Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éhes lehet, vagy csak én...

Éhes lehet, vagy csak én kellek neki?

Figyelt kérdés

7 hetes a babám. Kb mióta sz.r idő van, rengeteget van kézben, cicit kér, sokszor eszik keveset, elalszik pár szívás után majd sirva ébred, gondolom éhes... ez normális és a növekedési ugrás lenne, vagy tényleg kevés a tej, nem tud eleget szívni anélkül hogy nagyon elfáradna és elaludna? cumisüvegből kapott tápit, azalatt végig ébren volt amig szivta...

5-40 perceket alszik ha leteszem (ha le tudom és nem ébred rá egyből...) kézben/rajtam viszont vígan alszik több órát is. tegnap kézben aludt, kb fél óránként sírva ébredt, cicin 2szivas után aludt tovább el is engedte... az éjszakák is szenvedősek, 3oraba telt mire vissza tudtam tenni az ágyába, már tápszert is adtam, amiből kb 50ml-t evett meg, pedig éjjelre már rég nem kellett tápszer, 5 majd 3 órát aludt rendszeresen.


2022. szept. 19. 08:32
 1/10 anonim ***** válasza:
31%

Miért adsz neki tápszert? Mi indokolja?

Nem gyarapodik, vagy nincs elég pisis/kakis pelus?

Ha ezek megvannak, én nem adnék egyáltalán.


Az első 3 hónap ilyen, erről szól. Csak a szoptatás kb 0-24ben. Ha nem szoptatod, inkább tápszerezed 1, vagy egyre kevesrbb tejed lesz, 2, rájön a tápszert könnyebb megszerezni, el fogja utasítani a szoptatast

2022. szept. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
fogyott ahogy hazajöttünk a kórházból, így a védőnő ezzel engeett haza hogy potoljunk. kaki 3 naponta van kb. pisi szinte mindig van a pelusban, de számolni még sosem számoltam. A súlya 6-án 4.43kg volt, tegnap 4.7kg, mindez úgy, hogy akkor kap tápszert ha nagyon úgy látom rajta hogy nem volt elég, napi 1-2x 90ml de volt hogy nem is kapott
2022. szept. 19. 08:56
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Én nem adnék tápszert, ha a szoptatás a cél. Nincs olyan, hogy kevés tej, a tej a szoptatás közben termelődik. Viszont ha nem éri elég inger a mellet nem fog annyit termelni amennyi a babának kell. Ez egy ördögi kör a tápszerrel. Teljesen normális, hogy mindig cicin akar lenni, ez az időszak erről szól. Aztán majd szépen beáll, de most ha szoptatni szeretnél minél többet tedd mellre. Egy kendőt érdemes beszerezni, abban szeretnek lenni. És nincs olyan, hogy mi hogy szokott lenni. A babáknál napról-napra változik az alvás, evés. Nehéz időszak, de hamar elröppen.
2022. szept. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm. igen, a szoptatás a cél, de néha muszáj a tápszerhez nyulnom, pl ha menni kell vhová, vagy jön vki, mert 1 órát sem biztos hogy kibír cici nélkül máshogy. amikor tudok fejek is. de vszinuleg mellre se jól tettem eddig, most szerintem már jó legalábbis jobb a helyzet
2022. szept. 19. 09:15
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
4. Ne haragudj nem akarlak bántani, szóval ne vedd úgy, de ha menni kell valahova? Vagy ha jön valaki? Ebben az időszakban a kisbaba az első. Én sem szerettem nyilvánosan szoptatni, de megoldottam, ha meg jön valaki, meg nehogy már ne tudj elvonulni, vagy az a valaki igenis vegye tudomásul, hogy szoptatni fogsz. Tényleg pár hónap és nagyon kiszámíthatóan beáll, de ne azzal törődj más mit szól.
2022. szept. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%

Ugyan az a véleményem, mint 5nek.


