Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bébikompról szeretnék tapaszta...

Bébikompról szeretnék tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
Miért jó a babáknak és miért nem! Napi 10-15 perc is káros lehet, ha fixen van vagy mozoghat vele? Hány hónapos kortól lehet használni? Ha már stabilan ül csak akkor vagy már előtte is? Előre is köszönöm a válaszokat!
2010. szept. 26. 23:20
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
A baba milyen fejlődésére lehet káros hosszú távon?
2010. szept. 26. 23:22
 2/19 anonim ***** válasza:
Nekünk vészhelyzetre volt használatban az örökölt komp.A gerincre , izmokra mozgáskoordinációra van káros hatása.Nem javaslom,ugyanis nagyon hozzá tudnak szokni.5 perc lélegzetvételhez juthatsz ha van kézközelben,de ennyi!
2010. szept. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

Én tőled kérdezném: miért akarsz neki venni, amikor annyi ellenzője van ennek a dolognak?


Mert a baba szeretné?

Konnektorba nyúlni is szeretne, pedig életveszélyes; csokit is enne, pedig egészségtelen...


Ne vegyél kompot. Káros!

"Hátráltathatja az egészséges mozgásfejlődést"

"a „normál” fejlődésű gyermekek esetében a használata indokolatlan

statikai terhelést jelenthet a gerincoszlop számára, felgyorsíthatja a felegyenesedési reakciókat

(7-10 hónapos kor közötti csecsemők már állnak, kapaszkodva járnak) és ezáltal igen értékes folyamatok maradhatnak ki, vagy rövidülhetnek le (kúszás, mászás, ülésben történő „kétkezes” manipuláció stb.)."


Ha " bébikomp használatával tanul meg járni a gyermek,

később az önálló járás során jellemzővé válhat egyfajta járásbizonytalanság (túlzott óvatosság, koordinálatlanság), ami abból ered, hogy a korai felegyenesedés miatt az idegrendszer fejlődésében másképp szerveződik az egyensúlyközpont és más,

a helyes észlelésért felelős területek fejlődése is."


"Igen, igaz, hogy a gyermek hamarabb eljut a kívánt célig, de nem véletlen, hogy nem azonnal állunk fel és indulunk el. A forgás, kúszás, mászás nem véletlenül előzi meg az említett fázisokat. Minden egyes mozgásfejlődési állomás előkészíti a következő mozgásforma kivitelezését,

mind izomzatilag, mind idegrendszerileg. A kúszás, mászás során más perspektívából látjuk, tapasztaljuk meg a világot! Ezek a tapasztalatok elengedhetetlenek

az értelmi fejlődés szempontjából is!"


Forrás: [link]

2010. szept. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

1. Nem szeretnék neki venni!

2. Van, mert kaptuk!

3. Még nem raktam bele egy pillanatra sem, mert annyi negatív dolgot hallottam róla, de pozitívat is! Ezért írtam ki a kérdést.

8 hónapos baba anyukája!

2010. szept. 26. 23:38
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszi, ismerem azt az oldalt!
2010. szept. 26. 23:40
 6/19 anonim ***** válasza:
42%

23:35 egyet értek!

nem éri meg!

2010. szept. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Ne használd,de ha szükség hozza,tudd,hogy ott van.
2010. szept. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
56%

A keresztlányomnak használtak bébi kompot és elég labilis volt a járása. Nem tudta koordinálni elég sokáig a járását. (Ez volt a tapasztalat)

6,5 hónapos a lányom és 3 hete voltunk konduktorhoz, teljesen mással kapcsolatban. Ő sem javasolta, pont a járás miatt, + amit olvastál ezzel kapcsolatban.

Vagyis szerintem inkább hanyagold. De ez csak javaslat:)

2010. szept. 27. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
43%

Egyik ismerősnek viszont gyógytornász javasolta a bébikompot, hogy jobban fejlessze az állóképességet. Érdekes, nem?


Én akkor raktam már csak bele a kisfiamat, amikor stabilan tudott ülni, és a felállással próbálkozott. Napi 2x10-15 percre csak, egyrészt, hogy így tudjon helyet változtatni, másrészt pedig ő akart menni vele a lakásban. Én azt tapasztaltam, hogy segített a stabilabb állásban, másrészt meg abban biztonságban is tudhattam, amíg volt pár percnyi dolgom.

2010. szept. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
43%
Az én fiam 8 hónapos lesz,6 hónapos volt,amikor kaptunk egyet.Összesen max. napi 1 órát töltött benne,de Ő akkor már fel tudott állni (kicsit sietett a drágám...).Igazából csak Te (esetleg gyógytornász) tudod eldönteni,hogy beletehetd-e vagy sem.Én nagyon ellene voltam,hiszen Ti mind azt mondtátok,nem tesz jót neki.De olyan gyorsan fejlődik a mozgása,hogy (komolyan mondom) NEM TUDOM MÁR KÖVETNI!!!!Egyszerűen nem tudom már,hogy mikor lett a kúszásból mászás,és mikor állt fel először,annyira gyorsan történt minden...1 max. 2 lépést néha meg tud tenni egyedül...Talán épp Neki találták fel a kompot...Egy olyan babának,akinek lassú a mozgásfejlődése (nem az enyémhez képest,hanem úgy általában),én nem ajánlanám a gerince és a lába miatt.
2010. szept. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!