Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig normális hogy nem...

Meddig normális hogy nem tudok semmit csinálni a gyerektől?

Figyelt kérdés
Semmit nem tudok csinálni, egész nap belémkapaszkodva nyafog. Ha csak az ajtó felé lépek ordít. Semmit nem csinálhatok. Megőrülök tőle. Meddig tart ez? Meddig normális? Mit csináljak hogy jobb legyen? Semmi életem nincs. Egy kv-t nem tudok meginni. Nem tudom egész nap kézben fogni. És nem is akarom már, 14 hónapos, 11 kg. Ja és minden kell neki ami a kezemben van. Segítségem nincs.
2022. nov. 14. 17:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
41%
Az ilyenek miatt szoktam mondani, hogy inkább azt bánja meg az ember, hogy nem lett gyereke, mint azt, hogy lett. Az utóbbi sokkal rosszabb.
2022. nov. 15. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
51%
9 Arról hallottál hogy a gyerekeknek is van személyisége? Az én fiam hiába akartam hogy elfoglalja magát, igényelte a társaságot. Kb másfél éves volt mikor először eljátszott csöndben magában. Előtte hiába hagytam ott hogy játszon egyedül, jött utánam vagy sírt
2022. nov. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem tök feleslegesen támadtak egymásra.

Nincs 2 egyforma gyerek, 2 egyforma szülő ,idegrendszer és stb..

A napirend is egy olyan dolog ,hogy nem mindenkinèl működik ugyanúgy.


De azért szerintem egy kávé csak,csak belefér abba a napba.

Érdemes megfigyelni a kicsi szokásait. Mikor álmosodik el, mikor ébred általában reggelente. Na akkor te előzd meg egy fél órával ,és belefér a kávé. És mèg egy kis olvasgatás is mellette. ( Èn ezt csinálom ) jó nekem már "nagyok" én keltem őket. Na de nem úgy ,hogy felkelek és rohanok ébreszteni. Hanem előtte ,hogy legyen időm magamhoz térni. Kávézni stb..

Lefekvés ,figyeld meg melyik válik be jobban. Előbb a fürdés ? Vacsora ,fogmosás ,egy kis mese. És ágyikó ,vagy fordítva ? Tehát szerintem nagyon fontos ,hogy először jó megfigyelők legyünk. Ehhez lehet alakítani ,saját magatokhoz egy személyre szabott kis napirendet.

A férjed ? Amikor hazaér , nyugodtan add át 20 percre. Vagy többre ha arra van szükséged.

Vigye apa fürdeni. Te addig érhetsz,ihatsz.


Hétvégén ,apa,nagymama, elviheti leveleket gyűjteni ,amíg te vagy magadra fordítod az idődet ,vagy a főzèsre, vagy amire akarod.


Nem olyan nehéz egyébként ,kis szervezéssel menni fog.☺️


De az tényleg jó ötlet ,hogy legyen ő idő is ,amikor anya csak vele, és legyen te időd is. Amibe ha olyat csinálsz be is vonhatod


Régen voltak a gyerekeim ilyen kicsik, na jó nem annyira ( nagy mindjárt 8 éves ,a kicsi 5 múlt ) de olyan emlékem nincs ,hogy egy kávéra ne lett volna időm!

Pedig egyedül voltam velük. Senki nem jött besegíteni.

2022. nov. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!