra, mert folyamatosan hányt és hasmenése volt az antibiotikumtól, amit kapott születése után. Negyed órát maradhattam a babával, 3 óránként. Majd az osztályon fejtem le neki a tejet.Minden alkalommal 3 emeletet sétáltam, közben felszakadt a sebem egy centis darabon.3 naposan mentővel vittek át egy másik megyei kórházba, véres hasmenése volt a lányomnak. Csövek még bennem, dokim szabadságon. Kitépték belőlem a katétert is, ömlött a vér. 1 órán belül puccba kellett vágnom magam,zárót kikérni, hogy vele mehessek. A mentőbe beestem, mert segítség helyett csak megtoltak, hogy haladjak..a másik kórházban ezerféle vizsgálat, minden lelete negatív lett. Majd jött a diagnózis: hasmenése ugyan volt a lányomnak, ami a gyógyszerektől volt, de egy rosszul felhelyezett hőmérő volt a vérzés oka!!!!!! Másik gyógyszert kapott, megszűnt a hasmenés, hányás, egy hetesen hazajöhettünk. Mindezek ellenére azt mondom, hogy csak azt nézem, hogy nem lett semmi baja a kislányomnak, és hogy nem lett nagyobb baj! Ja, itthon meg a 2,5 évesem és az 5 évesem várt. A mellem, fejem olyan szinten tropa volt, hogy nem is írom le.. inkább annak örülj, hogy megszületett végre, akit annyira vártatok, fejjed neki a tejet, hiszen szüksége van rá, még ha fáj is. Veled ott van a család, ő egyedül a nővérek közt van. Tele vagy még hormonokkal, majd idővel másképp fogod látni ezt. A jobbik oldalát. Boldog babázást nektek, és mihamarabbi hazatérést!
2013. ápr. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
6 éves fiam születése jutott eszembe.36 hetesen levált a lepény, elöntött a vér.Azonnal kórzház-császár.1600 grammal született, korababa volt, vitték is inkubátorba a korára, nem is láttam 24 óráig csak képről (férjem fotózta).Pokoli volt a császár utáni 2 hét.Annyira fájt, h egy köhögésbe, tüsszentésbe belehaltam volna, nevetni se mertem, iszonyú fájdalmaim voltak.Másnap lementem megnézni, 5 napig ez ment, csak vittem neki a lefejt tejet és kapta cumisüvegből.Úgy megszokta, h 5 nap után mikor kivették és lejárhattam szoptatni az istenért se ment neki a szopizás semmivel.Kezdett megint fogyni.Ekor besokalltam és cumisüvegből etettem a lefejt tejjel.jól lecsesztek érte, de már nem érdekelt, csak egyen, hízzon.2 hétig voltunk bent mire felhízott 2100 grammra és kiengedtek.pokoli volt.szerencsére a 2. szülésem már maga volt a csoda (leszámítva, h az is császárra sikeredett).Most várjuk a harmadikat.
2013. ápr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Látom, más is megszenvedett elég rendesen. A mellemre tejapasztót adtak, hogy ne legyen bedagadva, ennek köszönhetően nem is adhatom neki. Ha abbahagynám, akkor bedagadna, azt mondták, ha lefejem, több lesz, és amugy is burithatom ki a nagy részét mert még nem kell neki annyi. Nagyon durva dolgokat irtok. nekem nincs fogadott orvosom, és igy az összes ott volt a szülésnél, aki épp ben tvolt ügyeleten. Állandóan síró rohamot kapok, mert én is azon gondolkodom, hogy milyen anya vagyok, eljöttem a korházbol, amikor bent mardhattam volna, megvárni. Csak olyan messze volt az én kortermem a babátol, ha a férjem bevisz autoval, kevesebbet kell onnan sétálnom, mert engem egy másik épületbe helyeztek el. És hogy igen, egyedül van ott. Mondjuk ott megadnak neki mindent, amire szüksége van, de akkor is, köztünk lenne a helye. Elvileg semmi baja nem lett, már kitették kiságyba, egy hét mulva hozhatjuk haza, mert a kora osztályrol meg kell várni, mig lejön a köldökcsonkjuk, amire egy 7 napos antibiotikum kurát alkalmaznak náluk pluszba, mert fertőzésveszélyes. Csipőficama van, fel vannak húzva a lábai mint egy kis békának. Remélem, azzal nem lesz komoly gond. Ma hazajöttem, 10-re, 11-kor már keresett a védönö, csak 'szerencsére' zárva volt az ajtó. Nem is szólt, hogy jött, férjem éjszakázott, én meg kikészülten. Meg igen, képről láttam én is egy napig a bébit, elég szörnyű érzés. Meg az is, hogy férjem bejön, azért beutazik, hogy lássa, és a nő ott szoptatja a gyerekét, amikor van erre kijelölt szoba. de neki ott kell. Persze, hogy az egész látogatási időt kitölti. Férjemet kiküldték, aznap ezért nem is lehetett a gyerekével.
2013. ápr. 19. 22:02
 5/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom ami veletek történt és remélem minden rendben lesz a babáddal!

Az apasztást én nem értem.Miért adtak neked gyógyszert?A tejtől van bedurranva most,nem mástól.Ha fejed akkor jobb lenne és ha sok tejed lenne,vagyis több mint ami a babádnak kell,bár az igen ritka az elején miért baj ha kiöntöd a maradékot?A gyerekednek legfőképpen most arra lenne nagy szüksége,rajtad kivűl,főleg úgy,hogy szerencsé vagy és van tejed!

