Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit illik és mit nem közösségb...

Mit illik és mit nem közösségben gyerekkel?

Figyelt kérdés
Most kezdenénk játszótérre, babás programokra járni a fiammal, de egyébként is elszigetelődtem az emberektől, segítenétek hogy mit hogy illik? Pl ha viszek nasit a játszótérre és több gyerek is odagyűlik, illik nekik adni? Vagy ne is vigyek? Bocsi, kb újra kell kezdenem ezt a szocializáció dolgot.. :D
2022. szept. 6. 11:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
29%

Az én gyerekem 2,5 és ha éhes, akkor azonnal. És más miatt, mert nem szereti látni a játszótéren a "nasit", nem fogom hagyni hogy a gyerek elveszítse a fonalat és utána én hallgassam. Adok neki ott, mit mikor. Van, hogy gyümölcs van válam, van, hogy keksz vagy amit épp sütöttünk (pogácsa, muffin). Viszont kunyerálni senki nem szokott. Olyat már hallottam, hogy mert látta a gyerek enni az enyémet, kért az anyjától is. Aztán vagy van nála valami, vagy nincs.


A játékot ha viszünk, megosztjuk. Annyit elvárok, hogy ha ott van mellettünk, akkor megkérdezze (legalább az anyukája), illetve ha megyünk haza visszaadják egyből. De ezekből sem szokott gond lenni. Valamint ha látom, hogy nagyon nézelődik a gyerek a játékaink felé, akkor megkérdezem én hogy szeretne e valamivel játszani.

2022. szept. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is minden játszótéren más szabályok uralkodnak (és minden családnál is).

Én nem szeretem és nem is szoktam a gyereket a játszótéren etetni, de nem zavar, ha más ott eszi meg az uzsonnáját. A saját gyerekemnek nem engedem, hogy idegenek kajájából kunyeráljon. Ha éhes, hazamegyünk (játszóterek mellett lakunk).

Nálunk a játékok "közösek", úgyis a másé a jobb. Ha megyünk haza, akkor mindenki kiválogatja a saját játékát. Vannak családok, ahol a gyerek csak saját játékkal játszhat és lehetőleg azt ne vegye kölcsön senki. Aranyszabály, hogy mindig kérdezz.

Én pl. nem szeretem ha más kölcsönveszi a gyerekem motorját/biciklijét. A motor nem nagy tétel, de az a gyerekemnek szent és sérthetetlen, a bicaj meg elég drága dolog volt ahhoz, hogy ne más gyereke tegye tönkre. Mi ilyenkor mindig félre parkoltunk, a játszótér egyik sarkába, vagy a táskánk mellé, de még így is volt olyan, hogy valaki kérdezés nélkül elivette és sírás lett belőle. A lányomnak se engedem, hogy más bicaját vagy rollerét használja. Hogy őszinték legyünk: idegeneknek mi se szívesen adjuk oda a járműveinket.

Drága vagy számotokra értékes dolgot ne vigyél le.

2022. szept. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!