Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Délután mi a legkésőbbi...

Délután mi a legkésőbbi időpont, amikor leteszed aludni a babád?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert kislányom 7 és fél hónapos, és két napja délután öt- hatfelé elfárad és leteszem még aludni. Amúgy alszik egyszer délelőtt és ebéd után is. Viszont így este csak fél tízfelé alszik el. Szerintetek baj?
2010. szept. 27. 18:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem baj lenne.

Ezt neked kell tudnod, hogy baj vagy nem baj.

Az én lányom 7 hónap körül állt át a napi 2 alvásra. Délelőtt és délután is másfél órát aludt, de legkésőbb 4-fél5-ig felébredt vagy én ébresztettem, hogy este 8-kor menjen utána aludni.

Én nem bírnám, ha még 10-kor ébren lenne a gyerekem, mivel 10-kor ÉN szeretnék aludni menni. Így 8 és 10 között még van egy kis magánéletem is.

2010. szept. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát igen. Nálunk is eddig este hétkor fürdött, kaja, nyolckor aludt. Nem tudom miért nem bírja. Csak akkor van el, ha kézben van. Ez azért fárasztó, mert egész nap egyedül vagyok, Apja este kilenckor esik be...
2010. szept. 27. 18:31
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha téged nem zavar akkor engem miért zavarna.

Az én fiam volt olyan hogy nem aludt egész nap és este 9 -kor kidőlt szó szerint és 10 -ig aludt utána meg hajnali 1 -ig fent volt.

Egyébként most aludt el ma még nem aludt most hagyom egy órát aludni utána felkeltem és a szokásos időben megy aludni.

20 hónapos kisfiú anyukája

2010. szept. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1.vagyok, akkor próbáld elhúzni az ebéd utáni alvását, hogy kibírja estig, és már ne aludjon 5-6 fele is. Szerintem most állna át ő is a napi 2 alvásra. Valahogy húzd el a délelőtti alvást is, és a délutánit is, hogy csak napi 2 legyen. Így nem lesz gond, hogy este 8-kor újra aludjon.

Sajnos ilyenkor segíteni kell őket ebben.

Majd 1 év körül jön az, hogy a napi 2-ből lesz a napi 1, de az is elég szenvedős szokott lenni a babáknál :(

Kitartás, minden jót!

2010. szept. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom tologatni!
2010. szept. 27. 18:37
 6/10 poci-maci ***** válasza:
nekem a max az 3 óra és ilyenkor alszik 1,5-2 órát és 8kor fürcsi kaja és fél 9kor pedig csucsu van
2010. szept. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nincs ezzel semmi gond. Az én fiamnak is volt 7 hónapos kora körül ilyen periódusa, de ő alapból 9-kor fürdött addig is. Muszáj volt letegyem 6-7 körül aludni, mert ha nem, akkor 8-ra elfáradt, fürdött, fél 9-kor már evett, aludt, aztán éjszaka 2-3 körül meg kukorékolt. Most 8 hónapos, egy ideje nem alszik csak 2* naponta, ebéd előtt és után. 8-8.30 körül fürdés, és mostmár alszik reggel 7-8-ig. De van, hogy úgy alakul, hogy még estefelé is alszik kicsit, pl. szombaton, mikor jöttünk hazafelé a babaúszásból. De 8-nál tovább akkor sem hagyom aludni.

Nyugodj meg, valszeg magától el fogja hagyni pár hét múlva.

2010. szept. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
az enyém 8 hónapos. 6-7 között alszik el még egy fél órára. ébredés után vacsi, kb. negyedórával később pancsi. játék míg rendet rakok, vacsorázom, zuhanyzom stb., 10 óra körül, ha elálmosodik, cicin alszik el. nekünk ez így teljesen jó, mi sem szoktunk 11 előtt nagyon lefeküdni. reggel 8-9 között szokott ébredni, napközben ezzel az estivel együtt 3x fél órát, 40 percet alszik. nem baj, ha a tiéd így alszik, de ha nektek kényelmetlen, változtass rajta!
2010. szept. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

az én lányom 8 hónapos múlt és még 3-szor alszik, így késő délután általában 5-6 között alszik fél órát, és ennek ellenére fél 8-kor fürdik, majd vacsi és alvás kb 8-tól. néha kihagyja ezt az alvást, valaki jön, mi megyünk, de nem babakocsival...stb, akkor nagyon nyűgös. az is előfordult, hogy 6 után aludt, akkor viszont később aludt el, de nem sokkal.

szóval szerintem nem baj, ha alszik még késő délután, esetleg ne engedd sokáig aludni, max. fél órát, így lehet, hogy hamarabb elaludna este.

2010. szept. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. szept. 28. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!