Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejbegríz minden este? Most...

Tejbegríz minden este? Most itt tartunk, a 17 hónaposom nem hajlandó semmit sem enni vacsira, csak tejbegrízt, és persze az 5 éves is. Majd megunja, vagy erőltessem a más vacsorát?

Figyelt kérdés
Sokmindent megeszik, napközben nincs is gond, de vacsira nem kell más
2022. szept. 22. 13:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Okosat nem tudok mondani, de a párom egyetemista koráig minden egyes reggel tejbegrízt evett. Szóval ne számíts arra, hogy le fog szokni róla :D. De a nap többi részében ő is normálisan evett.
2022. szept. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
7%
Ha nem teszel bele cukrot, rögtön leszokik róla. Más kérdés, hogy akkor meg a cukros kakaót fogja kérni vagy a fagyit.
2022. szept. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem erőltetni kell, inkább csak ügyesen megkínálni olyasmivel, amiket ti is esztek. Könnyen bele lehet csúszni abba, hogy túlságosan rögződik egy-egy étel, és akkor nem hajlandó mást enni...
2022. szept. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%

De ez miért baj?

Vacsira mi se eszünk itthon sült oldalast tepsiskrumplival.

Virsli, tojás, tejbegríz, szendvics tésztasaláta stb

Ebédre eszünk főtt ételt.

2022. szept. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem eszi meg, csak sz.r lesz az éjszakánk. 2(!) hétig adtam mindenféle vacsorát, ha ette ette, ha nem nem. Hát nem ette. Most végigalussza az éjszakát.
2022. szept. 22. 14:49
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Hadd egye akkor. Szerintem előbb-utóbb csak megunja.


Erőltetni mást úgyse tudsz, a torkán nem fogod lenyomni az ételt. Kínálni persze lehet mással, hátha, de gondolom ezt csináljátok amúgy is.

2022. szept. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%

Hát az én bátyám is kiskorában csak azt ette vacsira, de még egyetem alatt is rendszeresen. Azt mondta az esküvőjén is az lesz torta helyett :D


Az én kisfiam csak 9 hónapos, szóval érdemben nem nagyon tudok hozzátenni... de szerintem, ha napközben változatosan étkezik, főleg ebédre a főttételt, akkor nincs baj. Lehet, hogy később más hóbortja lesz. :)

2022. szept. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még jó is, hogy nem kell azon agyalni, mit egyetek. Én cukor nélkül csinálom, mióta gyerekem van, finom úgy is.
2022. szept. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem se baj, de kérdezz meg egy dietetikust inkább. Mégiscsak gyorsan felszívódó szénhidrát. Cukor nélkül nem rosszabb szerintem, mint egy kifli tejjel. Egyébként én is évekig ugyanazt ettem reggelire és vacsorára is, nem lett bajom :-)


Ha változtatnál, kis lépésekben próbáld. Tejberizs? Ha az megy,

jöhet a rizskoch, gyümölcsrizs, ugyanez túróval, más ízesítéssel, gyümölcsszósszal, gyümölcsmártással majd gyümölccsel stb. Lassan csökkentve az édességét. Gyümölcs mellé hátha elfogynak sajtkockák, és így lassan a sósra is áttérhetsz.

2022. szept. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Tönkölybúzadara nagyon finom, cukrot nem rakok bele, mondjuk azt szokta meg sose raktam bele.
2022. szept. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!