Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért büszkék sokan arra,...

Miért büszkék sokan arra, hogy a TV-t nézetik pár hónapos gyerekkel?

Figyelt kérdés

Én nem értem ezt a jelenséget, bevallom. Kb. a csapból is az folyik, hogy az ilyen pici gyerekek idegrendszeri fejlődésére káros hatással van a TV, nem szabad őket tévéztetni bizonyos korig, de 0-1 éves kor között semmiképp, komolyan mindenhol ezt tolják ránk, erre sok anyuka nemhogy odafigyelne erre, de még büszke is rá, hogy TV-t néz a majdnem újszülött gyereke.


Kiposztolja Facebookra, elmeséli. A szomszédom pl. simán otthagyja, míg velem beszélget, beteszi pihenőszékbe vagy szőnyegre a TV elé és azt mondja, áh, elvan a gyerek, nézi a TV-t.


De mi ennek az oka, most komolyan, én nem hiszem el, hogy átlagos, egyébként normális anyuka nem találkozott még ezzel a témàval....



2022. aug. 8. 21:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%
Én még csak olyat láttam, hogy büszkék arra, hogy egy 2 éves gyerek kezelni tudja az okostelefont.
2022. aug. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
59%

Én nem láttam ilyet, de az én babám gyerekem is nézett tv-t

Most 4 éves

Járunk nyaralni évi többször, sokat járunk játszótérre, biciklizni, kint a kertben vagyunk, elmegyünk farmra, nagyszülőkhöz és sokat olvasunk is, olvasó család vagyunk, nálam is alap célkitűzés az évi 50 könyv.. szóval nem a tv neveli, de nálunk is ment, megy sokat, van aki nem lihegi ezt sem túl, pl én se

2022. aug. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
51%

Nem érdekli, letojja, nem tartja károsnak, ő is felnőtt és "lasd semmi baja" (csak elmeroggyant)... hosszú a lista.

Kit érdekel. Ő gyereke, ő jövője.

2022. aug. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
85%
Hu ma nagyon becsípődött ez a tv téma. Én azt nem értem, hogy van ennyi időtök mással foglalkozni. Nálunk sincs tv de pont letojom Pistike, Marcsika néz-e. Neked nem mindegy? Ez most olyan mint a cukor meg só téma, lehet szidni másokat és büszke lenni, hogy te milyen szuper anyuka vagy.
2022. aug. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
77%
Én 4 évesen egyedül betettem a videókazettát, pontosan tudtam hogy melyiken mi van (nem volt ráírva, a márkájából tudtam) és néztem a tévéből felvett meséket. Azóta eltelt majdnem 3 évtized és itt vagyok.
2022. aug. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
72%
Miénk is nézi mikor eszik 6 hónapos kora óta,túléli és szépen fejlődik. Nem a tv a probléma, a lényeg a mértékletesség.
2022. aug. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
75%
Fél karomat tenném rá, hogy te, kérdező, állandóan a telefont nyomkodod a gyerek előtt, azon nézeted vele a mesét, meg már 1 éves korában kezelni tudja, mer' az modern, meg szükséges, meg haladjunk a korral.
2022. aug. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
12%
7, Ha ezt mindazoknak is címzed, akik szintén nem tévéztetik a gyereket, elveszítenéd ;)
2022. aug. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Nem nyúlhat a telefonhoz, miért engedném, hogy eltorje? :D


De úgy látom, egy-két embert eltalált a kérdés, mert ahelyett, hogy tovább görgetett volna, idejött számon kérni :D

2022. aug. 8. 21:42
 10/27 anonim ***** válasza:
78%
9. Igen, csakis az lehet, hogy betalált az együgyű kérdésed, véletlenül sem vicces, ahogy mással foglalkozol. Hidd el, más szemében másért ugyanolyan sz@ranya vagy, mert divat lett lehúzni másokat.
2022. aug. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!