Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen hatással van ez a babára?

Milyen hatással van ez a babára?

Figyelt kérdés

Ha sosem veszik fel, csak ha el kell látni.

Tehát nem is vigasztalják ha sír, csak a kiságyában fekszik állandóan, kivéve, ha ki kell venni pl fürdetni vagy pelenkázni.

Még annyi kérdésem lenne, hogy ennek hogy lehet bizonyítani a hosszútávú hatásait?

Ha valakinél vmi félrecsúszik, honnan tudják, hogy emiatt volt?


2022. aug. 7. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Ez hipotetikus kérdés ugye?


A szívem szakadna meg, hát senki se szereti azt a babát?


Zajlottak kutatások a sírnihagyással kapcsolatban, ha abba is hagyja ugyanolyan stressz szintje van, szóval nem megnyugszik, csak feladja.


Hogy tervezik a szülők, hogy tanul meg járni, mászni, kúszni kiságyban? Ha csak épp hogy ellátják, akkor nem sokat kommunikálnak vele. Extrém példa, de:


[link]


A kiságyában tartották évekig, sose lett belőle rendes ember. Oké ez tényleg extrém példa, de biztos hogy ez lenne a követendő, hacsak egy kicsit is?

2022. aug. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, csak elméleti.


Nemrég láttam egy régi filmet, volt benne pár jelenet egy csecsemő otthonból is, ordított sok baba, ott utaltak rá, hogy nincs idejük velük foglalkozni, csak akkor veszik ki őket, ha el kell látni.

2022. aug. 7. 14:04
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az én egyik rokonom így neveli a gyerekeit. Egyértelműen kötődési zavaros már a nagyobbik, bármelyik idegennel elmenne, idegeneket ölelget, mászik az ölébe olyanoknak, akiket most látott először, a szüleihez nem bújik. 2,5 éves ez a gyerek és még egyáltalán beszélni se tud, még szavakat se, csak babanyelven halandzsál.
2022. aug. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
44%
Én nem tudtam felemelni a kislányomat az első hat hónapban és ebből nem lett semmi baj. Az, hogy nem rángatod, ringatod, höcögteted nem egyenlő azzal, hogy teljesen elhanyagolod. Nálunk a férjem kitette reggel a francia ágyra, ott pelenkáztam, etettem, ott aludtunk. És ha felkelt játszani odatettem neki játszoszönyeget, ilyeneket. Szerintem ha a szükségleteit sem elégitik ki egy csecsemőnek, az hatással lesz a személyiségére. Volt régen egy örökbefogadott párom, őt elhanyagolta az igazi anyja, más ember érzelmeit konkrétan nem értette meg, végül ezért szakítottunk.
2022. aug. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%

Én így nőttem fel csak akkor foglalkoztak velem,ha nagyon muszáj volt. Nagyobb koromban se foglalkoztak velem,nem voltunk játszótéren sem soha. Valószínűleg a gyermekkori elhanyagolás miatt alakultak ki nálam mentális betegségek mint például depresszió, pánikbetegség, borderline személyiségzavar.

Ha már szül valaki figyelhetne arra is,hogy érzelmileg is törődjön a gyerekkel különben egy életre megnyomorodik lelkileg.

2022. aug. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!