2013. ápr. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Már nem azért mi az h ki kell önteni a tejet mert nincs annyira még szüksége????? Ilyet én még nem hallottam. Anyatejet SOHA nem öntünk ki!!!! Le lehet fagyasztani. 40ft-ért vettem én is kis poharakat gyógyszertárba és ha szükség volt rá mert több volt a tejem lefejtem és ment a fagyiba 6 hónapig eláll. És ezt neked orvos mondta??? Nem normálisak. Már nem tudok mit mondani. Egészséges kisbabának főleg h van tejed elapasztani...Ilyet komolyan. Totál felháborító. Nem kellett volna hagynod magadat. Én fejtem volna a helyedbe és vittem volna h márpedig ezt adják a gyereknek. És nem cumisüvegből hanem pohárból!!!! Nekem besárgult a kicsi és sokat volt kék fény alatt. Csak kevésszer hozták szoptatni ezért mindig fejtem és vittem h adják oda neki. Kifejezetten örültek h nem tápszert kell adniuk. Cumisüveget meg tiltották. Nemh még abból etessék. Csak is kizárólag pohárból kaptak ott a kicsik pótlást. Nekem se volt magándokim. Én amúgy az első válaszoló vagyok.

Volt aki írta h 36.hétre szült. Nekem is akkor volt a császárom. Nekem meg totál ki voltak akadva h Úr Isten milyen pici súllyal született a lányom. 2700g volt és 46cm. Nem tudom mit voltak ennyire fennakadva akkor.

2013. ápr. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen.

4 hónapja szültem császárral. 9 héttel korábban, emiatt koraosztályra került a babám. Én ott voltam vele az anyaszálláson végig a 6 hét alatt.

A sebemmel túlságosan nem foglalkoztam, bár fájt mint a fene (hosszában vágtak fel és akkora volt hogy még kapcsokkal is rögzítették amikor varrtak... szóval k.....oul fájt), de hajtott a tudat hogy nekem 3 óránként ott kell lennem a babámmal. és fejtem a tejet neki rendületlenül amit szondán át, majd később cumisüvegből kapott.

Van egy 12 évesem, de így sem volt sokkal könnyebb hogy én 30 km-rel odébb vagyok a kicsivel, a nagy pedig itthon szenved a hiányomtól. Se a karácsonyt, se a szilvesztert nem tudtuk békében együtt tölteni. Bár szilveszterkor feljöttek hozzám és 2 etetés közt kinetünk megnézni éjfélkor a tüzijátékot, aztán ennyi. Ők hazamentek én meg maradtam a picivel a kórházban.

nagyon nehéz volt lelkileg ez a 6 hét.

2013. ápr. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7-es vagyok!


Azt elfelejtettem még leírni hogy ugyebár én is fejtem a tejet a picimnek, és a nővérek gyűjtötték egész nap a felesleget ( nagyon sok tejem volt már akkor is szerencsére egy-egy alkalommal 200 ml-ket fejtem ki), vettem anyatejgyűjtő zacsit és minden nap amikor a párom jött, akkor hazaküldtem vele és a fagyasztóba tette. Már tele van. Jó lesz majd főzeléket higítani vele. ha pedig majd úgy nem fogadja el, ráérek majd akkor kiönteni.

De az anyatej aranyat ér.

2013. ápr. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
32 hetes voltam, amikor elfolyt a magzatvizem. Mivel a kicsi karja kisodródott a nyitott burokból a szülőcsatorna felé azonnali császarmetszést kellett végezni, a köldökzsinór 3 szor volt rátekeredve, a szívműködése már kezdett megszünni.....az utolsó pillanatban emelték ki a méhemből. Mivel sürgős műtét volt intubálva altattak, így a fejfájast megúsztam, viszont a tubus annyira irritálta a torkomat, hogy folyton köhögnö kellett, amitől meg annyira fjt a sebem, h majd bepisiltem. A kicsit atvitték a Nicbe a kórházudvar másik végébe. 12 órával a műtét után ott álltam az inkubátora mellett, igaz 1 nap áttoltak betegkocsin, de a 2 nap mar egyedülmentem át. igaz, minden padra leültem, és sok időbe telt, amigátértem.3 nap után átkönyörögtem magam azanyaszállóra, hogy mindig a baba mellett lehessek. A sebem persze szétnyílt, tejem alig volt, de hálát adok a sorsnak, hogy a kicsivel minden jól alakult. És hálát adok azoknak az embereknek, akik segítettek. Minden tiszteltem az orvosoké és nővéreké, akik a lelküket kiteszik, és ha valamit jól csinálnak, az természetes, ha valamit elrontanak, azt nagy dobra veri mindenki! Hosszúra sikerült, bocsánat, de jólesett leírni, mégha nem is olvassa el senki. A gyermekeink minden szenvedést megérnek, és minen nap hálát adok a sorsnak, hogy van két kezem amivel átölelhetem az én kicsi gyönyörűségemet:-)
2013. ápr. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

De én elolvastam:)

Örülök,hogy veletek is minden rendben van:)

Sok egészséget és boldogságot mindenkinek!

2013. ápr. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!