Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a baj? Én rontok el...

Mi lehet a baj? Én rontok el valamit? Rossz anya lennék? Más is így harcol este a gyerekkel?

Figyelt kérdés
14 hónapos a kislányom, amióta nagyon mozgékony, az esti alvás egy igazi harc. Megadott időpontban vacsizunk, utána fürdünk és mivel még nagyon aktív, így van egy kis játék miután ha szerencsénk van kidől és bealszik, de nagyon harcol az alvás ellen. Ringatni nem lehet, nem marad már nyugton, mese olvasás nem köti le. Ha minden fényt megszüntetek, akkor sem hajlandó aludni. Nappal is minden rutinszerint megy, mindig meg van a reggeli, a 10 óra az ebéd az uzsi időpontja is, sétálni is szoktunk napi 2x ( délelőtt és délután is). Nappal mostanában 2x alszik már csak, reggel 7:30-8:00 körül ébred. Éjjel csak akkor kel fel, ha kínozzák a fogacskák, amiből már 14 db van. Ha nyugtalan és berakom a férjem és közém, akkor egyből alszik , viszont szét rugdal minket, hiába 2mx2m az ágy. Egyébként mellettem alszik a kiságy öböllé alakítva.
2022. aug. 25. 21:34
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
87%
1 alvásra áll át épp.
2022. aug. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
Normális.
2022. aug. 26. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
75%
A 8-ast lepontozták pedig igaza van. Ez egy rossz rutin. Fürdés után már ne legyen játék. Erről nem ő dönt. Nézegessen könyvet vsgy hallgasson hangoskönyvet. Ha éjszaka ébred nincs játék. Akkor sem ha nem tud visszaaludni.
2022. aug. 26. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
88%

"Nappal mostanában 2x alszik már csak"


Nekem ezen akadt meg a szemem. "Mostanában", és "már csak"? Tehát nemrég még 3x aludt nappal az 1 éves gyerek, vagy mi? :O Az enyémek 1 éves koruk után kicsivel már 1 alvásra álltak át, nem 2-re. Nyilván nem egyformák a gyerekek, de lehet ez a baj, próbáld esetleg a délelőtti alvását kitolni ebéd utánra, és utána estig már ne aludjon.

2022. aug. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
85%
ne legyen játszás már fürdés után! és ne legyen rábízva se. abban választhat, hogy melyik könyvet nézegessétek, vagy hogy 1 vagy 2 könyvet nézzetek meg, de olyan nincs, hogy "ha akar, még van egy kis játék", ami aztán felpörgeti...
2022. aug. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

14-esnek is igaza van, hiába pontozta le valaki.

A mi gyerekünk is 1 éves kora körül állt át arra, hogy csak ebéd után aludt. De korábban is csak két alvás volt. Én se értem, mit jelent az a megfogalmazás, hogy MÁR CSAK kétszer alszik.

2022. aug. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem a játék a gond amellett, hogy mérlegelni kell, nem alszik-e túl sokat napközben. Ha felkel hajnalban és te játszol vele, akkor miért aludna? Vagy este miért aludna, amikor játszhatna?

Alvást viszont szerintem nem lehet siettetni. Nálunk az esti rutin vacsi, csendes játék. Nem arconpörgés, hanem valami nyugis. Memória játék(szerűség) mondjuk, amibe már nem pörög bele. Utána fürdés, majd bebújunk együtt az ágyba, mesét olvasunk, képeket nézegetünk, beszélgetünk, bújunk és egyszercsak elalszik. Itt már nincs határ szabva, csak a pörgést szoktam leállítani, ha nagyon felélénkülne és a mászkálást. Van, hogy 9-kor már alszik, van hogy éjfélig ez a program. Én nem csinálok ebből nagy ügyet.

2022. aug. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
77%
Éjfélkor aludni.... Kb 20:00 az egészséges.
2022. aug. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

#11 vagyok. Én is írtam hogy a 2 alvás sok... nem is értem, nálunk 8 hónaposan állt át 2 alvásra és saját magától 1 évesen 1 alvásra.


Szerintem egyszer aludjon, ha reggel álmos akkor próbáld elhúzni 11-ig, és ha alszik vagy 2 órát akkor 1-től 8-ig simán ki kell bírnia, de lagalább 7-ig.

2022. aug. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Na azt leszögezném, hogy egyetlen egyszer fordult elő , hogy felsírt éjfélkor és 2-ig fent voltunk.. nem rendszeres, nem is írtam sehol, hogy állandóan ez van!
2022. aug. 26. 14:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!