Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen alvó a babád? Volt...

Milyen alvó a babád? Volt nagy változás?

Figyelt kérdés

A kislányom 2,5 hónapos koráig gyakorlatilag alig aludt. Most 2 hónapja nappal erőlködünk, de éjjel nagyon jól alszik (8-10 órát egyhuzamban). Max egyszer-egyszer ébred meg enni, vagy mert valami diszkomfort van. Olyan jó lenne, ha így maradna, de nem merek ebben bízni. :D

Barátnőméknél pont fordítva volt, kb. a baba 3 hónapos kora óta nem alszanak éjszaka egyáltalán.

Tudom, ez egyénileg változó, de a ti babátok hogy aludt/alszik? Volt valami nagyobb változás, amikortól jobban/rosszabbul aludt tartósan? Nem egy-egy napokra gondolok, hanem tényleg szokás változásra.


2022. szept. 21. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
2,5 éves és talán most van valami fény az alagút végén...de, ha beteg (és a bölcsi miatt kb 2-3 hetente), akkor megint rosszul alszik. 2,5 éve folyamatos riadókészültségben vagyok. Kb minden éjszaka volt valami. Néha 1-2, néha meg 15 percenként. Az első 6 hónapról meg ne beszéljünk. Utána meg a következő 6ról. Én nagyon kíváncsi vagyok, hogy mikor lesz tényleg maradandóan és tartósan jobb....
2022. szept. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szörnyen alszik első naptól. 😂 Egyelőre nem tapasztaltam látványosabb változást, amióta kő kemény szigorral követjük a napi rutint, annyit sikerült elérni, hogy éjjel csak 1-2 óránként kel. Nappal meg vagy alszik, vagy nem. 1 éves. Én már szétestem teljesen, fogalmam sincs, hogy vagyok még életben, életemben nem voltam ennyire dekoncentrált.
2022. szept. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Fiam (3.5éves)

Ő kb 3 hónapig ataludta az éjszakákat. Onnan 1éves koráig kismilliószor kelt éjjel. 1 évesen leszomtattam a szoptatásról, azóta a mai napig 1x kel.


Lányom (jövőhéten lesz 1 éves) viszonylag jó alvó volt. Amikor jöttem a mozgásfejlődések (pl ülés, mászás) akkor volt 1-1 hét mikor többször kelt. Viszont 8 hónaposan elromlott. Azóta egy éjjel akár 6-7x is kel. Azóta 3 óránál nem aludt többet. És rengeteget virraszt

2022. szept. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 3 hónapos koráig csak enni kelt fel, utána 15-16 hónapos koráig nagyon nagyon sokszor, ezt követően viszont elkezdte átaludni az éjszakát. Mindig is korán kelő volt (3 hónapos korig és 16 hónapos kora óta 6 körül kel, köztes időben 5 körül kelt)

7 éves, az elmúlt 6 évben nem volt változás.


Kislányom mindig is nagyon jó alvó volt, most is 7-kor kelteni kell vagy pont keltés előtt ébred. Babaként is kevésszer evett, később se a fogzás se a mozgásfejlődés nem zökkentette ki az alvásából.

2022. szept. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nalunk nem valtozott semmi, az elso naptol kezdve nem alszik :D

Nyilvan lassan 3 evesen kiszamithatobb az alvasa, de 3 orankent most is csekkolja, ott vagyok-e.

2022. szept. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3 hónapos koráig úgy ahogy jól aludt. 1-2 alkalom volt, hogy aludt egyben 7 órát, de inkább a 3 kelés volt jellemző, este akkor is nehezen aludt.

1 éves lesz jövő hónapban, és azóta kínszenvedés minden éjszaka. Max 2 óránként ébred, ráadásul újabban nem alszik vissza cicin, hanem el is kell ringatni utána. Este nem hajlandó aludni 10-nel hamarabb.

2022. szept. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6 hónapos, még sosem aludta át az éjszakát. Eleinte 8kor aludt el, majd 1kor és 4kor kelt. Azt hittük csak javulni fog a helyzet. De rosszabb lett, olyannyira, hogy most 7 és 8 közt alszik el és már 10 kor kezdi az ebredezést.. Kb. 6x kell kelni hozzá éjszaka. Nem eszik, nem iszik, de még kell simogatni vagy cumit betenni, esetleg menni vele egy kört a házban hogy visszaaludjon...
2022. szept. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2,5 lesz lassan a lányom. Kb egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor aludta át az éjszakát.

Most már egy jó ideje nem eszik, nem iszik éjjel amikor felébred, csak átjön mellém amikor felébred. Forgolodik egy fél órát, majd alszik tovább.

2022. szept. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!