Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Üdv, Elsősorban olyanok...

Alone46 kérdése:

Üdv, Elsősorban olyanok válaszát szeretném hallani akik az adott városokban élnek. Szombathely,Pécs,Debrecen,Veszprém, Sopron, Szekszárd? Milyen az élet, van esetleg biztos munkalehetőség? Milyen a közbiztonság? Oktatás?

Figyelt kérdés
Továbbá érdekelne az egészségügyi ellátás(tudom olyan amilyen mindenütt) Budapestiként érdeklődnék, hogy ezek közül melyik a legélhetőbb város? Köszönöm a válaszokat.

2022. máj. 4. 00:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem arról, hogy melyik a legélhetőbb ezen városok közül jó esetben az tudna érdemben válaszolni aki mindben élt és össze tudja hasonlítani objektíven őket. Én Debrecenben élek jelenleg. Itt az élet nem túl izgalmas, de nem is túlzottan unalmas, el lehet lenni de közelében nincs annyi látnivaló vagy program mint Budapesten. Látnivaló, érdekesség nem sok van se a városban se a környékén. Ami nekem a legfájóbb, hogy kirándulási lehetőség is nagyon kevés van a város környékén és ami van azok is totál rotty lepukkant helyek, vagy eleve nehéz eljutni oda. A városban az emberek viszonylag normálisak nem az a totál érdektelen, közömbös Pesti mentalitás, de azért vannak oltári nagy parasztok is szép számban. Jellemző Debrecenre egyébként, hogy nagyon sok a környező nem éppen kultúr településekről beköltöző félig sem művelt sutyerák. Szerencsére a brazilok egyre messzebb költöznek a városból az árak emelkedésével, helyettük a pénzes, uzsorás fajtársaik kezdenek egyre többen megjelenni a városban hasonlóan Pesthez. Munkalehetőség van, de a multicégeknél is kevesebbet fizetnek Debrecenben mint Pesten és úgy egyébként is jellemző Debrecenre, hogy elég alacsonyak a bérek országos viszonylatban is, bár az általad felsorolt városok közül szerintem csak Sopronban jobbak a fizetések. Viszont egy jobb állásra elég nagy a túljelentkezés, tehát nem könnyű jó melóhelyet találni Debrecenben. Többműszakos gyári sorgép melóból van rogyásig. A közbiztonság szerintem viszonylag jó, még sosem ért komolyabb atrocitás sehol, se éjszaka, se nappal leszámítva néhány koldus hőbörgését. Persze nem is keresem a bajt és a brazil hordákat kerülöm, akik a környező halmozottan hátrányos területekről jönnek a belvárosba portyázni nyári hétvégenként vagy rendezvényeken például. Az oktatás szerintem elég sokrétű Debrecenben, a gimnáziumok közül van 1-2 igazán nívós. Az egyetem szerintem országosan nem a legkimagaslóbb, sokan többre tartják a Szegedi egyetemet, és hát az sem mellékes, hogy leginkább egy nagy fide$zes vállalatnak lehetne inkább nevezni, annyi pénzt bekaszálnak az államtól meg a külföldi diákoktól. Egyébként van már német általános iskola és nemzetközi iskola is ami arról hirhedt, hogy állami pénzből létesült a burzsujoknak, meg a polgármester gyerekének. Az egészségügyi ellátástól Debrecenben sem kell sokat elvárni, ha komolyabb bajod van akkor itt sem érdemes az állami ellátást választani. Egyébként viszonylag jól megszervezett, orvos van elég csak hát olyanok amilyenek. Általában a külföldről itt ragadt orvosok normálisabbak, becsületesebbek, meg inkább emberként kezelik a beteget mint néhány tudálékos nagyképű magyar orvos, de ez eléggé egyénfüggő. Magánklinikából is akad Debrecenben, de azok nem olcsók itt se. Úgy nagyvolnalakban szerintem nem rossz hely Debrecen főleg a kelet-magyarországi elhelyezkedéséhez képest, az utóbbi időben elég sokat fejlődött, sokat változott, bár ezekről a változásokról nem mindenki pozitívan gondolkodik. De azért azt se kell elhinni amit a helyi fide$z maffia propagál orrba-szájba, hogy Debrecen a legjobban fejlődő város az országban. Nagyon nyögve nyelősen, iszonyat lassan mennek az igazi, emberek életszínvonalát javító fejlesztések például az úthálózat fejlesztése és nagyrészt látványberuházásokra tapsolják el a milliárdokat. A város elhelyezkedése, környezete viszont nem túl előnyös, bár van akinek a lapos dögunalom jön be.
2022. máj. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, még ebbe a hosszú irományomból is kimaradt a lakhatás, pedig látom, hogy oda hashtagelted. Debrecenben nagyon drágák az ingatlanok országos viszonylatban is, persze jóval a budapesti árak alatt van. Szerintem közvetlenül a győri és a soproni után helyezkedik el az itteni árszínvonal. Az albérletárak tekintetében már szerintem nem ennyire az élvonalhoz tartozik Debrecen, de így is a legdrágábbak közé tartozik. Viszont a fizetések alacsonyabbak mint mondjuk Győrben így valamivel nehezebb a megélhetés.
2022. máj. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Sopron tele van....
2022. máj. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
45%

