Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos baba mellé jó ötlet...

9 hónapos baba mellé jó ötlet volt egy Boston Terrier?

Figyelt kérdés
Kislányom imádja az állatokat, bárkihez megyünk akinek van háziállata nevet, örül, akar velük játszani. Séta közbe is minden kutyus mellett meg kell állnunk. Így úgy döntöttünk, hogy nekünk is lesz kutyánk. Mivel lakásba élünk egy kis termetü és nem túl hiperaktív kutyát szerettünk volna. Sok válogatás, olvasgatás után boston terrier mellett döntöttünk. Mivel még csak 3 hónapos, nagyon játékos amivel nem lenne baj, csak mindig rá akar ugrani a babára. Amikor rászólunk akkor lenyugszik. De mindig “elfelejti” és újból rá kell szólni. Kicsit megijedtem, hogy nem fog tudni figyelmesen bánni a babával és belegondoltam, hogy lehet nem is volt olyan jó ötlet egy kutys. Nyugodtabb lesz amikor felnöl? Meg tudja egy boston terrier tanulni, hogy a babával figyelmesen kell bánni? Valakinek van tapasztalata kutya baba kapcsolatba? Nálatok szépen “kijönnek”?

2022. nov. 7. 18:54
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
93%

Még nagyon kiskutya. Ne várjál még sokat tőle.

amúgy minden kutya nagyjából 2-4 éves kora körül kezd lenyugodni.

2022. nov. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
74%
Hát semmilyen kölyökkutyát nem vennék 4 évnél kisebb gyerek mellé, de bostont pláne nem.
2022. nov. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 Derjaderja ***** válasza:
88%

Szeparàld el őket ilyen szobakarám-szerű eszközzel. Nem tudom, milyen az otthonotok berendezése, attól függ az optimális elrendezése a "két" gyereknek.

Én előbb voltam kutyás vagy 15 évvel, mint ahogy gyereket terveztem volna, terhesen került hozzánk a felnőtt nagy mentett kutyànk.

Az is elsülhetett volna rosszul, de segített hogy mi is kezdettől kutyasuliztunk. De én kutyabolond vagyok, nem a gyereknek hoztunk kutyát, sőt, én nem is igazán szeretem ha kontaktálnak egymással, gyerek és kutya nem valók egymásnak.

Ha tenyésztőtől és nem szaporítótól vetted, esetleg vidd vissza, vissza kell vegye. Irreleváns hogy mosolyog rá a 9 hónapos, egy csipogós műkutyára ugyanúgy mosolyogna.

2022. nov. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 Derjaderja ***** válasza:
85%
Bár sajnos szinte biztos szapi volt, minőségi tenyésztő nem adott volna Nektek kutyát. Bocs, nem a személyed ellen írom, hanem a helyzetre.
2022. nov. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
93%

Terriert vettel, ok ilyenek.

Igazabol az a gond hogy gozod nincs a kutyakrol mint latszik, igy nem szabadott volna bevallalni most. Felelos allattartas Mo.n a beka feneke alatt ...

2022. nov. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
31%
15# értek egyet. Egy cica jobb lett volna, ha már mindenképp kisállatot szerettetek volna.
2022. nov. 8. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

A 9hónapos még mindenre mosolyog kb ami hangot ad és mozog. A kiskutya meg mindenre ugrik ami hangot ad ki és mozog (a baba). A testvéreivel is így játszik az alomban 🤷🏼‍♀️. Meglehet tanítani, hogy ne, de a terrierek általában örökmozgók és (mivel vadászkutyák voltak) a vérükben van a futás, "üldözés", lebirkózás. A kiskutyák amúgy is ilyenek, ugrálnak mindenre mert játszanak, fogváltásnál amit érnek szétrágnak, eleinte lehet gond a szobatisztasággal is. A kölyökkutya olyan, mintha lenne mégegy gyereked. Rengeteget kell vele foglalkozni, lemozgatni, tanítani, hogy idővel megtanulja a szabályokat. De kibújni a bőréből nem fog. Egy egészséges kölyökkutya mozgékony, energikus. A 3hónapos kiskutya még nagyon "baba", 12hetesen épphogy elválasztható az anyjától meg a testvéreitől, úgy is viselkedik. Később még aktívabb lesz. Nem egy plüss, ami cukin pislog és ennyi. Folyamatosan nevelni kell, lefektetni a szabályokat, következetesen betartani azokat (pont mint egy gyereknél) és rengeteg foglalkozás kell nekik, mert ha unatkozik "rombolhat" (szétrág ezt azt, kapar stb).

Nem boston és nem is ennyire kölyök, de volt kutyánk amikor a lányunk született (azóta is megvan, akkor volt 1 éves, még neki sem nőtt be a feje lágya teljesen amikor szültem). Sose volt probléma, szépen kijöttek mindig. Ami volt azok balesetek, pl a totyogó gyerek mellett elsétáló kutya véletlen fellökte az instabilan járó gyereket. De sose volt úgy kezelve, hogy a gyerek játszópajtása (vagy játéka) lenne. Simogathatta, játszhatott vele, de az állat nem játék a kutya meg már az alapokat ismerte (sulis kutya). Ráadásul ha esik, ha fúj, ha beteg a gyerek stb akkor is lekell vinni (pláne lakásban tartott kutyát)... Ha ezeket valaki mind vállalja baba mellett akkor semmi gond a kutyatartással a gyerek mellett, de csak azért kiskutyát vállalni, mert egy kisbaba (a 9hónapos még az, egy csecsemő) mosolyog meg fogdossa és nem vagytok felkészülve a kutyára, nem biztos hogy a legjobb páros.

2022. nov. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
89%

A 17-es mindent leirt.


Kerdezo, ne is haragudj, de ez a 9 honaposom annyira mosolyog ha kutyat lat, hogy vettunk egyet, raadasul terriert, ez nem igazan felelos, felnott viselkedesre vall.

Mivel meg csecsemo, semmit nem tud a vilagbol, most fedezi fel, kvazi mindenre mosolyog, ez nem igy mukodik, hogy rohanunk kutyat venni, mindenfele alap tudas nelkul. Ha elviszed az allatkertbe a tigrisre is mosolyog, megsem vesztek.


Mostmar ne dobjatok el, hanem nezz a kornyeken kutyaovodat, majd kutyaiskolat. Olvasd el a fajtat, o terrier, azaz vadaszkutya. Minden terrier ontorvenyu, szeles, ugatos, es minden kolyokkutya vadul jatszik. Ez par honap mulva meg vadabb lesz, mikor valtja a tueles fogait vigyazni kell, mert (mivel terrier ) vadul fog harapdalni.

Gyorsan vegyel egy kutyaneveles kezikonyvet a kutyaovi melle.

2022. nov. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Úristen, hát nem egy vérengzö vadállatot vettem a gyerek mellé, hanem egy kistestü inteligens kutyust.

Az ég világon semmi baj nincs vele csak ez az ugrálás. Nem ugat csak ha séta közbe megijed nagy kutyától,nem harap, a játékát harapdálja, minket csak nyal, “kemény” 2 nap alatt megtanulta, hogy séta közbe végzi el a dolgát, ha meg otthon jön rá, van a fürdöbe kutyapelus amit ügyesen használ, nem mászik be az ágyunkba, ha alvás van a párnáján alszik.

2022. nov. 8. 11:05
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, 30 eve foglalkozom kutyakkal, csak a velemenyem irtad le.

Pl. hogy milyen egy terrier, mert a kerdesedbol az jott le, hogy gozod nincs.

2022. nov. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!