Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos gyermekem elmaradt...

13 hónapos gyermekem elmaradt a fejlődésben?

Figyelt kérdés

Kislányom hétvégén lesz 13 hónapos és még nem jár önállóan, nem is áll fel magától.


Kapaszkodva fel tud állni szépen, és ha meg tud kapaszkodni, akkor jár is minden nehézség nélkül, de egyedül, kapaszkodás nélkül egyáltalán nem csinálja. Meg tud állni rövid időre kapaszkodás nélkül, de utána vagy újra megkapaszkodik, vagy leengedi magát a földre. Amúgy mászással és mostanában térden állva szépen és gyorsan változtat helyet.


Körülöttünk elég sok hasonló korú baba van a családban, ismerősi körben, és mindenkinél már elindultak a gyerekek, van ahol már hónapokkal ezelőtt. A lakhelyünkön is sok baba van, a játszótéren sokszor látom, hogy a kislányomnál kisebb babák már szépen járnak, némelyik már szalad. Nagyon aggódom, hogy el van maradva a fejlődésben. Gyakran meg is szokták ezt a többi gyerek szülei jegyezni felénk. Mindig fura szemmel néznek ránk, hogy a lányom még nem jár. Mindig mondják is, hogy szakemberhez kéne vinnem, mert ez így nem jó.


Az 1 éves státuszon megkérdeztem a védőnőt és az orvost. Szerintük nincs gond, majd ráérünk aggódni akkor, ha 18 hónaposan is csak itt tart, viszont én mégis aggódok. Egyébként más területen nincsen elmaradva, sőt, szellemi és érzelmi téren még a védőnő és az orvos szerint előrébb is jár a koránál. Lehet, hogy emiatt van megkésve a fizikai fejlődésben?


2022. szept. 15. 21:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normalisan fejlodik a leirtak alapjan. Lazits kicsit, latszik feszkos vagy, de nincs ra okod :) elvezd ki inkabb ezeket az elso lepeseket, mert pikk pakk elmegy az ido ☺️
2022. szept. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Soha se hasonlíthasd a gyerekedet más gyerekéhez. Ha valaha lesz egy második babád, attól se várd el, hogy ugyanolyan legyen, mint az első.

Az én fiam felállt és szaladt 8 hónaposan, a második napon esett egy jó nagyot, utána 16 hónapos koráig felállni sem volt hajlandó, még kapaszkodva sem. Akkor egy reggel lemászott az ágyáról, és komótosan sétálgatni kezdett. Délután már alig értem utol a játszótéren. Szoval...minden gyerek más. Ne hasonlítsd másokhoz. Te sem örülnél neki, ha azt hallgatnád, hogy a szomszéd nőnek már 25 évesen milyen szép a haja, neked meg még 26 évesen sincs jó fodrászod. Jó, tudom, hülye példa, de gondolj bele. És ne hasonlíthass.

2022. szept. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
73%
Nekem az a tapasztalatom, hogy a babák nem tudnak egyszerre mindenben fejlődni. A környezetemben kétféle gyerek van: az egyik már 8-9 hónaposan jár, de sokáig nem integet, és mutogatni is csak később kezd (az én kisfiam ilyen), a másik típus meg ennek az ellentéte, ők másra helyezik a hangsúlyt. Ha azt látod, hogy amúgy sok mindenben tök szépen fejlődik a baba, akkor nem kell aggódni.
2022. szept. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nincs elkésve, úgyhogy ne aggódj. Minden gyerek más ütemben fejlődik :)
2022. szept. 16. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

Miféle sugárzás érte környéken élsz te, ahol a babák jellemzően 13 hónapos koruk előtt hónapokkal (!) járnak??

Azért nem hiszel az orvosnak, mert a mikrokörnyezeted fura módon rácáfol, holott 100 %-ig valós amit az orvos mond.

10-18 hónapos kor között normális elindulni. Előtte túl gyors mozgásfejlődés, utána megkésett. És a túl gyors ugyanúgy jelenthet problémát.

Medián érték 15 hónapos kor. A legtöbb gyerek ekkor indul el.

2022. szept. 16. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Javaslat: soha ne hasonlítsd a gyereked màs gyerekéhez. Soha. Ez még csak a kezdet, aztán jön, hogy mikor mond szavakat, majd mondatokat, mikor eszik egyedül, mikor bilizik stb. Mindig lesz akié előbb, mert senkinek sincs csodagyereke, aki már babakorban hozza mind ezt egyszerre és egy "kész gyerek". Te tönkre fogsz ebbe menni, ha nem azt nézed hogy valóban ràér e még valamivel, hanem hogy a szomszéd gyereke bezzeg màr tudja.
2022. szept. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

A fiam igaz korán csinált mindent, 8 hónaposan felállt, utána kapaszkodva lépegetett, de egyedül 11 hónaposan kezdett el egyedül járni. Ezzel azt akarom érzékeltetni, hogy 3 hónap volt mire úgy ahogy elkezdett egyedül járni.


Mint olvastam vannak a másik végletek akik meg csak hopp a semmiből elkezdik csinálni.

Türelem, nem lesz semmi gond!

2022. szept. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

16

Itt a gyk-n minden 1,5 éves gyerek már ír, olvas, számol, sőt, már le is diplomázott a quantumfizika elméletéből, valamint 6 másodperc alatt fut 100 métert és 2 méter magasra tud felugrani. 🤣🤣🤣


Tényleg nem szabad hasonlitgatni. Soha.

2022. szept. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
54%

"hogy 3 hónap volt mire úgy ahogy elkezdett egyedül járni"


Ami szintén marha gyors, csak szólok. ;)

Mindkét gyerekem 6 hónapot járt kapaszkodva mire önállóan elindult. Az egyik így indult el 13 hónaposan (azaz már 8 hónapos kora előtt felállt és ment kapaszkodva), a másik 18 hónaposan.

2022. szept. 17. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

19-es, attól még van gyerek aki még ennél is gyorsabban, pl. barátnőm lánya. Szóval nem kell itt a kacsintós smiley meg a flegma nagyzolós stílus.


Legyél akkor büszke rájuk!


Nem gondoltam, hogy ide csak az írhat megnyugtatásképpen akinek a gyereke MINIMUM 6 hónapra rá kezdett el egyedül menni. 🤷🏻‍♀️


Üdv, 17-es

2022. szept. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!