Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyértelmű, hogy a második...

Egyértelmű, hogy a második gyereket is úgy fogja szeretni az ember, mint az elsőt?

Figyelt kérdés

Van egy angyali kislányom. Szép, kedves, mosolygós és az elejétől fogva alszunk rendesen. Szinte észre sem venni, hogy gyerek van a háznál. Most tervezzük a másodikat. Azon tűnődöm, hogyha pl. kifogok egy durcás hasfájóst, akkor is lehet ugyanúgy szeretni? Azért jutott eszembe, mert mi hárman vagyunk testvérek, és anyu mindig elmondja, hogy a bátyámat sokkal jobban szereti, mert ő sokkal kedvesebb kisbaba volt. Én soha nem mosolyogtam, véresre rágtam a mellét, hisztis, kezelhetetlen voltam. Viszont nem esik túl jól, ha ezeket a fejemhez vágja.

Ez normális? Mert ha mindenki így van vele, akkor inkább nem is vállalok második gyereket.


2008. dec. 22. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Úristen még vannak ilyen gyerekek?? De jó Neked. Az enyém hasfájós volt, sokat kínlódtunk vele, jól fel is lett kapatva, de soha eszembe sem jutna, hogy a fejéhez vágjam, hiszen nem ő kérte, hogy legyen, hanem mi akartuk.

Szerintem te se mondanál ilyen dolgokat, tanulva az anyukád hibájából. Bár lehet hogy csak viccnek szánja, de ezeket ennyi év távlatából már rég elfelejthette volna, ez csúnya dolog tőle. Vállalj nyugodtan másikat, biztos vagyok benne, hogy nem fogod megbánni!

2008. dec. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor figyu: az első kislányom (aki most 3,5 éves, okos, talparesett kiscsaj, és naponta többször elmondja, hogy szeret), nem volt ugyan mintababa, de éjjel sose sírt, ha éhes, volt, csak nyöszörgött, amúgy sem volt sírós, eljátszott önállóan, nem voltak túlzott hisztirohamai sem, minden kaját elfogadott, szeretett enni (most nem annyira, de ez más tészta). A kisebbik lányom most öt hetes. Azonnal ordítva ébred, úgy követeli a szopit, amivel sokszor csak szerencsétlenkedünk, mert nem nyitja elég nagyra a száját, köpködi ki-be a cicimet, ami fáj, forog, nyög, nyűglődik. Sokat sír, sokat kakil ( :D ), bukik, üvölt a fürdésnél, és általában rosszabb kedélyű, mint a nővére, és képzeld, jobban óvom, mint az elsőt. :) Igazi anyai érzelmek még nem leptek el (nagyon megviselt a szülés, stb.), de azt hiszem, a szeretet irántuk egyforma nagy lesz, csak esetleg másmilyen. :)
2008. dec. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én is a második gyermeket várom.Van egy közel 4 éves lányom.Gyönyörű,okos,talpraesett..de nem volt problémamentes a csecsemőkora.Állandó éjszaka+nappal..stb.Van,hogy még most is felkel éjszaka,és megfordult a fejemben,hogy mennyire fogom tudni szeretni a másodikat,de nem ezekből az okokból kiindulva,hanem mert olyan megszokott,hogy itt a kis tündér.Őt már csaknem 4 éve nevelgetjük,és örülünk a boldogságának,és együtt érzünk vele a bánatában (ha beteg pl)És nem tudom mi lesz ha megszületik a kicsi.Hogy tud megoszlani ez a szeretet úgy,hogy nem halványul a lány felé.Mert biztosan nem fog,csak amíg nem éljük át addig...

De Te (bocs)Anyudtól megtanultad,mit ne tegyél majd!Boldog Karácsonyt!

2008. dec. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem van egy 6 éves kisfiam, aki nem volt problémamentes baba, de túléltük. Jelenleg 7 hónapos a második babánk, ő is kisfiú. És őt is imádjuk. Sőt a testvére is imádja. És meg lehet osztani a szeretetet, mert mind a 2 igényli, és mind a kettőnek én vagyok az anyukája. És ez a szép. Boldog Karácsonyt.
2008. dec. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!