Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Doktor nő,majdnem kiabált...

Doktor nő,majdnem kiabált velem ma,ennyire rossz lenne a helyzet ami a súlyát illeti? 8 hónapos izgő mozgó baba Többi lent

Figyelt kérdés

Nov.30 született a kislányom,4430 gramm és 55 cm.

Így haladt a súlya

12.31 4600


02.23. 5890


04.26. 7240


06.28. 8260


Ma 08.09 8360


Tehát,6 hónaposan kezdtem a hozzá táplálást,neki még szinte mindig a fő étel a szopi.

Üveges ételt soha nem eszik,én készítek mindent.

Reggel 10 felé kel,szopi, dél és egy között ebédel,

Aztán 2-3 felé szopi ,így alszik el,felkel szopi,és gyümölcs pürè

,Este 6-7 felé valami pèpes étel,aztán pedig szopi amikor kéri


Állandóan mászik,megy a bútorok mellett,szinte az összes szobát végig mássza, nagyon izgő mozgó,boldog kiegyensúlyozott baba.

Van miért aggódni?



2022. aug. 9. 11:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
31%
9, mondjuk itt is “divat” etetni a gyereket mindennel, és csak legyinteni arra az anyukára, aki aggodalmaskodik, hogy 5 honaposan tömény tehéntej biztos jó a babànak, és leszólni, hogy túl sokat bonyolítod, első baba, túlgondolod, bezzeg külföldön nincsenek táblázatok, stb.
2022. aug. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
28%
Kicsit valóban sok a súlya, de majd lemozogja.
2022. aug. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hosszra nőtt 2 cm.

De azóta kezdett el mászni is,és mondtam neki is hogy kiegyensúlyozott,jó kedvű baba,aki állandóan mászik a házba,és a nagytesó után is,hát kisfiam nem volt ennyire aktív. (Ferfiak lustábbak) 😀

Igen, váltani fogunk,de ahhoz kell egy kis idő.

Hozzá teszem ez doktornő nem is dolgozhatna gyerekekkel/babákkal.

Vajdaságban élünk,kis városban,és nem volt elméletileg másik orvos.

Lázas volt a fiam 2 hónapja,férjem elvitte és írt ki neki orrsprayt,holott láza volt,és nem volt taknyos (utána sem)

Baba 3 hónapja kicsit köhögött, elvittük a férjemmel,és mondta hogy szivjuk az orrát,de onnan semmi sem jött fel neki,ennyi.

Vettem kenőcsöt,amivel kentem neki a mellkasát, hátát,2 nap alatt átment rajta.

Kár vinni hozzá. Sokan panaszkodnak rá amúgy.

2022. aug. 9. 13:39
 14/19 A kérdező kommentje:
Az volt a baja,hogy keveset hízott a legutóbbi mérés óta.
2022. aug. 9. 13:39
 15/19 anonim ***** válasza:
77%
Az én lányom fél évesen 6.7, majd egy évesen 7.6 kg volt. Na ott tényleg pánikoltunk, de kiderült, hogy semmi baja. Most 7 éves, egészséges, de nincs 16 kiló se. Van ilyen. Én is orvost váltanék.
2022. aug. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

És azt mondta hogy csak reggel ,és este adjak neki anyatejet 😀

Hát nem tudom ezt hova rakni,na de jólvan :)


Minden kisbaba a saját ütemèben fejlődik,nem minden baba egyforma.

Minden kisbaba egy csoda 🙏

Köszönöm a válaszokat.

Attól nem fogom tömni szegény lányt,és a cicit sem veszem el tőle. ♥️

2022. aug. 9. 19:23
 17/19 A kérdező kommentje:

Igen,itt nincs olyan szigor,tehát vannak anyukák akik 4 hónaposan már tehén tejet adnak a kicsinek.

Vagy 5 hónaposan már kaparják a szalonnát 😁 nem ítélem el őket,nekem is kaparta az anyu,és mind 4 tesómnak :)

2022. aug. 9. 19:26
 18/19 anonim ***** válasza:
62%
Az elmúlt 1 hónapban 40 fok volt, nálunk is volt, hogy nyáron a nagy melegben nem hízott eleget és belekötött a védőnő, nekiálltam tömni a gyereket és elégedett lett. Vicc kategória, semmi kóros soványsag nem volt, megnéztem a táblázatokat és mindenhol normális tartományban volt, mégis úgy néztek rám, mintha éheztetnem direkt.
2022. aug. 10. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Tavaly nyáron a kislányom összesen 10dekát hízott. Meleg volt, többnyire csak gyümölcsöt meg folyadékot fogadott el. Majd mikor jöttek a hidegebb idők magára rántott három hónap alatt 1,5 kilót. Semmi gond ezzel, nem kell egyenletesen híznia.
2022. aug. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!