Az általad felsoroltakból Veszprém és Sopron a legjobb. Veszprémben nagyon jó iskolák vannak, és kiváló közbiztonság, Sopronban már nem annyira jók a sulik, de viszont ott is jó a közbiztonság,

Bár én Veszprémből inkább elköltöztem, unalmas hely. Az általad felsoroltak között Szombathely szerintem a legjobb, hiszen ott is rohadt jó sulik vannak, közbiztonság pedig elég jó, rengeteg multi van ott munka bőven van, sőt GDP-ben az ország 3. leggazdagabb környéke Vas megye (GYMSS és BP után)

2022. máj. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%

4-es, te már ne igyál többet, vagy keresd meg az elgurult gyógyszereidet.

Előszőr azt írod Veszprém és Sopron a legjobb, de Veszprém annyira unalmas volt, hogy elköltöztél, majd szt írod Szombathely a legjobb, miközben Szombathelyhez képest még Debrecen is sokkal fejlettebb.

2022. máj. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Sopron mellett lakok. Sok Soproni panaszkodik, hogy tele a város, de legtöbbjük abból indul ki, hogy gyerekként 25 éve milyen volt, amikor az egész szinte el volt zárva a nyugati hatar közelsége miatt. Ehhez képest egy Budapesthez vagy Debrecenhez képest sztem egyáltalan nem zsúfolt. A határ 30 kmres körzetén látszik nagyon, hogy minden második vagy harmadik ember euroban kapja a fizetését. Végig lehet menni mondjuk Sopron - fertőd , nagycenk vonalig elég rendezett az egész

. Aki szerint nem az, az nem járt keleten. Nekem biztonságot ad az, hogy az Eu egyik legfejlettebb fővarosának agglomerációja is elérhető (bécs) munka szempontjából. További előny, hogy a helyi vállalkozások sok osztrák jól fizető ügyfelet érhetnek el.

2022. máj. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

És lemaradt, aki csak azért jött ide, mert kolbaszból van biztos a kerítés annak nem jött be

. De sok keletről ideköltöző családot ismerek akik ha szorgosak voltak és netán a pár egyik tagja Ausztriában talált munkát, azok 5 év alatt sztem többre mentek mint keleten 20 év alatt. Ami azért félig meddig szomorú is.

2022. máj. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Sok Soproni panaszkodik, hogy tele a város, de legtöbbjük abból indul ki, hogy gyerekként 25 éve milyen volt



Nem 25...simân csak 10 éve milyen volt...amiota a kutyákat is átengedik a határon azóta iszonyatosan prolisodok a helyzet..

2022. máj. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

5, szövegértés egyes leülhetsz.

Felsorolt kérdéseket, abból igenis Veszprém a legjobb, de ott olyan jó a közbiztonság hogy szinte unalmas a város.

2022. máj. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Veszprémben a közbiztonság jónak mondható. Talán 1-2 utca van ahova én sötétedés után nem mennék. Nappal minden oké.

Az egészségügy talán átlagos. Elismerem szerencsére kevés a tapasztalatom.

Munkaerőhiány van.

Az élet valóban kissé unalmas de nekem pont ez tetszik.

Ha egy csendes békés nyugodt helyen akarsz a családoddal élni akkor Veszprémet ajánlani tudom.

2022. máj. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!