Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bevigyük este az ügyeletre ez...

Bevigyük este az ügyeletre ez esetben?

Figyelt kérdés
Kisfiam 22 hònapos, sajnos tèlen volt párszor ilyen befulladása (hörzsögő, asztmatikus lègzès) 1x kòrház lett a vège, kiderült kutya/macska allergiás, anyumèknál fulladt többnyire, de azt mondták ez gyakori, kinövi, de addig az ősz/tèl szr lesz. Sajnos megfázott, ma már tüsszög, köhög, tele van váladèkkal, most kezd nyűgös lenni, többet köhög, de nem fullad, nem ugatòsan, csak simán köhècsel, ingerli a sok nyák, nèha öklendezik, nagyokat nyel miatta. Fel vagyok világosìtva, van itthon mindenünk, kapott rengeteg mèzes-citromos teát, levest, inhaláltunk Salvus vìzzel, Ventolin, Flixotide-t fújunk napi 2x,Fenistil csepp estère, vitaminokat adok, illetve Sinupretet. A kòrházas incidens òta elèg para vagyok, akkor is megfázással indult :( Szìvom neki porszìvòssal, fújom a Sterimmart, Nasivint, de szegèny már ordìt, ahogy közeledek hozzá :( Láza nincs. A hűtőben volt SOS esetère kúpunk is, de sajnos lejárt már. A köhögès aggaszt, van ittthon mèg Stodal, Bronchipret is, de nem mertem adni, mègsem vagyok orvos melyik lenne jò estère pláne. Holnap mindenkèpp viszem, a dokink szokott egy csepp vèrből CRP-tesztet csinálni. Fèrjem szerint ne pánikoljak előre, ha befulladna azonnal ügyelet, de hátha nyugis lesz az èjszaka. Ti mit tennètek? Szìvesen fogadok mèg praktikákat is ilyen esetekre, kinek mi vált be? Egyik rokonom azt tanácsolta főzzek hagymateát, a nyers hagymát meg tegyem az ágya mellè èjjelre +kacsazsìr melllasra. Ezek elèg fura dolgok, de szerinte ezek beválnak.
2022. szept. 20. 18:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Férjednek van igaza, felesleges így pánikolni. A kacsazsir nem fog megelőzni semmit (baromság). Szerintem állj le kicsit, a kruppos kúp az egyetlen, ami jó lenne ha lenne, a többi dologból már a fele is sok, kicsit meg van fázva, egyáltalán nem biztos hogy, bármi baja lesz ettől.
2022. szept. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
A nyers hagyma köhögésre tényleg jó. Egy tanács, ne pánikolj, de készülj fel arra, hogy esetleg menni kell!
2022. szept. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nagyon túlgondolod.

Azért mert volt ilyen baja, nem azt jelenti, hogy minden köhécselésből az lesz.

En 1db gyógyszert nem adnék, amig doki nem mondja


Ha tényleg baj van, akkor is bőven ráértek ügyeletre menni, elöbb minek?!

2022. szept. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ennyi mindenféle gyógyszerrel rengeteget ártasz a gyereknek, teljesen tönkreteszed az immunrendszerét!
2022. szept. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Lehet nektek úgy tűnik, de a felvilágosìtás alatt azt èrtem a doki utasìtásai ezek. Amint van panasza, köhögèse, megfázása adjam a befújòkat napi 2x, estère Fenistil ès ha "lengenek" a bordái azonnal kúp, s irány az ügyelet, de az ugye most nincs, lehet emiatt is vagyok frusztrált. Ez az utasìtás, a többi csak vitamin Cebion stb. Igen, sajnos parás vagyok, elismerem :/ Első gyerek is, ilyenkor sajnos hajlamos vagyok pánikolni belül, magamban.
2022. szept. 20. 19:06
 6/16 A kérdező kommentje:
4-es: Tessèk? Mivel ártok, a vitaminokat eleve ősszel ajánlja a gyerekorvos, Cebiont kap ès Devitet, ennyi. Ezen kìvül meg orvosi utasìtásra, asztma hajlam miatt kapja igèny szerint a 2 befújást + Fenistilt. Salvus vìz termèszetes. Szerinted direkt szìvatásbòl adom ezeket a gyereknek, hogy tönkretegyem?! Sterimar sòs vìz, baba kortòl adhatò. Minden anyuka náthás totyogònak ezt adja+ Nasivin. De köszi, hogy felnyomtad a vèrnyomásom, úgy is alacsony..
2022. szept. 20. 19:12
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

Én is azt mondom, hogy en nem adnék ennyi mindent neki.

Elsőkörben keresnék egy új orvost...

Fiam is befulladt már. Kórházba is voltam vele. Mégsem kell minden szarral tömnöm 2 köhhentés után. (2 éves).


Hidegpárásítás, és ha nem jobb, ügyelet. Nem ilyen hörgőtágító,olyan kúp...


Tényleg nem fogsz mást elérni ezzel, csak hazavágod a gyereket

2022. szept. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha rosszul lesz éjszaka elég akkor bemenni. Próbálj megnyugodni nem lesz semmi baj. Kicsit próbálj csökkenteni a sok készítményen amit adsz neki.
2022. szept. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg!

Most ha bemész az ügyelet egy köhécselő gyerekkel, szerinted még is mit csinálnak vele?

SEMMIT. Addig még nincs rohama nem is lehet, ellenben feltartod őket így más nem jut segítséghez.


Ez olyan mintha most bemennék h holnap esni fog ezért sanszos h migrénem lesz...

Megelőzésre nem tudnak semmit adni

2022. szept. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
23%

Én megértelek kérdező, nekünk a középső gyerek hasonló. Egy sima orrfolyásból két nap alatt tüdőgyulladás lesz simán... Többször volt kórház, tudnék mesélni... Vagy hát igen krupp.

Én is rögtön adom neki amit lehet, amint folyni kezd az orra, ha nem tenném borítékolható lenne a kórház. Nem vagyok ettől paramami, a másik két gyerek jobban viseli, nálunk nem is pörgök rá annyira.

De tényleg próbálj meg nyugodt lenni. Ha menni kell menjetek az ügyeletre.

Holnap pedig irass kúpot.

Én is irattam szeptember elején, most kezdte az ovit,így nyugodtabb voltam/vagyok. Most is betaknyosodott, de rögtön az elején kapta amit lehetett, nem kellett kúp.

Ja, az orrszívás nagyon fontos, akkor is ha utálja.

A gyerekorvosunk gyerek tüdőgyógyász, ő Ambroxolt szokott javasolni. Az segít felköhögni a cuccot, azt csak nappal érdemes adni.

Jobbulást!

2022. szept. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!