Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos baba mellé jó ötlet...

9 hónapos baba mellé jó ötlet volt egy Boston Terrier?

Figyelt kérdés
Kislányom imádja az állatokat, bárkihez megyünk akinek van háziállata nevet, örül, akar velük játszani. Séta közbe is minden kutyus mellett meg kell állnunk. Így úgy döntöttünk, hogy nekünk is lesz kutyánk. Mivel lakásba élünk egy kis termetü és nem túl hiperaktív kutyát szerettünk volna. Sok válogatás, olvasgatás után boston terrier mellett döntöttünk. Mivel még csak 3 hónapos, nagyon játékos amivel nem lenne baj, csak mindig rá akar ugrani a babára. Amikor rászólunk akkor lenyugszik. De mindig “elfelejti” és újból rá kell szólni. Kicsit megijedtem, hogy nem fog tudni figyelmesen bánni a babával és belegondoltam, hogy lehet nem is volt olyan jó ötlet egy kutys. Nyugodtabb lesz amikor felnöl? Meg tudja egy boston terrier tanulni, hogy a babával figyelmesen kell bánni? Valakinek van tapasztalata kutya baba kapcsolatba? Nálatok szépen “kijönnek”?

2022. nov. 7. 18:54
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
94%

Egyszem bostont ismerek, úgyhogy nem általánosítanék de ő 5 évesen is irtó hiperaktív hiába lett ivartalanítva.


Baba-kutya dolog… hàt nekünk előbb volt a kutya mint a baba, szőre is hullik, lakásban is lakunk… soha nem válnék meg tőle, de ha most kellene döntenem egész biztos nem vállalnám a kutyát csak majd pár év múlva.

2022. nov. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim válasza:
4%
Ha nem akarod megoletni a gyereked,akkor nem veszel kutyat.Es fokepp nem hagyod vele kettesben:)) Tudod te hany gyereket marcangolnak vagy olnek meg kutyak? Ha van egy kis eszed,akkor nem veszel allatot.
2022. nov. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
87%

A 3 hós kutya pont olyan mint egy 1,5-2 éves gyerek. Milliószor el kell mondani neki mindent.

Minden alkalommal meg kell szidni ha olyat csinál amit nem szeretnétek.

Ettől még rosszabb is lesz. Nála is jön majd a dackorszak.

Mindenképp javaslom a kutyaovit, sulit. Mindig legyen lemozgatva a kutyus. Legyen szocializálva (több kutyához szoktatva)

2022. nov. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
92%
Vagy a gyerek, vagy a kutya legyen 3 éves... Nem véletlenül. Nagyon elhamarkodottan vallaltatok kutyát.
2022. nov. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem kicsit meredek a kisgyerek, kiskutya kombó, de persze nem megoldhatatlan. Mi 1 bő éve vettünk egy Shih Tzu-t. A lányom akkor volt három éves. Az első pár hónap kemény volt, de mára mindketten megtanultak bánni a másikkal.
2022. nov. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Egy 3 hónapos kutya még nagyon kölyök, persze, hogy nem tud viselkedni. És igen, ahogy írtál, kamaszkorában, 6 hónapos korától lázadni fog, még nehezebb lesz vele. Aztán 2-3 éves korára talán lenyugszik.
2022. nov. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát, nem túl biztató amit írtatok, de ez van, most nincs vissza. Majd csak megoldjuk valahogy. Lehet tényleg elhamarkodtuk a dolgot, de az a mosoly a kislányom arcán amikor kutyust lát, leírhatatlan
2022. nov. 7. 19:47
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Keress kutyasulit.
2022. nov. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
91%

Én az ilyen kutyát csak röfipöfinek hívom, ezek folyton röfögnek, finganak mint a mopsz meg a pincsi és a bulldog.

Egy igazi energiabombák.

A kutyát ugyan úgy követlezetesen nevelni kell és szeretni mint a gyereket, ha nem megy vidd kutyaiskolába.

2022. nov. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Hát akkor én nagyon rosszul tájékozódtam. Pedig ezer cikket elolvastam, a tenyésztöt is megkérdeztem, azt mondta nekik elég napi 1 óra futkározás és játszás, hogy kiadják az energiájukat.

A röfögés fingadozás az nem aggat, inkább ez a rengeteg energia amit még nem tud kontrolállni.

2022. nov. 7. 20:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!