Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem fordul hasról hátra?

Nem fordul hasról hátra?

Figyelt kérdés
6 hónapos a fiam és nem fordul át hasról hátra. Egyszer kétszer csinálta, de azóta inkább elkezd sírni, ha már megunja a hason fekvést, de hátra nem fordul. Már kb 1 hónapja fordul hasra, akárhányszor leteszem rögtön átfordul, fordítva viszont nem csinálja. Baj lehet?
2022. okt. 21. 06:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Elírtam azt akartam írni, hogy 2 hónapja fordul hasra kb 4 hós kora óta
2022. okt. 21. 06:23
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Hát a 6hós státuszon kérdés,hogy mindkét irányba forog e.Kérdezd a védőnőt.Az én lányom 5 hónaposan már forgott mindkét irányba.
2022. okt. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk pont fordítva volt. A 6 hónapos státuszon még csak az egyik irányba csinálta, erre azt mondta a védőnő, hogy ne aggódjak, hamarosan menni fog a másik irányba is. Én is azt gondoltam, hogy addigra már tudnia kell mindkét irányba. De igaza lett, 1-2 héten belül már ment neki.
2022. okt. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt. Kiderült hogy feszes a válla, a többi része pedig hipotón. 2 hónapig jártunk Dévényre és tsmt tornára és teljesen rendbejött.
2022. okt. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez volt velünk is. Segíts neki hátra fordulni úgy, hogy a fejét tolod a talaj felé ugye az egyik irányba, és azt az oldali karját, amerre dönteni akarod, kinyújtod neki. Biztos találsz róla videót. Az orvos azt tanácsolta kezdjük puha talajon, mert fogja próbálgatni magától is és a puhább talajon könnyen átgördül(pl szivacs), majd fokozatosan vigyem keményebbre ha már rendszeresen csinálja a puhán. Sok baba megijed félúton, amikor dőlne át.
2022. okt. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!