Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi gond lehet a babámmal?

Mi gond lehet a babámmal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy tündéri 9hónaposom.

Felüll, kuszik, mászik, kapaszkodva feláll. Zenére "táncol" ha mondom, hogy nem vagy nincsen akkor nagyon sokszor rázza a fejét és ha mondom, hogy pápá sokszor integet. Ha mondom és mutatom, hogy gyere akkor jön de csak nekem. Viszont nem gagyog/gügyög még mindig. Pápánák ggg-t hangoztat meg neha kkk ezt "mondja" de ezen kivűl semmi. Illetve a nevére se hallgat. Ha örül valaminek síkit jó kedvűen. Nevetni akkor nevet rajtunk csak ha álmos vagy csikizem. A hallása viszont tökéletes. Mosolyogni mosolyog. Ezen kívül nem fogja még a cumisüvegét, cumit nem veszi a szájába és semmi mást (játékot, ételt sem). Ami még furcsaság nekem, hogy szinte mindig kapaszkodik bárhol van illetve fürdésnél is úgy fürdik, hogy a gumikacsáját végig fogja el se engedi. Vannak ezek a forma bedobó játékok azzal ugye még nem tud játszani de van benne egy lila meg egy sárga karika azt viszi szinte mindenhova ha kiborítom a formákat és összekeverem akkor is csak azt a kettőt veszi ki. Esetleg ezek az említett dolgok utalhatnak valami komoly betegségre? Annyira aggodok mert egyébként szerintem nagyon ügyes de azért szerintem ez a pár dolog elég nagy dolog, hogy nem csinálja. :(



2022. okt. 15. 09:40
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
87%
Az égvilágon semmi baj sincsen a gyerekeddel
2022. okt. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Hát a védőnő is mindig belém beszéli, hogy nem
2022. okt. 15. 10:04
 3/27 anonim ***** válasza:
95%
De most komolyan, milyen betegségre utalnának? Mi az amire gondolsz? Miért keresed benne a hibát, amikor az átlaghoz képest fejlettebb gyereked van? Így nagyon nehéz életetek lesz, ha mindig csak keresed a rosszat és abszolút nem szeretnélek ezzel bántani.
2022. okt. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Én nem keresem csak aggódok mert ahányszor megyünk a védőnőhőz mindig mond valamit ami nem jó pedig szerintem ügyes de ugye én nem értek ehez első gyermekem.



Kérlek aki az 1# válaszolót lepontozták ki fejtenék miért? Mármint ne tartástok magatokba kérlek

2022. okt. 15. 10:13
 5/27 anonim ***** válasza:
86%
Fogadjunk, hogy autizmusra gyanakszol! 🤦
2022. okt. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
91%
4. De mit mond, mi nem jó?
2022. okt. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
49%
Van a mackó gyógytorna rendelőnek beszédindító gyakorlatokat tartalmazó könyve, mi nagyon szeretjük :) 6 hónaposan kezdtünk belőle "tornázni", másnap már be nem állt a szája a lányomnak. Egyedül vagytok otthon, vagy van kivel beszélgetned napközben, úgy hogy ő is lássa, hallja? Az én lányomat például nem nagyon hozza lázba ha hozzá beszélek, de ha mással beszélgetek, akkor rögtön úgy érzi, hogy a saját verzióját is el kell mondania 😂 Mit mondd a védőnő, mi a baj? Hogy nem veszi a szájába a dolgokat? Hogy nem érdekli a formabedobó az szerintem tök átlagos. Az a két karika biztos tetszik neki, na :)
2022. okt. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
79%
Ő így fejlődik. Az unokám is lemaradt kicsit, de most másfél éves, és rengeteg dolgot tud! Hirtelen kezdett érdeklődni, beszélni, járni. A védőnők meg azt akarják, hogy könyv és betű szerint fejlődjön minden gyerek. Ez nagyon stresszes. Ne aggódj, és ne foglalkozz vele mit mond. Nem lesz semmi baj.
2022. okt. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
85%

Könyörgöm 9 hónapos mit akarsz még tőle? A lányaim ennyi idősen kezdtek el éppen csak mászni nem hogy felállni.

Az hogy ennyit "beszél" csak ennyi idősen bőven elég. Tudom hogy rohanó világban élünk de ne siettessük már Őket örökké.

2022. okt. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Semmit nem várok tőle! De a gügyögéy/gagyogás már hónapok óta kéne menjen meg beszédre reagálni gügyögéssel de ő nem reagál. Sokan vagyunk mindig beszélve van hozzá.
2022. okt. 15. 11:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!