Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mi a véleménye a tehénte...

Kinek mi a véleménye a tehéntej adásáról? Tényleg 3 éves kor alatt nem ajánlatos?

Figyelt kérdés
Sokat olvastam és ma láttam tv-ben is, hogy van olyan anyuka aki 3 éves kor alatt nem ad tehéntejet a babájának. Mi a véleményetek erről? A vesét megviseli még ebben a korban? Én egyszer próbáltam, de nem igazán szerette, nem volt hajlandó meginni. Egyszer ette meg a tejbegrízt is.13 hós.
2010. szept. 27. 18:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
1 éves kor előtt nem ajánlják mert fajidegen fehérje.
2010. szept. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
32%
1- éves kortol ugyan úgy lehet adni neki csak elötte fel kell forralni a tejet. semmi baja nem lessz.
2010. szept. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
32%
Én adom, mi is kaptuk, még korábban is, és semmi baja a vesénknek. Nekem a védőnőm is a tehéntejet javasolta 1 éves kor után.
2010. szept. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
35%

Nem a vesét viseli meg, hanem az arra hajlamosaknál okozhat allergiát.


Olyan ez, mint a megszakítás: 68% nem esik tőle teherbe, ők magabiztosan tanácsolják a többi 32%-nak, hogy ez jó módszer. :-(


Most biztos jelentkezik egy csomó anyuka, aki már három hónapos korában tehéntejet adott a gyerekének, akinek nem lett semmi baja. Jó neki. De vajon azt is tudja, hogy az allergia nem jön ki azonnal? Talán csak évek múlva. Anyám csak nagyon rövid ideig szopott, utána tehéntejet kapott. 53 éves korában jött ki rajta a tejallergia. Egyetlen tányér túrós tésztától kiütése lesz szegénynek, pedig imádja a túrót. :-( A nővére sokáig szopott, neki nincs baja.


Én egélszen addig, amíg lesz tejem, nem adok neki tehéntejet. 1 éves kor alatt biztosan nem. A 3 évet nem tudom, hogy kivárom-e.

2010. szept. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
1 éves kor feletti babákra gondoltam természetesen. Alatta nem kérdés. Úgy hallottam, sok anyuka nem adja, mert nem egészséges. Annak a válaszát várom, aki esetleg hasonlóan gondolkodik.
2010. szept. 27. 18:09
 6/17 A kérdező kommentje:
Sokan addig babatejet adnak.
2010. szept. 27. 18:11
 7/17 anonim ***** válasza:
Én is hallottam erről. Én adnék neki tejet ha meginná (14 hós) de nem kell neki. Főzelékeket én is tejjel csinálom, úgy megeszi. Én úgy vagyok vele ha lenne tejérzékeny a családban vagy a tejtermékektől pöttyöződne a gyerek akkor meg várnám a 3 éves kort, de mivel ránk egyik sem igaz adnám neki már most ha elfogadná.
2010. szept. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%

a babatejpor(horribilis összegért) gyártók gazdagodnak meg csak igazán 3 évig:-)) Ki tudja ugye abban is mi van. Majd 10 év mulva kiderül hogy a 60% élő méreg.

Amugy egy éves koráig nem adtam tejet a lányom tejfehérjeérzékeny volt nagyon durva ekcémával. Másfél éves korára gyönyörűen kinőtte azóta imádja és semmi baja nincs tőle.

2010. szept. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

én így gondolkodom.

2 éves a babám, reggel-este tápszert iszik, ill. most akarok junior italra váltani, csak sehol nem lehet kapni.

ivott már tejet,többször is, de rendszeresen nem fogok adni.

neki ez a reggelije, teljes értékű étkezés, minden vitamin stb. benne van. miért lenne jobb a tej?! egyébként pedig igen, megterheli a vesét, emésztést stb. és allergizálhat is. a tejben mi van?! kálcium, azt' ennyi.

eszik tejes dolgokat, tejtermékeket, de vigyáztam ezeknek a bevezetésénél is. nálam szóba se jöhet 7 hónaposan a joghurt pl....

szóval ezért.

2010. szept. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Lányom majdnem 22 hónapos, most szoktattam át a napokban a tápszerről a bolti tejre. 1-2 héttel ezelőttig nem ivott még egyszer sem tejet.

Még maradtam volna szívesen a tápszernél, de túl drága, és 2-3 hét múlva megszületik a kistesó is, nem bírnánk anyagilag :(

2010. szept. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!