Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfia (7hónapos) nagyon...

Kisfia (7hónapos) nagyon nehezen alszik el pár napja és nem tudom az okát. Sírdogál, forgolódik nyügösködik. Lehet hogy jön a foga?

Figyelt kérdés
Olyan mint ha nem szeretne aludni pedig hulla fáradt.
2010. szept. 25. 17:49
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsi:Kisfiam.
2010. szept. 25. 17:49
 2/4 anonim ***** válasza:

7 hónapos baba nehezen alszik el, eddig jól aludt, de most mindig felkel - ilyen és ehhez hasonló problémákkal elég sok anyuka keres meg mostanában. A baba alvása szempontjából 6-7 hónapos kortól nagyjából 10-12 hónapos korig van a legrosszabb korszak, amit a fogzás, a mozgásfejlődés és a szeparációs szorongás együttese okozhat.


Nagyon intenzív időszak ez a csecsemő életében (és az anyukákéban is:o)): egyhelyben békésen nézelődő babából ekkor válik a kicsi önálló személyiséggé. Először csak kúszni kezd, majd egyre hatékonyabb mozgásformákkal éri el a játékokat és a féltett holmikat is, emiatt egyre többször szegül szembe egymással az akaratotok. Néhány hónapja még az ő akarata körül forgott a világ, most meg egyszercsak anya kénytelen naponta többször is azt mondani, hogy “nem, ezt nem szabad. nem lehet. veszélyes.” Ő folyton akar valamit, Te pedig állandóan kénytelen vagy szembefordulni vele - ez teljesen normális dolog, de ezt az élményt fel is kell dolgozni valahogy a babának. Megjelennek az első hisztikezdemények.


A mozgásfejlődés folyamán ráadásul szegény nemcsak a teáltalad állított falakba ütközik, hanem olyan akadályokba is, amiket nem tud megoldani. Szeretne elérni egy játékot, de nem tud még odamenni, megfogja a labdát, de elgurul, megszerzi a távirányítót, de hiába nyomogatja, nem csinál semmit… Nap, mint nap a saját korlátaiból származó kudarcokkal kell szembenéznie, és ezek a kudarcok ösztönzik arra, hogy fejlődjön és napról napra, hétről hétre többet tudjon megcsinálni.



A kismamablog-ról küldték nekem is e-mailben!De nagyon hasznos!

Nálunk 6 hósan kezdődött,most kezd visszaállni az alvása a lányomnak, 9,5 hós!

2010. szept. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. szept. 25. 18:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok!


Ha regisztrálsz a kismamblog.hu-n szerintem neked is küldenek ilyen e-maileket!Nagyon hasznosakat szoktak küldeni,de ha van időd biztos lehet csak böngészni is ott!

Én a nagy babaszakácskönyvet töltöttem le (ingyen) és azóta küldik a hasznos infókat!


:)

2010. szept. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!