Én is 2x szültem, szoptattam. Azért mert jön valaki, tápszer?! Vagy mrnni kell valahova akkor is?! Na ez úgy hülyeseg ahogy van. Aki megy nem hiszem, hogs órákat ott üldögel, vagy haza sr akar menni. Ha ilyen, kitessékeled, vagy el sem hívod. El is lehet vonulni 2 beszélgetés közt egy szoptatásra.


Ha meg menni kell. Nem tudom, mi lehet annyira fontos egy újszülöttel. En is mentem vele ide oda. De mégis megoldottam a szoptatást mindig.


Egy ekkora gyereknek meg akár 2 órat is simán ki lehet bírbia, nem csak a cici, ha olyan helyzet van.


Minden gyerek lefogy születés után. Ez sem indok a tápszerre.


Szóval én elgondolkodnék, hogy nekem mi a fontos. Hogy szoptassak, vagy hogy tudjak csavarogni, vendégeket fogadni (meg1x hozzáteszem, higy ez is simán kivitelezhető csak szoptatással).

Mert ha elkezded tápszerezni, azt nem biztos, hogy egy idő után abba tudod hagyni és csúnyán a szoptatás rovásara is mehet.


1#

2022. szept. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

igen, menni kell időnként védőnőhöz, gyerekorvoshoz, gyógyszertárba, a többit megoldom máshogy. de ezekhez babakocsival kell útra kelnem, és volt rá példa hogy az összesen 1 órás babakocsizásból már hazafelé végig orditott az éhségtől.. szóval igen ezen ritka alkalmakkor tápszert is adok indulás előtt. az meg hogy vki jön... nagyszülők. vagy úgy jönnek hogy nem látnak minket, vagy ordít a gyerek amíg itt vannak. jó igen ez épp egy kisarkított példa, de annyira kiszámíthatatlan minden...

2 beszélgetés között 1 szoptatás az a baj hogy van hogy 1 óra :/

2022. szept. 19. 10:08
 8/10 anonim ***** válasza:
42%

Jajj a szoptatás fetisiszták.

Valamiért mindig bele kell okoskodni, ki hogy eteti a gyerekét.

Már nem is írom, hogy én meg szándékosan tápszerezek, és szándékosan apasztottam el a tejemet. Jujj, most mi lesz. 🤭

2022. szept. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%

8!

Én 1 szóval nem írtam, hogy csakaszoptatás... hidd el, én utáltam szoptatni. 10hónaposan le is választottam a lányomat, mert elég volt.

Én azt írtam, gondolja át, mit akar. Mert ha szoptatni akar, felesleges a tápszer. Akármi is az indok.

Mert ha 1x elkezdi a tapszerezést, akkor könnyen lehet, hogy a szoptatást ott ítélte halálra.


1#

2022. szept. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

8. Ki írta? Rémeket látsz. Azt írtam, hogy ha a szoptatás a cél. Ha nem, tök jó a tápszer, de ha tápszerezi, nem fog annyi tej termelődni. Ez tudományos tény sajnálom, hogy zavar. Senki egy büdös szót nem írt, hogy rossz a tápszer, de egyből bele kell kötni mindenbe, légyszi máshol éld ki a frusztrációdat. Amúgy anyuka kért tanácsot, bocsáss meg, hogy segítünk. Senki le se tojja te hogy eteted a gyereket, nem is kérdeztük, nem is fogjuk.


A nagyszülők most ne haragudj de ehhez szokjanak hozzá. Én simán szoptattam apám előtt is. Oké, hogy neked nem megy, nem baj de nehogy már a gyerek legyen a sorban az utolsó. Még egyszer ha neked jó a tápszer, nem lesz semmi baja, de így mindig probléma lesz a szoptatással. Mind járunk orvoshoz, védőnőhöz, ringatóra, babaúszásra stb. és megoldjuk. A szoptatás ezzel jár, és ha ezt a családod nem tudja elfogadni, nem veled van a probléma.

2022. szept. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!