Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos gyermekem elmaradt...

13 hónapos gyermekem elmaradt a fejlődésben?

Figyelt kérdés

Kislányom hétvégén lesz 13 hónapos és még nem jár önállóan, nem is áll fel magától.


Kapaszkodva fel tud állni szépen, és ha meg tud kapaszkodni, akkor jár is minden nehézség nélkül, de egyedül, kapaszkodás nélkül egyáltalán nem csinálja. Meg tud állni rövid időre kapaszkodás nélkül, de utána vagy újra megkapaszkodik, vagy leengedi magát a földre. Amúgy mászással és mostanában térden állva szépen és gyorsan változtat helyet.


Körülöttünk elég sok hasonló korú baba van a családban, ismerősi körben, és mindenkinél már elindultak a gyerekek, van ahol már hónapokkal ezelőtt. A lakhelyünkön is sok baba van, a játszótéren sokszor látom, hogy a kislányomnál kisebb babák már szépen járnak, némelyik már szalad. Nagyon aggódom, hogy el van maradva a fejlődésben. Gyakran meg is szokták ezt a többi gyerek szülei jegyezni felénk. Mindig fura szemmel néznek ránk, hogy a lányom még nem jár. Mindig mondják is, hogy szakemberhez kéne vinnem, mert ez így nem jó.


Az 1 éves státuszon megkérdeztem a védőnőt és az orvost. Szerintük nincs gond, majd ráérünk aggódni akkor, ha 18 hónaposan is csak itt tart, viszont én mégis aggódok. Egyébként más területen nincsen elmaradva, sőt, szellemi és érzelmi téren még a védőnő és az orvos szerint előrébb is jár a koránál. Lehet, hogy emiatt van megkésve a fizikai fejlődésben?


2022. szept. 15. 21:12
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Ugyan ebbe a helyzetbe voltam mint te. A korulottem levo gyerekek mar kb 10honapos korul ota mentek en meg szarul ereztem magam attol ahogy neznek, hogy az enyem nem. Ma lett 13honapos es 2 napja megtesz kb 10lepeseket.
2023. febr. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!