Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig normális hogy nem...

Meddig normális hogy nem tudok semmit csinálni a gyerektől?

Figyelt kérdés
Semmit nem tudok csinálni, egész nap belémkapaszkodva nyafog. Ha csak az ajtó felé lépek ordít. Semmit nem csinálhatok. Megőrülök tőle. Meddig tart ez? Meddig normális? Mit csináljak hogy jobb legyen? Semmi életem nincs. Egy kv-t nem tudok meginni. Nem tudom egész nap kézben fogni. És nem is akarom már, 14 hónapos, 11 kg. Ja és minden kell neki ami a kezemben van. Segítségem nincs.
2022. nov. 14. 17:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Gondolom fáradt vagy, ez érthető, de azért próbáld az ő szemszögéből nézni. Nagyon kicsi még, tőled függ, persze, hogy ragaszkodik hozzád, minél jobban le akarod rázni annál kétségbeesettebb lesz. Viszont ha már 14 hónapos és érdekli a nagy világ, akkor vond be a napi dolgokba. Én fiam is majdnem ennyi idős, és azért tudok itthon tenni-venni, mindig neki is adok valami feladatot, amivel elpiszmog mellettem. Ha otthon nem tudsz kávézni, öntsd ki termoszba, és idd meg séta közben, a babakocsiban gondolom csak nézelődik. Sajnos ez még egy darabig így lesz, és ha nem nagyon van segítséged, egyszerűbb önállóságra tanítani, mint mereven eltaszítani magadtól.
2022. nov. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
4 és 2 évesek. Egy perc nyugtom nincsen. Ha épp nem engem nyúznak, akkor egymás miatt hisztiznek. Ez pár évig még így lesz, utána meg majd örülök, ha hozzám szólnak néha :)
2022. nov. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Míg ezt megírtad, ihattál volna egy kávét.
2022. nov. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Bölcsire nincs lehetőséged?
2022. nov. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

Még ezután jön a dackorszak, az talán még rosszabb lesz.

3 éves korig is eltarthat ez. Aztán majd azért fog beléd csimpaszkodni, hogy ne hagyd ott az oviban. Ha pedig kistesó érkezik, akkor szintén kifordulhat magából a féltékenység miatt.

Aztán jönnek a frusztrációs időszakok, amikor hirtelen nagylány/nagyfiú szeretne lenni. Majd a kamaszkor, stb...

Amíg ki nem repül, addig nehéz lesz ilyen vagy olyan okokból.

2022. nov. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
Ebben a korban még bőven normális.
2022. nov. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
43%
Ha gyakorizni van idő, kvzni is :)
2022. nov. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 babyboom567 ***** válasza:
25%

6 éves,máx 2 perc szabadidőm van egyhuzamban.

5,5 éve(az első félévben egy eszik,alszik,nézelődik baba volt) nem volt olyan dolog, hogy amibe belekezdtem,azt egyszerre és rögtön megtudtam csinálni.

2022. nov. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%
Mindig elképedek, amikor ilyen posztot olvasok itt. Ki kell alakítani egy napirendet, amikor van, hogy csak vele foglalkozol és van, amikor a dolgodat végzed és ő egyedül is elfoglalja magát. Ez a kulcsa a dolognak. Én így csináltam és nyugodtan mondhatom, hogy életem legjobb és legnyugalmasabb évei voltak, amikor otthon voltam a gyerekemmel. Nekem sem volt segítségem. Ez természetesen csak egészséges gyerek mellett működik,ha van esetleg valamilyen probléma, akkor gondolom, hogy nem.
2022. nov. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

Én sosem értettem ezt a kávéra sincs időm dolgot, pedig matrica a gyerekem. Mi együtt eszünk. Megy az etetőszékbe, mellettem eszeget, én eszek, megiszom a kávém, addig "elbeszélgetünk", elszórakoztatom fél kézzel. Már megszokta (a reggeli mindig szent volt és sérthetetlen), nincs hiszti.

Mindenhova jön utánam, szintén az segít, ha lefoglalom, bevonom a dolgaimba, amiket megakarok csinálni.

2022. nov. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!