Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a baj? Én rontok el...

Mi lehet a baj? Én rontok el valamit? Rossz anya lennék? Más is így harcol este a gyerekkel?

Figyelt kérdés
14 hónapos a kislányom, amióta nagyon mozgékony, az esti alvás egy igazi harc. Megadott időpontban vacsizunk, utána fürdünk és mivel még nagyon aktív, így van egy kis játék miután ha szerencsénk van kidől és bealszik, de nagyon harcol az alvás ellen. Ringatni nem lehet, nem marad már nyugton, mese olvasás nem köti le. Ha minden fényt megszüntetek, akkor sem hajlandó aludni. Nappal is minden rutinszerint megy, mindig meg van a reggeli, a 10 óra az ebéd az uzsi időpontja is, sétálni is szoktunk napi 2x ( délelőtt és délután is). Nappal mostanában 2x alszik már csak, reggel 7:30-8:00 körül ébred. Éjjel csak akkor kel fel, ha kínozzák a fogacskák, amiből már 14 db van. Ha nyugtalan és berakom a férjem és közém, akkor egyből alszik , viszont szét rugdal minket, hiába 2mx2m az ágy. Egyébként mellettem alszik a kiságy öböllé alakítva.
2022. aug. 25. 21:34
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Igen, volt hogy még 12 hónaposan is 3 alvása volt és az estét is végig aludta..viszont akkor hajnal 6-kor ébredt és ha szüksége van, miért kínozzam, elaltatom és 30-60 perc alvás után a kedve is sokkal jobb lesz. Ha nincs fogzás akkor fel sem ébred éjjel. Mostmár este 19:30-tól reggel 7:30 esetleg 8:00-ig alszik.
2022. aug. 26. 14:10
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig ha éjszaka 12-13 órákat alszik, akkor amellett hidd el, hogy sok neki a nappali 2 alvás.

Nem kell kínozni, isten ments, de egyszer próbáld meg, hogy mondjuk felkel 8-kor, és csak ebéd után rakod le aludni. Mondjuk ilyen fél 1 körül. Én is azt hittem, milyen nehéz lesz az átállás, de teljesen olajozottan ment már az első ilyen 1 alvásos nap is mindkét gyerekemmel. Ha nálatok nagyon nem oké, akkor még mindig visszatérhettek a 2 alváshoz, de egy próbát megérne szerintem, elég nagy már hozzá.

2022. aug. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
22%
egy 14 hónapos még simán alhat kétszer, nem kell drámázni. másféléves kor körül érik meg a gyerekek idegrendszere az egy napközbeni alvásra.
2022. aug. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
82%

#23

Igen, csak vannak gyerekek, akik 12-13 óra helyett mondjuk "csak" 10-et alszanak éjszaka, és akkor teljesen reális, hogy nap közben kelljen neki a kettő. Sőt, meg merem kockáztatni, hogy az éjjel 12-13 órát lealvó gyerek a ritkább.

Lányommal dettó ez volt, este 8-tól képes volt aludni reggel 9-ig. Át is állt 1 évesen az egy alvásra. A fiam másfél évesen állt át, ahogy te is írod. De ő cserébe nem is aludt előtte 13 órát éjjel.

2022. aug. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
21%

A fiam már 3 éves és a mai napig nem alszik jól.Valószínüleg sosem lesz jó alvó,csak később amikor már megébred és nem tud vissza aludni majd el tudja magát foglalni egyedül is (gondolok itt most min. tizenéves gyermekre).

Vagy épp meg fogja tanulni,hogy hogyan tudja végig aludni gond nélkül az éjszakát,esetleg lesz olyan fáradt,hogy aludjon.


A lányom most más,jó alvó volt ameddig most el nem kezdődött a fogzás.Tegnap még 1 órakor fent forgolódott mellettem,és nem elég,hogy rosszul alszik amikor alszik (mocorog,fel-fel dünnyög,eszik egyszer) 6-7 körül már kel is.Ez sajnos ilyen..:D

2022. aug. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
36%

Kedves kérdező!

Jelen, nálunk szinte ugyanez van, bár ,,harc" nincs. Idillien hangzik, amit a legtöbb válaszoló írt, hogy 8-kor be az ágyba, és kész, na de a valóságban ez nem így működik nálunk. Ha beteszem, akkor ordít, és vergődik, sír, hiszen nem elég álmos, és neki az ágya csak arra való, hogy aludjon. Szóval én erről letettem, és kifulladásig szaladgálhat még a sötét szobában. Van, hogy 20:15-kor már álmos lesz, van, hogy csak 20:45-kor. Viszont akkor beteszem a kiságyba, és alszik egyből. Na és? Én sem mindig ugyanakkor alszok el.

Illetve: meseolvasás, stb. Nálunk azt hiszi a lány, hogy hogyha mesét olvasunk, mondunk, akkor partnerek vagyunk a játékhoz, szóval csak még jobban felpörög.

Másik illetve: az elején még én is próbáltam rákényszeríteni az alvást, na abból 1-2 órás igazi szenvedés volt, nagy nehezen elaludt, de az éjszaka kb 15-ször kelt utána.

Úgyhogy én inkább megvárom, amíg kitombolja magát, és aztán mindenki alszik egy jót. : )

Ja, és az én lányom 7 hónapos kora óta 1-szer alszik napközben, max másfél órát. Szóval... 🤷

2022. aug. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
26: Köszönöm a válaszodat! Végre valaki! Úgy gondolom, hogy nem baj, ha ráhagyom, hisz így önálóbb lehet. Saját magamat fárasztom és idegesítem azzal, ha próbálom elaltatni , de úgysem fog, mert még nem álmos.. Egészséges, gyönyörűen fejlődik, korához képest jó pár dolgot csinál, amit még nem szoktak 13-14 hósan. Én csak arra voltam kiváncsi, hogy másnál is van ilyen, vagy esetleg én csinálok valamit rosszul, de ezekszerint másnál is van.. persze a nagykönyvből nevelő minta anyák, máshogy gondolják. :)
2022. aug. 27. 15:31
 28/34 anonim ***** válasza:
61%

Most miért kell sértegetni azokat akik nem elfogadják a foshalmaz altatást? Próbáltad egyszer letenni napközben?


Eszem megáll, hogy segített itt pár ember és szerinted CSAK az a hasznos akinek hozzádhasonlóan gondjai vannak.

2022. aug. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
64%

Itt 2 tábor van: aki hagyja, hogy a gyerek éjfélig őrjöngjön, meg az, aki tud bánni egy gyerekkel.


Attól még, hogy az első táborhoz is sokan tartoznak, nem tudom, miért könnyített a kérdezőn. ("ha száz légy eszik szart, akkor szart enni jó?" )

2022. aug. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, miért nem szólsz, hogy ezt akartad hallani? Igen, másnak is szar, juhé, nehogy próbálj tenni ellene :D
2022. aug. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!